Skocz do zawartości
rombi

Akwarium 84 litry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na chwilę obecną posiadam Nano Reef 30 L i mam w domu akwarium 60x35x40 (84 litry),do niego jest belka oświetleniowa 2x55W. Tu moje pytanie,czy nie duzym kosztem da sie z tego zrobić solniczkę czy lepiej kupić jakiś gotowy zestaw typu Ref Max? Chodzi mi dokładnie o to jaki jeszcze sprzęt musiał bym dokupić do tego 84 litrowego? Na pewno jakis filtr pewnie kaskadowy,czy konieczny odpieniacz przy tym litrażu. Z obsady oprócz korali miękkich chcę w tym trzymać dwa błazenki i może jeszcze ze trzy jakies drobne ryby.

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada lepiej kup ReefMax-a, będziesz miał kompaktowy zestaw który większość rzeczy zrobi za Ciebie tzn. sterowanie oświetleniem, chłodzeniem latem baniaka dość dobre oświetlenie i ładnie wygląda ale odpieniacz lichy :)chodź już są na to sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle inaczej.

Oswietlenie masz, zbiornik na sump tez, akwarium masz, wystarczy kupic przelew i do sumpa wstawic pompe, grzalke i odpieniacz. Ten ostatni to jakis od razu dobry, bo w koncu ryby beda brudzily. Nie zaluj na niego pieniedzy.

Przed kupnem konkretnego modelu warto poradzic sie na forum. Bedzie dobry to odpadnie masa klopotu. I to byloby wszystko na temat filtracji.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#309051 rombi :

Tu moje pytanie,czy nie duzym kosztem da sie z tego zrobić solniczkę czy lepiej kupić jakiś gotowy zestaw typu Ref Max?

to zależy ile dla Ciebie znaczy "nie duży koszt", czy jest to równowartość Reefmax'a ?

w obu przypadkach będziesz musiał doliczyć ze 2 pompy cyrkulacyjne

ja bym osobiście zabrał się za kompletowanie sprzętu do akwarium, które już posiadasz w cenie gotowego kompletu kupisz lepszej jakości sprzęt, choćby patrząc na odpieniacz :), który na pewno się przyda jak zasiedlisz szkiełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,już postanowione. Przerabiam ten baniaczek który mam na nową solniczkę i tak sobie pomyślałem: Filtr wykorzystam z tego obecnie pracującego nano reefka czyli kaskadke która całkiem ma przyzwoite 1200 litrów /h. Grzałkę mam -Eheim Jager 100W dokupić tylko muszę odpieniacz i czekam na lepsze świetlówki do tej belki którą posiadam bo nie jestem pewien czy te odpowiadają barwą i Lumenami ponieważ nie jest na nich nic napisane poza tym że każda z nich ma 55W. (niestety to produkt Hailea) I teraz tak: W sklepie powiedzieli mi że wystarczy do tego ten tani odpieniacz Aquaela ale z tego co czytam odradzacie go. Na odpieniacz jestem w stanie wydać ze 3-4 stówki i zależy mi na tym żeby był mały i wygodny do zamontowania (może tak jak ten tani aquaela montowany na przyssawki do środka zbiornika) Chyba ze polecicie mi coś lepszego i nie zbyt dużego? Wodę wezmę z dojrzałego akwarium,w moim filtrze jest tylko gąbka i pokruszona żywa skała.Dokupię oczywiście jeszcze jakiś dobry cyrkulator. Już nie mogę doczekać się kiedy za to się wezmę,niestety dopiero po świetach.Czy o czymś zapomniałem? Jeszcze jedno pytanie; czy zbiornik powinien być przykryty szybą czy nie koniecznie? A co myślicie o tym odpieniaczu? http://allegro.pl/tunze-odpieniacz-nano-doc-skimmer-9002-warszawa-i1373781874.html Znam włascicieli tego sklepu wiec może coś jeszcze wytarguję. A jeśli nie to tyle tez zapłacę. Tak na prawdę nie chodzi mi o kasę ale wiadomo,zawsze by się chciało jak najtaniej :)

orty do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie miniflotor

http://www.sklep.aquamedic.pl/index.php/product/show/id/5685

to ja bym się zastanowił nad blue 500

http://www.sklep.aquamedic.pl/index.php/product/show/id/5922

lub np bmqq był ostatnio na allegro

http://www.fish-street.com/bubble_magus_bmqq_protein_skimmer

lub poczekał na używany bo przekraczamy budżet mc300

http://www.theaquariumsolution.com/mce300-skimmer

Oczywiście jest dużo więcej możliwości.


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za podpowiedzi,widzę ze jest tego spory wybór. Poczekam jeszcze aż ktoś się wypowie na temat tego Tunze bo mam blisko do sklepu i mógł bym go kupić już nawet jutro


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze chcesz kupic odemnie TMC V2 120 Nano skimer (wewnetrzny) jeden minus micro babelki powietrza:( 80zl


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze znajdziesz na youtube. Jest filmik jak go poprawić. Słyszałem dobre opinie ale jest 100 zł droższy a tak można w nieskończoność. Dodaj jeszcze 100 i bierz mc300. Po pierwsze dobra firma/jakość a po drugie zewnętrzny czyli nie zawalasz sprzętem akwa. Z innej beczki co może być jeszcze ciekawe to

http://allegro.pl/odpieniacz-octopus-bh-200-promocja-warszawa-i1378210868.html

Chyba również z twojego sklepu i nie będziesz miał problemu z filmem na powierzchni przez który nie jednego już bolała głowa. 150 zł w kieszenie na inne fajne sprzęty,


Zobaczymy czy się uda.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,jadę do nich jutro i zobaczę który będzie lepszy dla mnie. Nie ma jak wziąć do ręki,pomacać i wtedy zdecydować który kupić. Jeszcze raz dzięki za rady bo jak na razie jestem zielony w tym temacie a po 25 latach akwarystyki słodkowodnej zachciało mi się solniczki.(oczywiście ze słodkiej nie rezygnuję) Puki co małej ale na niej się nauczę i być może w nowym domu stanie coś konkretnego. A jak jest z tym przykrywaniem zbiornika? jest to konieczne? (wiadomo że woda dużo szybciej odparowywuje i jest ryzyko że jakaś rybka wyskoczy) a czy poza tym coś jeszcze? Tak więc kupiłem odpieniacz TUNZE. Wychodzi na to że mam już wszystko,teraz tylko muszę tylko dokupić skały i piasku,zalać wodą i przeprowadzić do nowego baniaczka to co mam w małym.

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już działa,mam tylko problem z odpieniaczem. Kupiłem TUNZE 9002 i... odpieniacz fajniutki (tani tez nie był),cichy i nie zajmuje dużo miejsca ale od spodu wydostają się z niego mikrobąbelki. Czy to minie,czy mam coś z tym zrobić?


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.