Skocz do zawartości
Mr_Garden

Sump 200L do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, moja przesiadka z 200L na 430L już coraz bliżej na początku stycznia wybieram się do szklarza zamówić zbiornik oraz sumpa i tutaj zaczynają się schodki, jeśli możecie zerknijcie okiem czy coś takiego ma rację bytu :

sumph.jpg

Od razu zapytam czy lampa 2x 150W + 2x54W T5 wystarczy? Chcę położyć główny nacisk na SPS i waham się czy 2x250W czy 2x150W :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wywalil wszystko oprocz zbiornika na slodka wode i tej przegrody pierwszej od lewej 18cm. mozna baniak bardzo dobrze prowadzic bez tych wszystkich udziwnien co narysowales a puste wolne przestrzenie ulatwiaja odsysanie syfu podczas podmian.

sensory dolewki montuje sie w ostatniej komorze - z pompa obiegowa - bo tylko ona ma zmienny poziom wody zalezny od parowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skała byłaby w jednej komorze ze sprzętem?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nie pogryza :)

przegrody same w sobie nie sa zle, tylko jak Ci sie zmieni koncepcja systemu to wtedy masz problem, bo trzeba je wycinac, kombinowac. poza tym przegrody jakie narysowales za bardzo nie spelnaija zadnych funkcji. ewentualnie jak napisales ogrodza sprzet od skaly, pytanie tylko czy to jest niezbedne?

ja swoim pierwszym sumpie tez tak zrobilem, do dzisiaj nie wiem po co. w drugim mialem jedna szybke za duzo bo "moze kiedys wsadze gabke". w trzecim sumpie mam jedna szybke + zbiornik na RODI i jest idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Prawie dobrze,tylko ja bym to okroil...jak Kidult napisal,masz duzo czegos co nie spelnia zadnego zadania...wystarcza trzy komory...pierwsza na odpieniacz,druga na skale,ewentualnie trzecia na glony,Boze tylko nie 10cm,tam ledo lape wlozysz a wkladal bedziesz...i ostatnia na pompe...majac te wszystkie gabki,bajery ,pojawi sie problem z przeplywem wody...daj jej plynac jak natura nakazuje...gabki sie zapychaja,poziom wody sie zmienia a czujnik dolewki nie ma inteligencji i nie interesuje go dlaczego woda sie obniza czy podwyza...on tylko leje albo nie leje...czym prosciej tym latwiej...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.