Skocz do zawartości
Aigel

Rafa w Marsa El Alam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem 3 lata temu w Marsa Alam z Itaką w hotelu SolyMar Abu Dababb - polecam - hotel przyzwoity i ładna rafka zaraz przy plaży , dużo żółwi , guitarfishów i jak się ma szczęście to można popływać z dugoniem (mi się udało) .

Znajomi polecali też bardzo Braykę - ale to już troszkę droższy hotel - byli z TUI .


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam brayka i 3WILL. Hotel rewelacja, ale jezeli zamierzasz nurkowac

caly tydzien to sie troche nie oplaca poniewaz placisz za allinclusiv a w hotelu

Praktycznie caly dzien cie nie ma. Oprocz 3WILL w marsa jest jeszcze junior- ale u niego jeszcze

Nie plywalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z biura podróży: zakupiliśmy Braykę:clowning wylot 29 maja - ktoś się podłączy? Co do nurkowania to ja tylko powierzchniowo:) Intro dive'ów to miałem już 6 czy 7 ale zawsze jakoś zapału mi brak na to by papiery zrobić:waving


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wróciłem dwa tygodnie temu z marsa. Byłem w hotelu sol y mar w zatoce abu dabbab i było super choć pogoda była taka sobie (mocno wiało i widoczność w wodzie nie była najlepsza). Jeśli chodzi o nurkowanie to polecam Avaln Divers - są naprawdę sensowni a przy tym sympatyczni.

Miłego urlopu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.ja wybieram sie w tym roku tylko nie wiem gdzie fajniej-Marsa el Alam czy Sharm El Sheikh...w sumie moge sie w biurze zapytac ale wiecie lepiej od ludzi co byli informacji zaczerpnac...macie jakies sugestje,porady i takie tam zeby nie zginac?dodam ze to moj pierwszy wypad w tropiki...niestety...:)planuje wrzesien-pazdziernik z itaka...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niestety - W Egipcie wtedy zaczynają panować znośne temperatury:)Ja się tylko obawiam ich wrześniowych wyborów:D

Byłem trzy razy w Sharmie bo mi się tam podoba jak bym miał ci polecić pierwszy raz to też Sharm.Dlaczego? fajne hotele z rafą przy plaży ,jak się lubisz bawić to w centrum Sharmu(Naama Bay) jest parę fajnych lokali,barów i normalnych sklepów można też skoczyć na zakupy do Old marketu(takie nasze targowisko).Po za tym pewnie jak jesteś pierwszy raz to będziesz chciał zobaczyć piramidy(Z sharmu są organizowane jedno dniowe wypady do Kairu bo jest blisko prawie:))albo górę Mojżesza i klasztor św.Katarzyny przy okazji ew.rafy na Ras Mohammed itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi niestety bo pierwszy raz sie w koncu gdzies dalej wybieram.tez jestem bardziej za Sharm-czytalem troche wlasnie o tych wycieczkach jednodniowych-tez itaka organizuje tam na miejscu.na co ewentualnie uwazac i czego sie obawiac?szczegolnie po ostatnich akcjach w egipcie czy ogolnie jest spokojnie?czym tam najlepiej placic?ich waluta czy dolary?


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak twój turoperator będzie cię "walił" na cenach wycieczek to spróbuj kupić na miejscu w polskim biurze np: tu http://www.e-sharm.pl/ byłem z nimi raz i wszystko było ok obsługa mówi po naszemu. W sumie to chyba nie ma czego się obawiać nie chodzić po dziwnych rewirach i tyle.Miałem i Euro,dolary można płacić tym i tym tylko pamiętaj przelicznik euro jest korzystniejszy niż dolara o czym nie chcą pamiętać miejscowi:).Dam ci rade weź ze sobą dużo drobnej waluty np: 1$5,10,20 najwięcej się takich wydaje napiwki itp.Bo jak dasz mu np.100ówkę to ci wyda w lokalnej walucie a to będzie tyle papirusu w kieszeniach że nie wiadomo co potem z tym robić. Raczej nie pobierać kasy z ich bankomatów,kasę wymieniać na ich walutę na hotelu bo raczej nie okantują gorzej że przelicznik może być zawyżony.Najlepiej jak się da płać euro, dolarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko.a ile gotowki najlepiej miec ze soba ,no bez exclisivu albe zeby starczylo i zeby tez troche pozwiedzac,ponurkowac ,pamiatki kupic i takie tam...z drugiej strony jak lepiej z bankomatow nie korzystac to strach kase przy sobie nosic...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

