Skocz do zawartości
AdamB

Delta 150 L

Rekomendowane odpowiedzi

To nie Twoje pierwsze akwarium. Masz doswiadczenie, wiec dziwie sie, ze zrobiles je bez sumpa. Wszystkie te Twoje narzekania sa spowodowane badziewiastym rozwiazaniem, o ktorym az sie nie chce pisac. Napewno poczytales te 3 mln. postow o problemach w malych panelach, halasie, wystajacym odpieniaczu mimo, ze jest "kompaktowy" i nie nadajacy sie do danego litrazu itd. Nawet jesli cos ladnego postawiles pod akwarium (brak zdjecia?), to te rurki i kable na gorze chyba do tego nie pasuja.

Wiem, to nie jest zadna rada jakiej sie tu spodziewasz, ale z g. bicza nie ukrecisz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Twoje pierwsze akwarium. Masz doswiadczenie, wiec dziwie sie, ze zrobiles je bez sumpa. Wszystkie te Twoje narzekania sa spowodowane badziewiastym rozwiazaniem, o ktorym az sie nie chce pisac. Napewno poczytales te 3 mln. postow o problemach w malych panelach, halasie, wystajacym odpieniaczu mimo, ze jest "kompaktowy" i nie nadajacy sie do danego litrazu itd. Nawet jesli cos ladnego postawiles pod akwarium (brak zdjecia?), to te rurki i kable na gorze chyba do tego nie pasuja.

Wiem, to nie jest zadna rada jakiej sie tu spodziewasz, ale z g. bicza nie ukrecisz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, takie byly warunki brzegowe - albo samo akwa albo wcale. Zazdroszcze tym wszystkim, ktorzy maja akwaria kilkusetlitrowe, sumpy, szmery i bajery ale ja nie mam. Mam upragnione akwa morskie, ktore bardzo mi sie podoba "wizualnie", w ktorym wszystko rosnie i cieszy oko.

Mam tez problem, ktory chcialbym rozwiazac w mozliwy do zastosowania sposob w danych warunkach - tzn bez restaru zbiornika. Podalem taz kilka rozwiazan, nad ktorymi sie zastanawiam i ktore moim zdaniem sa mozliwe do zastosowania, wiec nie prosze zrobcie to za mnie, tylko ocencie moje propozycje.

Co do odpieniacza, wciaz mam NO3 i PO4 = 0 wiec chyba jest wystarczajacy dla mojego zbiornika. Docelowo bedzie wiekszy, gdy bedzie to juz konieczne. Prawdopodobnie bedzie to MCE600 o czym pisalem w pierwczym poscie.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, takie byly warunki brzegowe - albo samo akwa albo wcale. Zazdroszcze tym wszystkim, ktorzy maja akwaria kilkusetlitrowe, sumpy, szmery i bajery ale ja nie mam. Mam upragnione akwa morskie, ktore bardzo mi sie podoba "wizualnie", w ktorym wszystko rosnie i cieszy oko.

Mam tez problem, ktory chcialbym rozwiazac w mozliwy do zastosowania sposob w danych warunkach - tzn bez restaru zbiornika. Podalem taz kilka rozwiazan, nad ktorymi sie zastanawiam i ktore moim zdaniem sa mozliwe do zastosowania, wiec nie prosze zrobcie to za mnie, tylko ocencie moje propozycje.

Co do odpieniacza, wciaz mam NO3 i PO4 = 0 wiec chyba jest wystarczajacy dla mojego zbiornika. Docelowo bedzie wiekszy, gdy bedzie to juz konieczne. Prawdopodobnie bedzie to MCE600 o czym pisalem w pierwczym poscie.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak nie miales wyjscia to wiadomo, ze lepsze takie niz nic.

Czy nie myslales nad zwiekszeniem pompy w sumpie ? Skoro w akwarium zbiera sie na powierzchni film, to prawdopodobnie obieg jest nieco za slaby.

Jesli ten odpieniacz utrzymuje ladne parametry, to wiekszego nie dawaj. Ale przy NO3 i PO4 "0", takie ladne glony juz nie rosna.

Mysle, ze wyrwanie panela to zbedna praca i niepotrzebne zaczynanie od nowa.

Chyba, ze parametry jednak nie wychodza zerowe ze wzgledu na zbyt maly odpieniacz.

Tak szczerze mowiac to nie wiem czego chcesz...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, jak nie miales wyjscia to wiadomo, ze lepsze takie niz nic.

Czy nie myslales nad zwiekszeniem pompy w sumpie ? Skoro w akwarium zbiera sie na powierzchni film, to prawdopodobnie obieg jest nieco za slaby.

Jesli ten odpieniacz utrzymuje ladne parametry, to wiekszego nie dawaj. Ale przy NO3 i PO4 "0", takie ladne glony juz nie rosna.

