Skocz do zawartości
Andretti

(S) Seachem - Purigen - na wagę ! 30zł / 100ml

Rekomendowane odpowiedzi

i u się Natanie mylisz... cło jest naliczane tylko na niektóre produkty. Na stronie http://isztar.mf.gov.pl możesz zobaczyć na które i ile :) Wszystko zależy od tego jak przetłumaczysz fakturę i jak umówisz się z eksporterem, wysyłając towar jako sample o małej wartości - nie płacisz nic - bez vatu i cła. Ważne jest by była to mała paczka (palety tak nie sprowadzisz)


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy mała paczka ? jak kupowałem pompy itd. z chin to paczka wyszła mi wielkości takiej od monitora zwykłego i cła nie było, w zasadzie chinol też nie wpisał nic że to podarunek itd. i nie płaciłem ani cła ani Vatu (być może dlatego że pomp na tej liście nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh moja paczka była wielkości połowy pudełka po butach, kretyni wysyłając paczke napisali całą wartość paczki zamiast prezent bądź wartość niższa niż wysyłka, o czym im wspominałem.

na tej stronie nie ma produktów które zamawiałem, ale wiem jedno 30% to za dużo, tym bardziej że produkty nie są dostępne w Polsce, więc nie wiem dlaczego w ogóle cło naliczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie jest cała taryfikacja celna. Cały import musi być zakwalifikowany w którąś z taryf. Pompy są np. tutaj 8413810090 - obłożone cłem 1.7% od wartości towaru. Nie płaciłeś Vat-u i cła ponieważ chińczyk zadeklarował cenę np. 2$ jako darmowe próbki dla klienta (w ten sposób chińczyk oszukuje swój urząd celny i unika cła eksportowego). Jeśli chcecie uniknąć niespodzianek z cłem - tłumacząc fakturę przy odprawie podajcie odpowiedni kod celny - celnicy nie będą wnikać czy purigen to ten czy inny środek chemiczny.

W każdym dokumencie SAD który otrzymacie wcześniej czy później w polu nr 33 jest kod towaru(który można sprawdzić w ISZTAR) od tego zależy cło lub brak cła.

P.S. Radzę zachować SAD-y gdzieś głęboko w szafce - UC może kontrolować to jeszcze dłuuuuugo po odprawie


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEEEEEESTTT !!!! Odebrałem :

285-usa.jpg

odmierzam kubeczkiem na siki z apteki (poj. 100ml) i wysyłam.

PS.

ice4 dzięki za cynk do strony, zaznajomię się , myślę że jeszcze coś zamowię z US.

Tanio mają np. żarniki Reeflux.

odnośnie cła i Vatu - dostałem ... na szczeście cło 6% a vat 8% więc nie tak dużo...

napisałem im że są to preparaty odkażające.

Nie wiem jak to jest z podarunkami, ale z tego co przeczytałem na piśmie od celników

zwolnione z opłat są podarunki do zdaje się 50 Euro. Coś tam też czytałem że

opłaty są za wszystkie towary powyżej wartości 150E bez względu czy to na mój

uzytek czy na handel...

Mi sprzedawca na deklaracji wpisał zaniżoną wartość no i musiałem dostarczyć im

potwierdzenie wpłaty paypal... do tego w protokole paczki pisze że została

ona komisyjnie otwarta i sprawdzili co jest w środku... takie działanie celnikow

ogranicza pole manewru...

Ciekawi mnie jak niektórzy sprowadzają z USA np. laptopy i nie płacą

cła i vatu... a wiem że tacy są. Pewnie kwestia znajomości przepisów celnych...

PS.2

ice4 lub ktoś kto się zna !

Czemu cło i vat naliczają również od kosztów wysyłki ???

Że od towaru to rozumiem ale od wysyłki ???

Coś mi tam kobieta tłumaczyła że przesyłka to usługa

która w US nie została opodatkowana i dlatego... wydaje mi się to bardzo dziwne !


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na paczuszki :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu cło i vat naliczają również od kosztów wysyłki ???

wyjścia są dwa:

- koszt transportu zawarty jest na fakturze którą miał urząd celny np. Purigen 100$ + fracht 20$, sumaryczna wartość na fakturze 120$. Od sumarycznej wartości czyli od 120$ płacisz vat a cło(jeśli należne) tylko od towaru, od frachtu nie ma cła. I tutaj kobieta dobrze Ci powiedziała musisz zapłacić podatek od transportu identycznie jak od towaru - jesteś końcowym konsumentem, niestety ktoś to musi zapłacić. Ciesz się że ominęły Cię koszty odprawy celnej (np w DHL to dodatkowy koszt 60pln netto)

- kosztu transportu nie ma na fakturze, wtedy UC przyjmuje statystyczną wartość transportu czyli np. purigen 100$ + fracht 67$ (bo tak wynika z ich statystyk) - automatycznie zapłacisz większy VAT od transportu - więc trzeba tego pilnować.

Tak czy siak podatek prędzej czy później nas dosięgnie :)

Jeśli chcesz dalej bawić się w import to poczytaj także o http://pl.wikipedia.org/wiki/Incoterms , to pomoże uniknąć nieporozumień - kto za co miał płacić i kto za co odpowiada.


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#315397 Andretti :

k0k0z - dla Ciebie największa :)

Który Chemi-pure chcesz ? Ten z prawej czy z lewej ? :)

Zasadniczo obojetne :) Chyba ze ktorys to elite w podmienionej paczce :)


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purigen dotarł :waving Dzisiaj będzie się moczył w baniaczku

Dzięki i pozdrawiam


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info ice4, czyli tym razem do poczty nie mozna mieć zastrzeżeń.

