Skocz do zawartości
adrianpotocki

Nikon D7000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym kupic Nikona D7000, specjalnie do fotografowania akwarium.

Jaki wybrac obiektyw ?, Czy lampa do tego bedzie potrzebna ?

Czy moze ma ktos taki zestaw i podzieli sie uwagami ?

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie do konca.

Chcilem zapytac jakie szklo(osprzęt) bedzie najlepsze do robienia fot zbiornika.

Aparat pewnie kupie juz z jakims uniwersalnym obiektywem,

Jednym slowem doceleowo chcialbym miec dwa szkla -jedno jasne do akwarium

a drugie na "miasto". No i kwestia lampy -czy brac dodatkowa i jaka ?

No bo statyw to jasna sprawa.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian,,

Najlepszy obiektyw do akwa to jakis macro, nie znam obiektywów Nikona węc nie podam konkretnego.

Lampa ci nie jest potrzebna do normalnych fotek ale jak się chcesz pobawic w prawdziwego fotografa to czytałem gdzieś na forum canona o doswiecaniu lampą nad akwa.

Napewno musisz kupic statyw. Ja tak zawsze marudziłem, że nie mam statywu, że Mikołaj mi przyniósł dwa..:)


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie mikolaj nic nie przyniosl i postanowilem prezent zrobic sobie sam :)

To moze jakis uzytkownik Nikona poleci jakis Macro obiektyw ?

Choć czytalem watek na forum ze za 100PLN mozna zrobic sobie obiektyw samemu-

tylko ze nie wiem czy taki bedzie pasowal do D7000.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jeszcze trzeba umiec robic nim fotki.

Ja niestety muszę inwestowac w sprzęt w którym jest dobry tryb auto i precyzyjny autofocus:clowning


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312455 adamus_23_as :

sprzęt w którym jest dobry tryb auto i precyzyjny autofocus:clowning

nie ma takiego :)

jeszcze dopowiem ,ze jesli kupisz sobie taki obiektyw jak napisalem wczesniej to bedziesz mial fajne szkielko portretowe z ladnym bokehetem

dla zajawki wrzucam fotki ktore robilem nikonem d80 z tokina 100mm

jakies 3 lata temu bawilem sie w takie zdjecia :

pajak8qe9.jpg

m14sw8.jpg

pajak3lk6.jpg

28808872cs7.jpg

m4kp6.jpg

a4bh6.jpg

63612245la5.jpg

dsc3154bj6.jpg

m2qx7.jpg

a2iz1.jpg

pajak8qe9.jpg

83074877px4.jpg

14463300xd5.jpg

m12vq5.jpg

m15ks7.jpg

28070674oy0.jpg

i roza

17418898jp2.jpg

dobra starczy :D


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikonów to tu chyba mało jest, podpytaj Tomajka na drugim forum on ma nikona.

Canonów jest tu więcej.

...Raczej kupuj sprzęt systemowy, nie baw sie w inne szkła i lampy bo na dłuższą mete nie ma sensu.

....

lampa moze sie przydac do focenia ryb, znam ludzi którzy tak jej uzywaja, ale osobiście nie jestem zwolennikiem :)

lampki oczywiście nikonowe sabiny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312462 Natan :

nikonów to tu chyba mało jest, podpytaj Tomajka na drugim forum on ma nikona.

Tomajk to ma szkla z innej bajki :)

#312462 Natan :

Canonów jest tu więcej.

...Raczej kupuj sprzęt systemowy, nie baw sie w inne szkła i lampy bo na dłuższą mete nie ma sensu.

Natan sorki ,ale pleciesz bzdury , napisz czemu nie ma sensu ? akurat te szkla ktore wymienilem nie maja klopotow z bf i ff wiec moze wyjasnisz oco biega?


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie chodzi o bf i ff :)

fakt faktem że jesli znajdziesz dobre szkło to będzie dobrze działało. ale to już trzeba troszke ogarniać temat by dobrze wybrać, a systemowe szkła na początek są jak najbardziej ok i raczej bf i ff ich nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tylko wezmy po uwage jeszcze jedna rzecz ktora jest cena !

nowy obiektyw canona 100mm 2.8 macro to koszt 3000zł

nowy obiektyw nikkora 105mm 2.8 mikro to rowniez koszt 3000zł

za tamrona 90mm 2.8 zaplacimy juz "tylko" 1600zł

a za tokine 100mm 2.8 rowniez 1600zł

mamy jeszcze sigme 105mm 2.8 za 1600zł

nie wiem jak z sigma bo nie mialem ale w/w tamron i tokina nie posiada czegos takiego jak ff czy bf


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeśli kupuje sie D7000 by focic akwarium to obiektyw chyba nie stoi na przeszkodzie :)

miałem okazje porobic pare fotek Canonem 100 2.8 i powiem, że jest wart grzechu bądz kilku rat więcej :D

reszty nie nie miałem w rękach więc się nie wypowiadam.

...

wiem, że cenowo wychodzi znacznie taniej, ale tamron i sigma robia obiektywy do wszystkich aparatów, a canon czy nikon tylko dla swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wszystko zalezy od zasobnosci portfela , ja bym jednak wolal kupic tansze szklo (nie znaczy ,ze gorsze) jesli jego przeznaczenie to nie praca, a za reszte zakupilbym obiekty do focenia :)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mnie nie jara wciąż odgrzewany temat :)

Mimo, że polecimy koledze takie i takie rozwiązania, a intuicja podpowiada mi, że autor topika i tak wróci za niedługo mówiąc - "zdjęcia coś mi nie wychodzą, mimo kupna sprzętu jaki poleciliście"

Najważniejsza jest determinacja i metoda prób i błędów by wyrobić własny warsztat

Przypominają mi się własne czasy prehistoryczne, gdy studiowałem rozwiązania Stopy w dziedzinie makro http://www.stopa.cso.pl/index.php?st=technika/obecnyzestaw

Po jakimś czasie nawinął mi się na wypasie obiektyw makro Canon 180/3,5

- uwierzcie mi: im bardziej profesjonalny sprzęt tym żmudniejsza, trudniejsza i katorżnicza jest to zabawa :D

Przykład: Wspomniany obiektyw 180mm waży z 2 kg. Potrzeba na prawdę dobrego statywu... dobrego oświetlenia, by obsłuzył to szkło.

Podsumowanie:

Jeśli niewiele wiecie, szukajcie w pierwszej kolejności najprostszych rozwiązań, które często mogą okazać się genialne na swój sposób np. DIY obiektyw smiena zrobiony i opisany na tym forum przez Natana. Dopiero, gdy pokonacie pierwsze etapy wtajemniczenia/euforii inwestujcie w miarę potrzeby większą kasę w zabawę.

p.s.

Jeśli myślicie, że oryginalne i drogie szkła zrobią super fotę za Was - to srogo się mylicie :D

p.s. 2

Mrozikulus - świetne, naturalne foty!!!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh pewnie i tak bedzie :)

Jak narazie fotki które mi najlepiej wyszły były robione zwykłymi kitami badz obiektywem smieny :D

Generalnie jak się chce to i z kita się wyciągnie mega foty... tylko trzeba czasu, mi to zajeło z rok, zresztą wystarczy przelecieć przez moje 3 akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie . Z czasem wchodzi w krew , bierzesz aparat (obojetnie jaki) ustawiasz na "oko" bo juz widzisz co i jak i strzelasz a na podgladzie patrzysz tylko jak kadr wyszedl :)


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.