Skocz do zawartości
skyline84

140L akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Noszę się z zamiarem zakupów i startu baniaka ok 140L Ale nie jestem pewien jaki sprzęt wybrać ( dopasować) mam nadzieję ze mi pomożecie. Zastanawiałem się nad skimerami kominami i tym podobne ale ale po czytaniu forum trochę mnie to zniechęciło i myślę ze najlepsze rozwiązanie będzie komin + sump. Choć poproszę o wypowiedzi posiadaczy obu rozwiązań.

- zbiornik - 90x35x45 lub wysokość 40, nie wiem o jakich wymiarach komin i otworach .

- komin - jakie wymiary i otwory

- sump - miejsca w komodzie jest 45x30x... jaką ilość do takiego akwa

- odpieniacz - proszę o polecenie ale w oczywiście coś nie drogiego na początek

- cyrkulacja - o jakiej wydajności

- pompa - do sumpa jaka wydajność

- oświetlenie - Aluminiowa lampa T5 4x39W

- filtr RO - http://allegro.pl/filtr-osmoza-osmonics-akwarystyczna-75-ro-3-usa-i1383453279.html

- ok 20-25 Kg skały

- grzałka - 150w

- piach - 15kg

jeśli coś przeoczyłem proszę pisać

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja 30 do 50 razy, zależy czy miękkie czy sps, światła dużo więc pewnie sps więc cyrkulacja bliżej 50. Podziel to na 3 pompki. Akwarium za wąskie i za wysokie, mam takie jak ty, tylko miniatura i skała nie do ułożenia, za mała głębia. Testy dolicz bo przecież na ślepo działał nie będziesz? Ten filtr to chyba nie ma demi?? Grzałka taka mocna chyba nie potrzebna, światło będzie porządnie grzało, wiatraki dolicz, chyba że masz w lapmie fabrycznie. reszta nie wiem, nie mam sumpa pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno miękkie , czyli cyrkulacja 3 x 2500l/h . Akwarium co mogę to jedyne obniżyć czyli 90x35x40, testy podstawowe posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.