Skocz do zawartości
nowy_zarażony

1000l/h do 40l??

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myslicie czy to nie za duzo? Chce zastosowac Maxi jeta 1000. Ma pracowac poza akwarium (podobno moze) i zasilac zewnetrzny odpieniacz (okolo 80l/h) a reszta ma byc skierowana do falownika (takie SCWD tylko ze wersja DIY:)). Na pewno czesc bedzie stlumiona przez giecia w instalacji oraz wysokosc podnoszenia. Mysle ze sostamie jakies 800l/h. Z tego 80 do odpienka wiec zostanie jakies 700l/h. Czy nie bedzie pralki w akwa? Woda bedzie plynela raz z jednej a raz z drugiej strony(jak to w falowniku). Poradzcie mi prosze. wychodzi okolo 18 razy na/h. Czy to duzo??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 50l wsadziłam MJ750 to było dosyć ostro, ale skierowałam strumień na szybę i w sumie wyszło OK.

Jeśli będzie hodował miekkie to MJ1000 będzie pewnie za silny.

W tak małym akwa to chyba najlepiej zastosować dużą kaskadę, same zalety:

- nie widać jej

- do środka można wrzucić zoolit [i darować sobie odpieniacz] albo żywą skałę, schować termomert, umieść nad nią wiatraczek etc.

- ma regulowany przepływ.

PS. Jeśli nie chcesz kaskdy, mam na zbyciu MJ750, włączona była raz do testu, jak chcesz to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a ile za niego chcesz? I powiedz mi czy moze dzialac poza woda?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do: nowy_zarażony

możesz opisać jak zrobić taki falownik???? i cyknąć kilka fotek ???

a propo ja też mam małe pytanko mam akwarium 65l + 15 panel.czy do takiego akwarium nie będzie za dużo dwa filtry aquael 650l/h?????? + fluval 204 pompa obiegowa do panela


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam czy nie kupic OR6500 do 300 litrow.

Zalatwiloby i obieg i cyrkulacje za jednym zamachem.

A jakb bede sie przesiadal na wieksze, to sprzecik bedzie jak znalazl.

@nowy_zarazony tez jestem ciekaw jak wyglada SCWD w wersji DIY. A jeszcze lepiej jakbys podal/narysowal zasade dzialania.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Teraz musze gdzies jechac i bede po poludniu. Wtedy wszystko wam dokladnie opisze. Nie wiem czy ktos na forum juz o tym nie pisal.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, juz jestem. Wiec chodzilo mi o falownik, ale o napedzie elektrycznym, a nie mechanicznym. Chce zastosowac maly silniczek ktory ma krecic jakies 4 obroty na minute. Podstawa beda dwa zaworki kulkowe (lub jezeli ktos chce moze uzyc ich wiecej). Beda one polaczone razem tak, ze zamukajac jeden ten drugi sie otworzy.

| | | |

silniczek-|0|--|O|-

| |__| |

|__ __|

| |

| |

Dzieki takiemy rozwiazaniu zmana kierunku wody bedzie plynna. Mysle ,ze mozna by tez zrobic jakis regulatorek do silniczka i ustawic optymalna czestotliwosc.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

| | | |

|0|-|O|-silniczek

| |_| |

| ___|

| |

| |

Popszednio rysuneczek nie wyszedl, ale ten jest OK.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale moge zrobic tylko jedna space, bo jak posylam to na forum to wyswietla sie tylko jedna a nie wszystkie ktore zrobilem.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj gosciu zrobil to, ale tylko na jednym zaworze:

http://www.mikesjunk.com/Fish/wavemake.html

Tu jest fajna rzecz. Polaczono sterowanie oswietleniem(wedrowke "sloneczka" nad akwa) z symulatowem przyplywu:

http://saltaquarium.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn=saltaquarium&zu=http%3A%2F%2Fozreef.org%2Fdiy%2Fwavemaker_1.html


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a ile za niego chcesz? I powiedz mi czy moze dzialac poza woda?

może działać poza woda, jest to wersja ktora głównie do tego służy.

55 złotych + wysyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika biorę tego MJ, odzywam się na priv :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.