Skocz do zawartości
Mic88pl

Mic88pl-ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

luft po jakim czasie wpuściłeś Salariasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosunkowo niedawno. aczkolwiek pierwsza rybę wpuściłem po wykonaniu testów wody dla pewności, a było to po jakiś 3 miesiącach od odpalenia baniaka (wszystko w moim topiku) i był/jest to mandaryn.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dołożyłem Zoanthusy i Xenie

5936-4.jpg

5936-1.jpg

Jeżeli chodzi o Xenie to były trzy szczepki na jednej skale,skałę podzieliłem na trzy części i porozmieszczałem po akwarium w górnych partiach skały gdzie jest największa cyrkulacja

5936-6.jpg

5936-5.jpg

przy dzieleniu skały dwie cząstki xenii oddzieliły się od niej i pływają w akwarium jest szansa,że gdzieś znajdzie sobie miejsce na skale??

Wurdemanni chyba zaczyna skubać Zoanthusy

5936-8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeni lepiej znaleźć miejsce tam, gdzie nam się podoba i będzie ją w miarę łatwo kontrolować - na szybie albo oddzielnej skałce. Jest ekspansywna i potem bywają kłopoty z nadmiarem szczęścia/klęską urodzaju :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale zaczęły się pojawiać najprawdopodobniej cyjano (brunatny nalot z nitkami,a pod nim bąbelki powietrza)akwarium ma trzy miesiące więc może to być efekt dojrzewania.W piątek zaciemniłem akwarium i tak jakby ustępowało pewnie gdy załączę światło wróci.Na wszelki wypadek wymienię całe RO w raz z żywicą i dokupię nowe oświetlenie oryginalne ma już 6 miesięcy tak samo jak RO DI.Oświetlenie wymienię na takie jakie ma sPRYTny:)Może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie dino mówisz. wiele zmian planujesz. świetlówki dobrze zmienić (kup a potem wymieniaj po jednej co kilka dni!). Jesli masz taki zapas gotowki mozesz sobie wpierw TDS za 70 zł kupić i sprawdzic wode, do tego test w sklepie np. na sylikaty zrobic, zainwestowac w absorbery po4 (rowaphos/tanszy a dobry phos guard). Bo osmoze mozesz miec dobra. Jesli ją wymienisz a sie nie poprawi sytuacja to nadal nie bedziesz swiadom gdzie leży przyczyna. Ważne zeby wszystkich zmian na raz. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli plan jest taki wymienię jedną za dwa dni druga i to samo z trzecią.Filtr RO wymienię tak dla zasady,TDS mam tylko,że nie bardzo kumam kiedy wynik jest prawdziwy raz pokazuje po DI jak tylko załącze 002 czasem 001 i czasem 000 czasem znowu wskoczy na 001.Absorber po4 ile ml kupić Rowa Phos ExPhos 250 ml do reefmaxa wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#341164 Mic88pl :

Czyli plan jest taki wymienię jedną za dwa dni druga i to samo z trzecią.Filtr RO wymienię tak dla zasady,TDS mam tylko,że nie bardzo kumam kiedy wynik jest prawdziwy raz pokazuje po DI jak tylko załącze 002 czasem 001 i czasem 000 czasem znowu wskoczy na 001.Absorber po4 ile ml kupić Rowa Phos ExPhos 250 ml do reefmaxa wystarczy??

wiec powiem Ci tak i to jak jest u mnie w chwili obecnej, żebyś mial przyklad osadzony w realiach. u mnie tds w chwili włączenie RO+DI na wyjsciu pokazuje 0,02. Czekam tam z kwadrans od włączenia i schodzi do 0,01 i wtedy zaczynam lać do kanistra (kranowke mam ponad 300). Jeśli miałbyś wynik 0,00 a nie zatkałbyś kanistra z wodą z osmozy to ta jałowa woda ściągnęłaby z powietrza pierwiastki i TDS pokazałby Ci duzo wiecej niz 0,00 :p ... z absorberow dobrze cenowo i jakosciowo wychodzą te marki seachem. Phosguard na po4 (opakowanie wg uznania, a dozowanie wg instrukcji) i purigen na no3. RowaPhos jest najlepsza, ale czy warta ceny? Po wyjściu na rynek phosguard to nie jest juz takie oczywiste :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zamówię absorber Phosguard.Ile zoa i xenia wytrzymie bez światła dodam,że po 12godzinach xenia nie wyglądała za dobrze opadła bidula.Dzisiaj poszła w łapy fizelina i ściągnąłem to dziadostwo ze skały.

parametry wody nam takie:

NH4-<025

NO3-0-2

NO2-0

PO4-00,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zaciemnianiem to różnie ludzie praktykują: dzienne ograniczenie światła, całkowite zaciemnienie nawet na 2 doby. Ja tam nigdy nie zaciemniałem. Wpierw odsysałem dino wezykiem od napowietrzacza przez fizeline i wode wlewalem z powrotem. A widoczny koniec dino przyspieszylo włożenie absorbera po4/krzemiany. Przy takim po4 i no3 jakie masz to mozesz dosłownie po kilka kropelek wodki przez pare dni lać zaczynając od 1 i kończąc na 1 kropli w ostatni dzień (w przeciwnym razie dino jeszcze bardziej moze Ci sie rozprzestrzenic). Do zamowienia mozesz dopisac sobie bakterie biodigest. W świezym systemie zwłaszcza, będa pomocne.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biodigest jeszcze mam ze dwie ampułki.A co z podmianom wody mam gotową solankę ale nie wiem,czy ją zrobić,czy darować sobie??Wódkę jaką polecasz??:strutinPrzez ile dni lać wódkę??Aż dino,cyjano zniknie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pw


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja do obsady doszło parę zwierząt:

Amphiprion xanthurus

5936-dscf2791.jpg

5936-dscf2792.jpg

5936-dscf2795.jpg

Clavularia

5936-dscf2777.jpg

Sarcophyton glaucum

5936-dscf2796.jpg

Salarias

5936-dscf2786.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój sarco i clavularia przestały się otwierać.Jako pierwszy sarco od ok trzech dni,a clavularia dzisiaj po południu

testy wody mierzone salifertem

NO2-0

NO3-0-1

NH4-<0,25

PO4-0

pH4-8.0

Mg-1470-1500

5936-dscf2957.jpg

pod nocną lampką widać,że sarco błyszczy się

5936-dscf2965.jpg

i clavularia

5936-dscf2961.jpg

Zooanthusy są ładnie otwarte tak samo Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarco będzie się " skórował" tzn zrzuci tzw. naskórek, tuż po zrzuceniu skóry otworzy się znowu, to zupełnie normalne zjawisko, podobnie zachowuje się u mnie clavularia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:)Nie pozostaje mi nic innego jak czekać i obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już grubo ponad tydzień a sacro dalej wygląda tak jak na zdjęciu pokazał się lekki pył na kapeluszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sarco też strasznie grymasi, jako jedyny koral w zasadzie... Potrafi się zamykać nawet na 3 tygodnie, ale po tym czasie otwiera się na nowo...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,trochę aktualnych fotek:waving

5936-calosc.jpg

5936-discosoma1.jpg

5936-eupchylia1.jpg

5936-jubilerek%20srebrzysty.jpg

5936-lewy%20bok%20akwarium.jpg

5936-pteropotom.jpg

5936-salarias.jpg

5936-xenia.jpg

5936-zoa1.jpg

5936-zoa4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,a tak prezentuje się akwarium na żywo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie aktualizowałem tematu,ale akwarium dalej istnieje i doszło parę zwierzaków :smoke:

post-11507-0-28812200-1314977721_thumb.jpg

Ricordea florida

post-11507-0-38358100-1314977745_thumb.jpg

Sacro z zielonymi polipami

post-11507-0-87184300-1314977762_thumb.jpg

Rhodactis rhodostoma

post-11507-0-39799200-1314977787_thumb.jpg

post-11507-0-16295600-1314977806_thumb.jpg

post-11507-0-66966200-1314977854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,do obsady doszła w czwartek Tubastrea faulkneri na początku była całkowicie zamknięta dopiero dzisiaj zaczęła powoli i bardzo nie śmiało otwierać przy karmieniu :thumbsup:

post-11507-0-52533900-1318092002_thumb.jpg

Jak widać ledwie widać otwór gębowy

post-11507-0-00370300-1318092012_thumb.jpg

trochę lepiej

post-11507-0-38963800-1318092037_thumb.jpg

Karmiłem ją tzw. zupą solowiec,lasonogi,kryl i spirulina wcześniej podałem wrotkę czerwoną ale nie bardzo nią się interesowała

post-11507-0-81771500-1318092044_thumb.jpg

post-11507-0-50848900-1318092025_thumb.jpg

Szkoda,że w całości nie chce pokazać swego oblicza i zaraz po karmieniu znowu się obraża :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału zaczynam rozglądać się nad nowymi świetlówkami i chyba zaopatrzę się w taki zestaw:

-Blau High Blue 24W 22000K T5

-Blau Reef Day 15000K 24W T5

-Blau Color Extrem 24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomału zaczynam rozglądać się nad nowymi świetlówkami i chyba zaopatrzę się w taki zestaw:

-Blau High Blue 24W 22000K T5

-Blau Reef Day 15000K 24W T5

-Blau Color Extrem 24W T5

Przy okazji dodaj czwartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.