Skocz do zawartości
tytan69

Powrót tytanowej rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Więc po półtorarocznej przerwie spowodowanej "małym" zwarciem wracam do akwarystyki morskiej oto wstępne plany mojej pico rafy

zbiornik Bez sumpa ani panelu 35-45 litrów

oświetlenie ledowe naturalnie na diodach led cree pytanie tylko ile i w jakim układzie je proponujecie?

oświetlenie nocne oparte na diodach SMD 5050

filtracja oparta głównie na LR ale jako że zbiornik mały i bez sumpa pomyślałem o takim rozwiązaniu

3 połączone ze sobą filtry przepływowe o pojemności 8,4 i 1 litra dokładnie w tej kolejności w pierwszym będą biobale które leżą u mnie już od baardzo dawna i jakoś nie mam co z nimi zrobić w drugim pokruszona LR oraz grys koralowy który bedzie pełnił dwojaką funkcję po pierwsze będzie uzupełnieniem LR (w końcu przecież i on stanie się filtrem biologicznym) natomiast drugą funkcją będzie stabilizowanie parametrów wody

system filtracyjny będzie zasiany przez pompę JHJ 1121 1400 l/h http://allegro.pl/pompa-wielofunkcyjna-1400l-h-tylko-18w-1121-i1356360913.html o podnoszeniu słupa wody do 1,7 metra mam ją już u siebie i przyznaje że na początku myślałem że oszaleje hałasowała jak jasna cholera no ale po kilku dniach tak jakby trochę przycichła potem wymieniłem też przyssawki na większe i teraz działa praktycznie bezgłośnie dodatkowo aby nie zbierał mi się stf w filtrach zastosowałem gąbkę na koszyku pompy

powrót wody do akwarium będzie rozgałęziony tak aby woda wpływała spowrotem do zbiornika z dwóch stron dla zapewnienia lepszej cyrkulacji

dodatkowo zastosuje również kaskadę która będzie usówać film z powieżchni wody oraz będzie pełnić funkcje filtra glonowego

docelowa obsada akwarium to

-grzybki

-zoa

potem prawdopodobnie również korale takie jak:

-Favites

-Montastrea

-Montipora sp. - SUPERMAN

-Acanthastrea lord

-Echinophyllia aspera

w zbiorniku na 100% NIE BĘDZIE acropor dlaczego? po prostu średnio mi się podobają...

jeżeli chodzi o inne zwierzęta to generalnie skorupiaki i bezkręgowce no może wpadnie też jakaś mała babka dorastająca do max 5 cm http://pl.reeflex.net/kategorie/13.html ale to stoi pod wielkim znakiem zapytania chociażby ze względu na fakt że nie często widuje się je w handlu

ah tak jeszcze jedno w zbiorniku planuje dać 4-5kg LR oraz tyle samo LS jak myślicie wystarczy czy może coś zmienić?

start zbiornika planuje na marzec tego roku więc w odpowiednim czasie zgłosze się do was po wodę z podmian:strutin

a teraz czas na wasze opinie i porady a więc zamieniam się w słuch ...no a właściwie to wzrok:googleye

Przeniosłem do ogólnego. Jak będziesz już coś miał, to wrócimy do działu z akwariami.

mintaj


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że nie ma tu raczej nikogo kto mógłby lub też chciałby mi jakoś doradzić no ale trudno...

Czas na małą aktualizację

tak więc wczoraj odebrałem akwarium o wymiarach 70x27x35h wiem wiem wąskie to troche no ale mi odpowiada swoją drogą i tak jest większe o jakieś 20 lirów od tego o którym myślałem wcześniej

dodatkowo doszło też oświetlenie które będzie świecić przez jakiś czas (do momentu gdy wezmę się za zbudowanie oświetlenia LED) a na chwilę obecną mam 2 świetlówki 24w jedna to sylvana aquastar 10000K a dróga to Aqua Medic T5 Reef Blue actinic wraz z osprzętem

są też 3 pompy w tym jedna która będzie pełnić funkcię obiegowej biędzy zestawem filtracyjnym a akwarium o łącznej wydajności 7050 L/h swoją drogą obawiam się że to trochę za dużo jak dla koralowców miękkich oraz LPS co o tym myślicie?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sam jeszcze nie mam szkła ale wydaje mi się że koszty użytego sprzętu znacznie przewyższą wartość akwarium nawet po pełnym jego zasiedleniu :)

System filtracji jak dla mnie jest strasznie "zakręcony", nie lepiej było skorzystać z samej tylko kaskady? Spokojnie powinna dać radę.

