Skocz do zawartości
Gość dieter25

wiercenie otworów w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam

Nowy Rok nowe możliwości.Postanowiłem postawić nowy zbiornik 100x40x40.I moje pytanie jest takie czy mieliście jakieś problemy u szklarzy aby wywiercili otwory,bo nie mam zamiaru jezdzić od szklarza do szklarza i się prosić.A już decyzja zapadła i robię akwa z sumpem,aczkolwiek boje się że nie dam rady bo już pod samą szafką wyszła lipa i mam tylko możliwość postawienia sumpa o wymiarach 35x40x40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy szklarz ma koronki diamentowe,lepiej najpierw zapytaj a potem jedz z tym akwarium.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Problemem może być to, że szklarz każe przynieść tylko szybę, więc trzeba wyciąć dno :waving

w sklejonym akwarium mało kto wierci :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doszedłem do wniosku ze nie będę woził za każdym razem coś do szklarza zakupiłem koronki na allegro i sam wiercę jak potrzebuje


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No to będą chyba problemy.Wycinać dno?? normalnie to chyba lepiej zamówić nowe akwarium razem z otworami i wklejonym kominem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kupić koronki diamentowe,jak byś mieszkał w Krakowie to bym ci to zrobił.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

j@cek a jakie te koronki mam kupić? Z jakiej firmy trudno kupię i spróbuje.Ale chyba najpierw to śrubunki muszę kupić na odpowiednią średnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

O.k dzięki.

kupię w erybce srubunki a potem będe wiercił,ale będzie ubaw chyba z tym wszystkim.Samo obliczanie sumpa mnie przeraża i te komory:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dieter25, dasz radę, ja w Ciebie wierzę :waving

zresztą Forumowicze z pewnością pomogą.

i zerknij w dziennik Pawła, jest tam opisane i pokazane jak wiercili "dziurki" .

:clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No i otwory gotowe i w akwa i w szafce choć przydała by się teraz korona do akwarium ale to INMAR-a będe prosił w przyszłosci.Tło przyklejone (folia reklamowa niebieska).W czwartek przychodzi mi pompa obiegowa i już bym sumpa stawiał ale brak konkretnego odpienka!!.:googleye chyba kupię weipro na początek a potem coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, ponieważ chodzi mi po głowie coast to coast overflow 1198-back-wide_500x375.jpg to mam takie pytanie: czy wiercenie blisko górnej krawędzi tylnej szyby jest bezpieczne? W sumie szyba będzie maksymalnie usztywniona przez korytko/rynnę od przodu ale nie wiem jak na to się szklarz będzie zapatrywał. Ma może ktoś coś takiego u siebie czy wszyscy tradycyjnie kominem wodę gnają?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.