Mysle, ze wyrwanie panela to zbedna praca i niepotrzebne zaczynanie od nowa.

Chyba, ze parametry jednak nie wychodza zerowe ze wzgledu na zbyt maly odpieniacz.

Tak szczerze mowiac to nie wiem czego chcesz...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:nono Stani, chcialbym wyrwac panel. Jak na funkcje, ktore spelnia zabiera za duzo miejsca. I wlasciwie tylko tyle. Wczoraj zaslepilem kawalkiem pleksy czesc grzebienia. Dzis wieczorem zobacze, czy to cos dalo.

Zastanawialem sie nad waskim (130 mm) panelem zewnetrznym, ktory wyeliminowal by mi praktycznie caly sprzet poza cyrkulacja. Ale te problemy z przelewem :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Stani, chcialbym wyrwac panel. Jak na funkcje, ktore spelnia zabiera za duzo miejsca. I wlasciwie tylko tyle. Wczoraj zaslepilem kawalkiem pleksy czesc grzebienia. Dzis wieczorem zobacze, czy to cos dalo.

Zastanawialem sie nad waskim (130 mm) panelem zewnetrznym, ktory wyeliminowal by mi praktycznie caly sprzet poza cyrkulacja. Ale te problemy z przelewem :waving


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pudelko miedzy szczepkarium a sumpem jakos dziala, ale ryzyko jest. Obieg tez nie jest zbyt duzy ze wzgledu na halas.

Kupa ludzi jedzie na tych pudelkach przez lata i nie chwala sie, ze pozalewali pokoj, wiec moze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pudelko miedzy szczepkarium a sumpem jakos dziala, ale ryzyko jest. Obieg tez nie jest zbyt duzy ze wzgledu na halas.

Kupa ludzi jedzie na tych pudelkach przez lata i nie chwala sie, ze pozalewali pokoj, wiec moze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna sobie jakos powiekszyc ten model? Mi sie otwiera jako miniaturka, ze wymiarow nie da sie odczytac prawie - ale nie mam zainstalowanego programu - choc widok 3d jakos dziala, mozna obracac.

A wracajac do panelu - widzialem ze masz jako powrot zamontowana pompke cyrkulacyjna - jak ja wylaczysz, to poziom wody w panelu wyrowna sie z akwa - czy nie zagrozi to odpieniaczowi? Tzn czy syf z kubka nie wleje sie do akwa? I trzeba by pilnowac pewnie kolejnosci wlaczania.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam normalna pompe obiegowa NJ 1200 l/h.

Co do programu - nie mam pojecia, przykro mi. Ale programik jest bardzo fajny i mysle, ze warto go zainstalowac


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, w domu sobie zainstaluje, w pracy nie ma za bardzo jak :googleye - sorki za off-topic

a czy w panelu zmiesci sie wyrzut wody z odpieniacza?


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co jest przegroda przed odpieniaczem?

Jak masz rozwiazane to pudelko? Czy tam jest po prostu przelew gora? Chciales chyba zeby lepiej zbieralo film z powierzchni?

ps - w linku z ostatniego posta jest literka j przed http i trzeba to recznie korygowac :googleye


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej przegrodzie chcialem powiesic kratke rastrowa i klasc wloknine tak jak ma zrobione ktos z forum w sumpie. Ale rezygnuje z tej przegrody zupelnie. Wate moge dawac tak jak w poprzednim akwa do komory przelewowej.

NA rys mi obcielo wymiary ale calosc ma 50x13 cm, przegroda pierwsza wysoka na 30 cm a odstep miedy przegrodami po prawej wynosi 2 cm.

Jesli chodzi o przelew jest to regularne pudelko przelewowe o dlugosci grzebienia ok 125 mm

ps. link zmienilem, dzieki za info


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najswiezsze wiadomosci z placu boju:

-panel wyrwany, 0 strat

-srodkowa kolumna LR podniesiona o ok 7cm

-zewnetrzny panel uruchomiony z zastosowaniem pudelka przelewowego

-w panelu MC500

-w narozniku akwarium za skala 2x6055 a jutro dojdzie do tego multicontroler USB

Zdjecia beda jak pyl opadnie

Wieczorem ze zdziwieniem dostrzeglem stado (kilkanascie szt) zwierza krewetkopodobnego wielkosci ok 1-2 mm. Ciekawe co z tego wyrosnie?:waving


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332196 AdamB :

Wieczorem ze zdziwieniem dostrzeglem stado (kilkanascie szt) zwierza krewetkopodobnego wielkosci ok 1-2 mm. Ciekawe co z tego wyrosnie?:waving

Kiełże ? :waving

Ciekawe co tym razem wymyśliłeś:) czekam na foto.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie kielze. Kielze sobie biegaja po skalkach i niektore sa juz naprawde tlusciutkie :waving. To cos jest zdecydowanie krewetkoksztaltne i plywa blisko skal a nie biega po nich.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.