Skocz do zawartości
cris6

ukwiał pilna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

hej od 2 dni mój piękny ukwiał dziwnie zaczął się zachowywać , zaczął pompować się do połowy a teraz coś dziwnego zaczyna mu wychodzić z nogi

ukwiał jest u mnie od 3 tygodni był pięknie napompowany aż do teraz parametry wody ok. dodam tylko ze dawałem mu nie raz krewetkę ale jej nie przyjmował i dostawał tylko pokarm dla ryb ( kostki)

1204-img_0141.jpg

1204-img_0143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalaj !!! Moim zdaniem zaplątał się z xenią.

Ja bym spróbował oczyścić ukwiała wewnątrz akwarium i pozostawił go w spokoju.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a śmierdzi??, jeżeli tak to do wywalenia,

jeżeli nie to raczej nie widzę go w ciągu kilku dni, masz coś w akwa co by mogło go uszkodzić??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... kurde dałbym sobie .... uciąć że to kawałki xeni. W tej sytuacji obserwuj - jeżeli będzie coraz gorzej i zaczną z niego wyłazić bebechy i fruwać po zbiorniku to do kosza.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co właśnie obserwuję to są jego wnętrzności które wychodzą od spodu

ukwiał został odizolowany ale stwierdzam że już chyba po nim jest mi bardzo przykro z tego względu był taki piękny

:googleye

wygląda to teraz tak :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heteraktisy tak maja super super super bum i padaka wszystkie jakie w zyciu mialem tak skonczyly male szanse ze cos z tego bedzie wg mnie oczysc z tego co sie da wsadz w kwarantanne jak masz, a w ciagu 24h bedziesz miał jasnosc co dalej.

aaaa i jeszcze jedno jak nie przyjmował pozywienia w formie np krewetek stynki to od razu skazany na wieczna rafe mialem idento teraz mam stichodactyla green prosty i cholernie wdzieczny w hodowli ma juz 1,5 roku u mnie :googleye


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w kibel...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wieczna rafa.

Zaczął sie rozpadać syf straszny robić dobrze że był odizolowany bo bym miał niezły bajzel teraz

Sps zaczynają powoli rosnąć a ukwiał widocznie był nie zadowolony

Aż jestem ciekawy jak jego brat bo były dwa w sklepie i od razu dwa się sprzedały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.