Do wszystkich zainteresowanych - Polska instrukcja PURIGENU, czekam na

spostrzeżenia wszystkich co do efektów tego ponoć najlepszego na świecie środka !

Purigen

jest najwyższej jakości syntetycznym absorbentem, znacznie przewyższającym inne tego typu produkty dostępne na rynku. To nie tylko mieszanina wymieniaczy jonowych i substancji o właściwościach wchłaniających, ale unikatowy makroporowy syntetyczny polimer, wychwytujący rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody. Jego wydajność i szybkość działania przewyższa podobne produkty o 500 %. Usuwając organiczne zanieczyszczenia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów i azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych. W znaczący sposób podwyższa redukcyjno – oksydacyjny potencjał wody i sprawia, że nabiera ona krystalicznej przejrzystości. Granulki Purigenu w miarę zużywania się ciemnieją, produkt może jednak zostać poddany regeneracji za pomocą wybielacza używanego w gospodarstwie domowym. Przeznaczony jest do akwariów morskich i słodkowodnych.

Selektywność działania:

Purigen to organiczna żywica filtracyjna o największej dostępnej na rynku wydajności. Żaden inny produkt nie jest w stanie tak skutecznie oczyścić wody. W przeciwieństwie do innych preparatów zawierających jedynie wymieniacze jonowe, Purigen został zaprojektowany także do eliminowania zanieczyszczeń organicznych. Podczas gdy zwykłe żywice są już całkowicie nasycone metalami i innymi zanieczyszczeniami, Purigen dopiero zaczyna ujawniać swój potencjał. Prawie nie wchłania prostych cząsteczek, wychwytując przede wszystkim wielkocząsteczkowe związki zawierające azot, których głównym źródłem w akwarium są odchody ryb i bezkręgowców oraz rozkładające się pędy roślin.

Wydajność:

Dzięki dużej powierzchni granulek, Purigen jest wyjątkowo wydajny i ma wysoką zdolność gromadzenia zanieczyszczeń. Wszystkie dostępne na rynku żywice mają postać kulek o gładkiej powierzchni, co można zobaczyć pod mikroskopem. Kuliste granulki Purigenu charakteryzują się dużą porowatością, wielokrotnie zwiększającą powierzchnię kontaktu z wodą.

Regeneracja:

Purigen jest łatwy do regeneracji. Podczas użytkowania zmienia barwę z jasnej poprzez ciemny brąz na prawie czarną. W tej postaci może zostać zregenerowany poprzez wypłukanie w wodnym roztworze wybielacza. Zawarte w nim chemikalia „wypalają” nagromadzone w granulkach Purigenu zanieczyszczenia. Produkty nadające się do regeneracji w roztworze soli kuchennej zawierają wyłącznie wymieniacze jonowe. Co więcej, w ten sposób nie wypłucze się zanieczyszczeń organicznych, które stopniowo kumulują się w żywicy.

Sposób użycia

Przepłukać przed użyciem. Przesypać żywicę do woreczka filtracyjnego o drobnych oczkach. Litr Purigenu wystarczy do oczyszczania około 4 000 l wody przez pół roku. O zużyciu produktu świadczy zmiana koloru na ciemnobrązowy lub prawie czarny.

Regeneracja

Przygotować roztwór środka wybielającego w wodzie w stosunku 1:1. Namoczyć Purigen na 24 godziny w plastikowym lub szklanym (nie metalowym!) pojemniku i pozostawić w miejscu z dobrą wentylacją, poza zasięgiem dzieci. Po upływie doby przepłukać obficie i namoczyć na 8 godzin w roztworze zawierającym 2 łyżki stołowe preparatu ChlorGuard, Prime lub innego usuwającego chlor (w takim przypadku stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu). Przepłukać. Jeśli Purigen stosowany jest w akwarium słodkowodnym, namoczyć go na 4 godziny w roztworze zawierającym jedną łyżkę stołową na niepełną szklankę wody preparatu buforującego (Discus Buffet, Neutral Regulator, Acid Buffet). Odzyskanie przez granulki pierwotnej, jasnej barwy oznacza, że produkt odzyskał swoje właściwości i może zostać ponownie umieszczony w zbiorniku.

Uwaga!

Niektóre preparaty zawierające koloidy ochronne mogą trwale uszkadzać granulki Purigenu i znacznie utrudniać jego regenerację. Jeśli granulki zaczną wydzielać zapach chloru, Purigen nie nadaje się do ponownego użycia. W przypadku wątpliwości, zalecane jest namoczenie zużytej porcji żywicy w niewielkiej ilości wody i zbadanie jej testem akwarystycznym na obecność chloru.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dzięki paczuszka doszła :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Paczka dotarła. Dzięki :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez. pozdrawiam


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostałem przesyłkę. Dziękuje.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

tak czytam i aż zaraz pójdę do skrzynki sprawdzić :)

.......................................

i otwieram skrzynkę i, i, i .......... JEST!!!!! tylko szkoda że awizo hehe. mają obowiązek wkładać ale zawsze to olewają :waving ale jutro już odbiorę sialalalala. dzięki wielkie za udaną transakcje. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przesylka doszła !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Fajnie :waving

Ja mojej porcji jeszcze nie włożyłem ,

muszę jutro jakąś pończochę kupic na te kulki i będę oczekiwał na efekty :)


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesyłka dotarła-dziękuje,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.