Jakiś odpieniacz by się przydał.

Te pompy nie są przypadkiem za mocne jak na taki litraż? Nie będą czasami robiły wirówki w zbiorniku?

Sam zbiornik jest naprawdę wąski... szkoda że nie zrezygnowałeś z długości na rzecz głębokości, ale skoro już taki jest to będzie trzeba sobie poradzić :)

Trochę niekonwencjonalnie to wszystko się rysuje ale czasami może wyjść z tego coś ciekawego więc będę śledził :)

Narazie powodzonka :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kosztów to nie są wcale takie wygórowane w końcu nie użyje do budowy tej filtracji Przeźroczystych rur plexy bo i po co to ma działać nie wyglądać:)

co do kaskady to hmm moim zdaniem to trochę za mało...

a odpieniacz to mam z tym że wysiadła w nim pompa więc szukam jakiegoś zamiennika dla niej ale póki nic takiego nie znajde to nie uwzględniam go w planach

no i system filtracji wcale nie jest taki zakręcony w końcu jest tam tylko to co znajduje się u innych w sumpach

ja sam niestety nie mam możliwości stworzenia takowego więc jakoś trzeba było go zastąpić

a co do pomp to racja też się nad tym zastanawiałem w końcu to nie zbiornik przeznaczony pod SPS'y ale zawsze można którąś z nich wymienić na mniejszą

zbiornik jest obecnie maksymalnie wpasowany we wnęke w ścianie i nie było innej opcji no ale po remoncie to może się zmienić... ale to kwestia która będzie poruszana dopiero latem więc na razie jest jak jest


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś rady/opinie na temat tego baniaka?


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałeś o panelu ? ja osobiście nie wyobrażam sobie żadnego akwa bez panelu czy sumpa po pierwsze dokładnie widać ile wody odparowuje grzałka nie ozdoba schowana lepiej wygląda, odpieniacz podobnie, węgiel purigen i inne absorbery w skarpecie to też nielada ozdoba a i jeszcze termometr. :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317717 juko :

myślałeś o panelu ? ja osobiście nie wyobrażam sobie żadnego akwa bez panelu czy sumpa po pierwsze dokładnie widać ile wody odparowuje grzałka nie ozdoba schowana lepiej wygląda, odpieniacz podobnie, węgiel purigen i inne absorbery w skarpecie to też nielada ozdoba a i jeszcze termometr. :waving

Więc moje malutkie akwa musi być bardzo brzydkie, bo nie ani panelu ani sumpa:( Kurcze nic nie daje to że termometr mniej zauważalny niż pompki cyrk. wkłady w kaskadzie za tylną szybą a grzałka poziomo wzdłuż tylnej szyby za skałą, też nie widać. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec MCE 600 doskonale spelnia te funkcje mam w nim grzalke i elektrode od termometru oraz woreczek z weglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317717 juko :

myślałeś o panelu ? ja osobiście nie wyobrażam sobie żadnego akwa bez panelu czy sumpa po pierwsze dokładnie widać ile wody odparowuje grzałka nie ozdoba schowana lepiej wygląda, odpieniacz podobnie, węgiel purigen i inne absorbery w skarpecie to też nielada ozdoba a i jeszcze termometr. :waving

oj myślałem i to nawet sporo właściwie to nadal o nim myśle ale jest jeden problem mianowicie szerokość akwarium jest to dość wązki zbiornik więc jeżeli miałbym odebrać mu jeszcze z 5cm szerokości no to już było by raczej kiepsko... myślałem też o panelu po lewej stronie akwarium no ale znów taki panel nie wszystko ukryje więc i zrobienie czegoś takiego częściowo mija się z celem więc zrobie dokładnie to co w poprzednim zbiorniku czyli podobnie jak thomas kay ortyje sprzęt gdzie się da...

waldimas

Deltec MCE 600 doskonale spelnia te funkcje mam w nim grzalke i elektrode od termometru oraz woreczek z weglem

hmmm całkiem ciekawy sprzęt tylko jak wygląda kultura jego pracy ostatnio miałem przez jakiś czas biostar flotora i robił taki raban że szybko się go pozbyłem...


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.