jeśli masz hotel all inclusiv to nie potrzebujesz dodatkowej kasy , bo w Marsa poza rafami nie ma nic do oglądania. Marsa to 80 km wybrzeża z hotelami i praktycznie pustynia. Stare Marsa to "świat beżowych ludzi". Lepiej wydać kasę na nurkowanie . Wszystko masz tu : http://avalondivers.com - całość po polsku ( polska baza ), szefem jest "Junior" - fajny chłop. Baza jest 25 km na północ od starego Marsa obok hotelu "Cataract" ( teraz on się chyba już inaczej nazywa , po tym jak ruskie go kupiły.)

pozdrawiam

Brunon

http://brunon-reef.com


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! :thumbsup:

po długiej nieobecności wrzucam film z nurkowania w Marsa El Alam

plik: 336 MB , format : AVI ( DivX), czas trwania 64 minuty, rozmiar 640x360 pic. , 25 kl/s.

File name: Marsa_El_Alam_2011.avi File size: 336.34 MB

pozdrawiam :welcome:

Brunon

http://brunon-reef.com


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może w hotelu iberotel Lamaya resort w Marsa alam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat bo pora zacząć rozglądać się za wyjazdem wakacyjnym :-)

Był ktoś może w Iberotel Lamaya Resort? Interesuje mnie głównie jak wygląda tam rafa. Czy snurkując da się dużo zobaczyć.

My byliśmy w zeszłym roku w Brayce i było fajnie ale teraz ten hotel jest sporo droższy a dodatkowo jakoś tak mamy, że staramy się nie jeździć dwa razy w dokładnie to samo miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W triton beach resort jest przepiękna rafa na snurkowanie , ale wejście do wody z mola i odrazu jest ściana z przepięknymi koralowcami i rybkami oczywiście. Poza tym w/w hotel bardzo polecam . Fajna obsługa ,posiłki jak to w egipcie trzy dni super , potem marzy się schabowy z ziemniaczkami. No i baza płetwonurków na miejscu. Można sprubować popływać z butla . Hotel blisko lotniska to też atut .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co pamietam to Iberotel jest obok Tritina . Łaziłem tam na spacery . Iberotel to wielki moloch położony nad zatoką . Wejście do morza też jest z mola, też jest ściana z rafa koralowa.Tam też sa przepiękne rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem polecam hotel El Faraana Reef Resort. Obiekt bardzo fajny, na klifie - piękne widoki. A rafa? poezja :) na pograniczu parku narodowego. Wycieczki pływały pod nasz hotel.

Przedsmak tutaj:

Mogę się podzielić prywatnymi fotkami hotelu.

Pozdrawiam!


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Marsa to jedno z moich ulubionych miejsc. Rafy sa tu genialne.

Hotele przy których sa jeszcze centra nurkowe to Oriental Bay, centrum poza terenem hotelu nad sama zatoka. Miejsce świetne, na nura i snoorkowanie. W zatoce można spotkać wszystko, poza ogrodami rafowymi, przy wejściu do zatoki sa duże kolonie ukwialow z blazenkami, sa dwie groty, sa żołwie,a nawet trafiają się stada delfinow.

Centrum jest tez w hotelu Brayka Bay. Tu zatoka wg mnie jest nieco gorsza, ale jest blisko do zatoki przy orientalu, można przejść się nawet z buta, jakieś 15-20 min spacerkiem droga asfaltowa.

Polecam rafy w Marsa Alam!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.