Skocz do zawartości
RobertS

Glon?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrosło takie coś, poza glonami wapiennymi nic mi w akwarium z glonów nie rośnie, te są tylko w tym jednym miejscu, były na tej skałce od początku ale teraz się rozrosły.

Cóż to jest i co z tym zrobić, jakoś mi się nie za specjalnie podoba...


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś przerabiał? z waszych doświadczeń - jak to zwalczyć?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić jakiegoś małego pokolca i po problemie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam reefmaxa i moim zdaniem za mały by był dla pokolca, prędzej wywale dwa małe kawałki skały na których to jest, chyba że była by jakaś żywa alternatywa exterminująca tego glona?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam inaczej... jaki masz poziom magnezu?


Tylko 300 litrów:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... rzeczywiście w reef max'ie to raczej pokolca długo nie pohodujesz. Może jakiegoś krabika lub małego salariaska ??

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#307915 zielony mintaj :

@RobertS- to czemu w tym chcesz kupić pokolca?

jakiś czas temu w jednym sklepie widziałem takie 2cm, na jakoś czas mógł bym takiego wsadzić i potrzymać, do czasu jak podrośnie :waving


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ta skale z glonami z akwarium wywalic i kupic nowy kawalek skaly za 40zl niz wydawac 150-200zl na pokolca ktory nie nadaje sie do tego akwarium i nie wiadomo czy zechce jesc te glony?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#307909 RobertS :

Mam reefmaxa i moim zdaniem za mały by był dla pokolca, prędzej wywale dwa małe kawałki skały na których to jest, chyba że była by jakaś żywa alternatywa exterminująca tego glona?

przywieź te kawałki do mnie, za tydzień dostaniesz je bez glona, już moje żarłoki o to zadbają :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.