Skocz do zawartości
MiQ

Ukwiał - co to ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Po wsadzeniu do akwa ukwiał wygląda tak:

1766-28122010071.jpg

1766-28122010075.jpg

z otworu gębowego wyszło mu takie brązowe coś :/

czy odchodzi na wieczną rafę czy to raczej normalne po wsadzeniu do akwarium ? można mu jakoś pomóc ? z 5 minut po wsadzeniu 2 błazenki wskoczyły do niego prawie od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nikt nie wie ? nikt ukwiała nie miał ?

to choć pytanie kiedy wiadomo że już po nim i trzeba się go pozbyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że już po nim!!, obserwuj go jak do jutra nic się nie zmieni do odszedł na "wieczna rafę"


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... może się oczyszcza ale może i odchodzi + .... tak jak pisał leoni poczekaj do jutra i zobacz czy się poskłada do kupy. Jeżeli sytuacja się nie zmieni i zauważysz charakterystyczne " dymienie" z otworu gębowego oraz wyrzucane z niej fragmenty to wywalaj.

......... ale jeszcze poczekaj nie podejmuj pochopnej decyzji bo taki wygląd nic na chwilę obecną nam nie powie. Jak on wyglądał w sklepie - czy tak samo jak u ciebie ??

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie wyglądał bardzo OK

teraz widzę że otwór gębowy ma z 5cm średnicy i jest cały czas otwarty :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w sklepie był ok to dobrze - miej nadzieję że się poskłada i że to wina transportu , stresu itd.

Obawiam się tylko jednego - czy podczas odrywania z szyby lub skały nie został uszkodzony mechanicznie - wtedy to już klapa.

Czekaj do jutra i daj znać co z nim. Zapewnij w okół niego ruch wody.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie momentu odrywania od szyby nie widziałem i też się tego boję, bo chyba niemożliwe żeby przez złą aklimatyzację (ale kurde nie robię tego pierwszy raz i wszystko trwało z 1h) padł w sumie w 2h (znaczy wypluł to coś już tak szybko)

no zobaczymy jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że się oczyścilł zobacz to coś co wypluł, czy nie jest to poprostu zbita kulka resztek pokarmowych.

Mój zrobił tak samo jak go przywiozłem, tylko przy tym nie był taki padnięty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to taka kulka zbita, brązowa i dość twarda - krewetka mu to szybko wychaczyła, zabrała i się schowała

ogólnie ukwiał wygląda jak kapeć, ale nic z niego nie leci, cieknie itd - no zobaczymy może będzie dobrze (chciałbym bo dla błaznów to ekstra frajda :clowning - choć bez ukwiała pływały 2 razem, teraz jeden drugiego wygania :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiały w dojrzałym zbiorniku to twarde sztuki mój wpadł w pompę dwa razy pod rząd prawie dzień po dniu. Porozrywało biedaka na maksa ale doszedł do siebie i ma się dobrze. Inna historia z ukwiałami to świeże baniaki tu można być złej myśli.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko - ozim - zależy od gatunku. Entacmea czy Stichodactyla spoko - to są ukwiały nie do zdarcia ale są i delikatniejsze które wystarczy lekko naderwać i już po ptokach.

Ja kilkakrotnie podchodziłem do tego ukwiała co MIQ i zawsze mi leciały ... aż dałem sobie z nimi spokój.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ukwial opruznia sie bedzie wszystko ok mialem tez takiego

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


akwarium 250l sump 60l odpieniacz deltec 1060 oś 150hq 2*39 cyrkulacja koralia 2*4 akw 9miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiał wiwinął się prawie na drugą stronę, sflaczał i nawet błazenki do niego już nie wpływały :clowning tak więc odszedł na dobre

nie wiedziałem że ukwiał jest taki trudny (akurat ten), ale chyba spróbuję jeszcze raz (tylko teraz kupię gdzieś indziej, bo jakoś szybko odszedł)

druga sprawa że jeszcze krewetka na 100% pomogła mu odejść bo nie dawała mu spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ... ja będę jednak obstawiał uszkodzenie mechaniczne - wtedy ukwiał nie może się napompować - wypłukać i pada w momencie. MiQ - daj sobie z tym gatunkiem spokój. Jest wiele piękniejszych ukwiałów od tego które się świetnie trzymają i nawet rozmnażają w akwarium.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.