Skocz do zawartości
TMK

tematy badań i pomysły na artykuły

Rekomendowane odpowiedzi

Temat pracy taki najłatwiejszy jak na olimpiadę biologiczną w podstawowce proszę bardzo:

Wpływ rodzaju pokarmu i częstości karmienia na przyrost grzybowieńców. Bierzemy w swoim akwa 2-4 grzybki ,umieszczamy w miarę podobnym miejscu w pewnej odległości .Uzbrajamy sie w pokarm aparat fotograficzny linijkę lub plastikowy cyrkiel do pomiarów otwieramy dziennik i jedziemy.

Są chętni???


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! statystycznie to mało

Myślę,że wymagania co do grzybków były by takie: trzeba mieć 2 lub jak ktoś chce 3 grupy grzybków

w miarę podobnej wielkości najlepiej np po 2 grzybki, ale nie tak.żeby była kolonia 5 szt i pojedynczy grzybek

muszą pyć porównywalne.Trzeba je przygotować i rozmieścić tak,a by miały podobne warunki -oświetlenie przepływ wody. potem trzeba trochę odczekać i zobaczyć czy zachowują się podobnie czyli sprawdzić prąd wody i światło,czy nic ich nie parzy itp. a potem można zacząć eksperyment.grupy kontrolnej nie karmimy, trzeba tak rozplanować by pokarm mie płynąL od grupy karmionej do niekarmionej. Rodzaj pokarmu trzeba by dobrać do konkretnych grzybków,ale to już zależy czy będą chętni.

Mogę się podjąć opracować takie dane i napisać artykuł

Wymagania dla zgłaszających się

systematyczność i poświęcenie ok 30 minut tygodniowo posiadanie akwa z grzybowieńcami

Dostęp do aparatu fotograficznego.Myśle o zdjęciach

1) na początku eksperymenru-rozmieszczenie grup pomiar

i opis gatunku

2)reakcja organizmu na pokarm

3) ewentualnie zdjęcia z pomiarem w trakcie trwania

4)zakończenie eksperymentu zdjęcie z pomiarem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze dodam że dobrym chyba pomysłem było by zrobienie uchwytu na kawalek skałki ze szczepkami do zawieszenia na krawędzi akwa - łatwiej wtedy o podobne warunki i oddalenie od inncych koralowców. (taka mała miseczka z zawieszką). Może Swirlej ma pomysł. ???

Co do opisu gatunku to juz powinniśmy szukac dokładnych danych. :) A to nie będzie łatwe :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o opis wynikający ze zdjęcia i zachowania Czyli kolor "włochatość" jak śpią i jak przyjmują pokarm te sprawy bęą udokumentowane na zdjęciu. Nie wiem czy istnieje jakiś opis czy klasyfikacja grzybków ,na pewno przydałby sie dostęp do jakiejś literatury.ale na razie czekajmy na chętnych


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do literatury to dobrym, sprawdzonym sposobem jest poprostu googlanie w google scholar (www.scholar.google.com), a nast?pnie pisanie do autora o pdf'a z artyku?em (bo do baz czasopism to trzeba wykupywa? dost?p)

Jeszcze ?aden mi nie odm?wi? jak grzecznie prosi?em a jeden nawet napisa? ?e jak przy?l? pr?bk? (kawa?eczek) to okre?li dok?adny gatunek u siebie w labie (chodzi?o o sinularie)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.