Skocz do zawartości
zelix

Problem z podniesieniem CA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z podniesieniem ca w moim akwa od 2-ch tygodni utrzymuje się na poziomie!! 240mg !!. Akwa to reefmax <105l w obiegu> codziennie dolewam po 5 ml Kent liquid calcium ,a od 4-ch dni dodatkowo po łyżeczce dziennie TM calcium (podobno nie podnosi ph) i nic.. testy na Ca robię co 4 dni i zawsze odbarwia się próbka przy 240mg :strutin dodam że pokrewne z tematem :clapping parametry na dzisiaj to PH -8,2 KH -9 niezmiennie od dłuższego czasu , Mg -ok. 1300 .Nie chce robić szoku dla korali i podlewać dziennie jakiś chorych dawek ale nic nie idzie w górę test na Ca mam nowy bo myślałem już ,że stary ma coś nie tak, a tu wskazują tyle samo;/ Dodam że w moim arsenale do walki z Ca znajduje się także'' Kent Marine calcium super buffer dKH'' Liczę na waszą POMOC co z tym faktem zrobić i jak bezpiecznie dla organizmów pójść w stronę 400 mg /l .


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze dawka jaka dolewasz jest za mala. Pokombinuj przez tydzien z podwojna itd.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie kalkulatorem (poszukaj na forum kalkulator ca/mg - taki plik excelowy) jaka jest maksymalna dzienna dawka.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kalkulatora to moze byc z nim problem bo kazdy preparat ma inne steznia CA w sobie a nie spotkalem sie z takim kalkulatroem co by to tez przeliczal dla konkretnych preparatow roznych firm przykladowo rozcieczenie nasyconego roztworu w 10 ml wody z RO stosujac kent marine calcium super buffer dKh da inne wlasciwosci niz 10ml Kent liquid calcium w gotowej formie płynnej a jeszcze inne dla TM calcium chodzi mi by ktos kto stosował te preparaty podał ile lał bezpicznie podnoszc ale znaczaco CA w swoim tanku tz ml/pojemnosc zbiornika wtedy łatwo mi bedzie to przeliczyc albo moze powód jest zupełnie inny że nie moge podnisc CA moze robie cos zle;/


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 lyzeczka bio calcium TM podnosi Ca o 10mg/l,w 100l wody,wiec musisz wsypac ok 18 lyzeczek zeby podnies Ca do 430.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kent marine calcium super buffer dKh" - wg mnie wymyśliłeś nowy produkt! i dlatego rośnie Ci Kh a nie Ca.

Pzdrw.Jacek123


rafka 112l,Deltec MCE600, ProfiluxII+Ex,Powerbar 6D-D, pompa doz.GHL,2xTunze 6045, dolewka Tunze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator mówi na ile dni rozłożyć, a ilość preparatu trzeba sobie samemu obliczyć z tego co na opakowaniu w mg podali.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#312752 Jacek123 :

"kent marine calcium super buffer dKh" - wg mnie wymyśliłeś nowy produkt! i dlatego rośnie Ci Kh a nie Ca.

Pzdrw.Jacek123

tzn masz racje bo zle sprecyzowałem wypowiedz chodzilo o stabilizacje tym srodkiem buforu Kh podczas zmian CA w akwa preparatami TM i Kent liquid z pomyłke sorki:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak Stani radzi i sprawdź po tygodniu jaki masz poziom Ca. Prawdopodobnie podajesz dokładnie tyle ile wynosi u Ciebie dobowa konsumpcja.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosze temat bo dawkuje teraz TM calcium oraz Kent liquid udało sie ruszyc do Ca do 300 ale KH wynosi 13 :googleye korale maja sie dobrze a wrecz sa w pełnym rozkwicie w celu stabilizacji Ph i Kh podawałem Kent superbuffer dKh Ph 8,2 ideał jak dla mnie ustabilizowane KH -13 a CA 300 jak na dawki kt podaje bardzo wolno idzie Ca a Kh jak błyskawica w góre . poprosze o rady ..


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań dawać Superbufer dkh. Jeśli już nie podajesz to spokojnie, KH spadnie samo.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...tez mialem pdobny problem...postanowilem isc na latwizne i dodawalem tylko calk red sea...poczatki byly fajne,tak fajne ze przestalem mierzyc...az wrescie zmierzylem i dkh wynosilo ponad 9c ,Ca 350 i Mg 1100...Zaczalem wiec czytac i okazalo sie ze wielu ludzi ma takie same problemy,kiedy dodaja jakis buffer kh...Teraz sie wzialem za ballinga,na poczatku strasznie te cyferki i wzory wygladaja ale juz po jakims czasie zaczynam je rozpoznawac...Po tygodniu lania Mg i Ca wszystko sie ustabilizowalo,teraz kwestia znalezienia dawki...Wszystkie te parametry Kh,Ca Mg i Ph sie ze soba lacza i nie da sie na dluzsza mete zachowac odpowiednich parametrow,tzn. lejac np Ca po jakims czasie Kh zjedzie na dol,lejac Kh to samo stanie sie z Ca...no a do tego jeszcze Mg,chyba najwazniejsze i od tego trzeba zaczac.Kiedy Mg jest na odpowiednim poziomie dajmy na to 1300,wtedy bierzemy sie za reszte,czyli Ca,gdyz Kh rzadko jest problemem i w szczegolnosci na to trzeba uwazac.W ballingu mowi sie o laniu roztworow w tej samej ilosci...ja raczej mysle ze kazdy z parametrow nalezy monitorowac i dodawac tyle kazdego roztworu by te parametry byly poprawne...teoretycznie byc moze kazdy roztwor w tej samej ilosci ma sens ale teoretycznie,gdyz kazde akwarium jest inne i kazde troche inaczej funkcjonuje...Kalcyfikacja przestaje miec miejsce ,kiedy Ca spadnie ponizej 360,choc to tez zalezy od Kh i Ph...majac wyzsze Ph kalcyfikacja znowu bedzie zachodzic...najgorsze co moze sie zdarzyc to dopuscic Kh i Ca do spadku,wtedy juz nic nie zachodzi w takiej wodzie,kiedy zas wszystkie parametry sa wysokie,lacznie z Ph to pompy mozna latwo popalic...To tak w skrocie by pokazac ze wszystko jest ze soba scisle powiazane i dlatego takie ciekawe...coz za nuda by byla,gdyby tylko trzeba bylo lac calcium...fajnie ze tak nie jest...troche chaotycznie napisalem ale straszliwie mnie sie spieszy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.