Skocz do zawartości
thomas kay

Odpieniacz by Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zmontować taki odpieniacz ze strzykawek. Została mi do zakupu tylko kostka lipowa i pompka. I teraz dwa szybkie pytanka. W internecie są kostki różnych rozmiarów, mówie o kostkach aquamedic, jaka będzie najlepsza? I drugie pytanie, jaką pompkę polecacie do takiego odpieniacza? Jakąś możliwie nie drogą i cichą(wiem wiem, chyba za dużo wymagam od tej pompki). Pozdrawiam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka - Aquamedic Miniflotor - najmniejsza. Co do pompki - z założenia dobra nie równa się tania ani cicha. Ja używam Eheim 200, model 3702 - bezgłośna, regulowana, dwa wyjścia, razem 200l/h - moim zdaniem najlepsza i nie ma co oszczędzać na siłę :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka najmniejsza a pompka może aquaela jakąś z tych okrągłych


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael PS-300 kosztuje ok 50zl,czy warto kombinowac i robic odpieniacz z materialu ktoru jest kiepski do klejenia?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307537 Peniek :

Aquael PS-300 kosztuje ok 50zl,czy warto kombinowac i robic odpieniacz z materialu ktoru jest kiepski do klejenia?

Chcę sie pobawić trochę:waving Nie chcę w żaden lepszy sprzęt inwestować bo na wiosne stawiam 126l i tam się kasa przyda, więc pomyślałem że wesprę sobie obecne akwa strzykawkowym odpieńkiem.

#307530 Radek Ch :

Kostka - Aquamedic Miniflotor - najmniejsza. Co do pompki - z założenia dobra nie równa się tania ani cicha. Ja używam Eheim 200, model 3702 - bezgłośna, regulowana, dwa wyjścia, razem 200l/h - moim zdaniem najlepsza i nie ma co oszczędzać na siłę :)

Ta pompa o której piszesz to ona jest zewnętrzna?? Bo mi idealnie pasuje...

Pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.