Skocz do zawartości
saxon4

Nano reef - porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich forumowiczow, mam pytanko co sądzicie o nano reef, bo na dniach chce zakładac owe akwarium i nie wiem czy dobra bedzie to inwestycja. Ewentualnie jak znacie moze jakies linki/porady na temat urzadania własnie takiego zestawiku z firmy AquaEl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saxon4, witaj.

ja na przykład zaczęłabym od przeczytania tematów o nano-rafkach. Zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki forumowej-jest sporo takich zbiorników, lub "ręcznie" poprzeglądać dział "nasze akwaria" i poczytać tematy forumowiczów o interesujących Cię litrażach.

Dodatkowo niespodzianka-tematy przyklejone w dziale "dla nowicjuszy"

Jeżeli chcesz znaleźć, to masz kilka tematów "krok po kroku" od gromadzenia sprzetu, przez dojrzewanie aż do funkcjonowania...

poszukaj i ... miłej lektury :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ala ma kota a kot ma aids..

Chłopie napisz coś :clowning Jaki zestaw dokładnie, bo są 3 pojemności, co chciałbyś trzymać. Kilka takich zestawów pojawiło się na forum, ale tak jak szybko się pojawiły, tak szybko zniknęły albo słuch po nich zaginął. Zbiorniczki są małe, można w nich trzymać jakąś krewetkę, zoa, rico, łatwe lps, w sumie to wszystko, ale napisz jaką Ty masz wizję :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten zestaw. I powiem tyle, że zakładając, że jesteś w stanie zrobić sobie samemu oświetlenie do baniaka, to nie jest warty tych pieniędzy. Szkło o wym. 35x35x45 z panelem 10cm z tyły zapłacisz 50 pln, kaskada to 50 pln, no i światło ze 100pln. Ale masz juz konkretny zbiornik w którym nie widac sprzętu, a który niesie ze sobą możliwości. Fakt faktem trzeba poświęcić czas na zmontowanie, wklejenie panelu grzebienia, jakiś odpieniek ze strzykawek. Mam nadzieje że nikomu nie wpadło do głowy by urządzać zbiornik w zestawie 20l. Lizard są dwie wielkości nano reef. Shrimp sety są trzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lizard, ty to umiesz zachęcic nowego do zadawania pytań:clowning, napisał o zestawie nano i to ciebie prosi żebys mu doradził bo on jest zielony jak każdy nowy.

PS kolego saxon4 tak jak przedmówcy... poczytaj działy "nasze akwaria""dla nowicjuszy" i jak juz się bardziej określisz co chcesz założyc to pytaj... no ale zawsze może się [pink]znaleźc [/pink]ktoś ,kto będzi ci kazał czytac dalej:clowning


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękowac, co do mojej wizji to 2 błazenki pare krewetek jakieś slimaczki no i troche podstawowych koralowców jesli beda w stanie sie w kostce utrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#310832 saxon4 :

dziękowac, co do mojej wizji to 2 błazenki pare krewetek jakieś slimaczki no i troche podstawowych koralowców jesli beda w stanie sie w kostce utrzymac.

No ale w czym te 2 błazenki? Bo IMO w 20 i 30 litrach będą miały trochę biednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje zestaw metodą "plenum" + 5kg LR od 4 miesięcy. Obsada to same korale : miękkie, lps, sps. Wszystko rośnie i działa bezproblemowo dając dużo satysfakcji. Idealny wybór na start przygody z morskim. Minusy : jest baaaardzo małe - trzymanie w nim innej obsady niż korale : np 1 rybki lub nawet krewetki pownno być prawnie zabronione. Ubytki wody zalecam uzupełniać ręcznie 2x na dobę rano i wieczorem - parametry będą stabilniejsze(zastosowanie automatycznej dolewki jest utrudnione). Podmiana wody 3l na tydzień w zupełności wystarcza na uzupełnienie minerałów i pierwiastków śladowych. Karmienie korali - no tu trzeba mieć silną wolę by nie przekarmić i dozować tych pare kropli preparatu na tydzień.

Respektowane powyższego powoduje że testy w praktyce są niepotrzebne. Aczkolwiek korci człowieka by sobie pobadać .... no i mam komplet testów które mnie upewniły że parametry są ok, a kosztowały więcej niż akwarium :-)

Podsumowując - na dobry początek polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.