Skocz do zawartości
orzechopcja

Coś dziwnego się dzieje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś dziwnego zaczęło się dziać od wczoraj z odpieniaczem, zasoleniem i glonami.

Odpieniacz, co prawda konstrukcja DIY (dwie pompy i regulacja powietrza i słupa wody) i pienił jak zły. Od wczoraj pieni jak by stał a słodkiej wodzie? Piana stoi jak drut i jest jej niewielka ilość.

Zasolenie, Do rozruchu użyłem wody z podmian ze sklepu a także soli Tropic Marine Bio-Actif System + RO/DI.

Do podmiany używam Aquarium Systems Instant Ocean.

Poziom zasolenia utrzymuje się w normie 1,023. Po wczorajszej niewielkiej podmiance (10L) + sól Aquarium Systems Instant Ocean zasolenie chwilowo podniosło się do poziomu 24. A dziś rano patrząc na hydrometr spławikowy zasolenie wynosi 1,020-1,021

Glony, już zaczęły ustępować (została niewielka ilość zielonych nitkowatych) a na skałach położonych blisko powierzchni porośniętych fioletowymi szarawym glonem, dziś są zupełnie zieloniutkie.

START ZBIORNIKA Woda z podmiany sklepowa (rozruch)

Sól Tropic Marine Bio-Actif System + RO/DI 08.12.2010

POMIAR WODY 28.12.10

NO-2 &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybka podmiana, za duża i te żarniki 10000K wg. mnie są winne zielonym glonom.

A w odpieniaczu sprawdź czy dojście powietrza jest drożne.

Edit: Dodaj jakieś bakterie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wymiary akwarium ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary 80x30x40 użytkowa 65x30x40 bo jest panel wewnętrzny z przelewem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie dojrzewania ogranicz podmianki i czas oświetlenia. Czym wykonujesz testy ? A pompę odpieniacza (jak nie jest zapchana dysza) rozbierz i przeczyść. Masz świeżutkie akwarium, uzbrój się w cierpliwość :-) Zasoleniem się nie przejmuj, sprawdź wieczorem albo jutro ponownie. Jeśli zrobiłeś podmianę zgodnie z zasadami (mieszanie około 1 dobę, temp. i zasolenie takie jak w akwarium) to wina spławika albo odczytu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu powaznie ograniczylbym oswietlenie

Nie masz nic w baniaczku co potrzebuje duzo swiatla a to ze swiaca wszystkie spowoduje u ciebie max expansje glonow

Moja rada zostaw ok 30w swiatla narazie i poczekaj az ci sie zbiornik ustabilizuje


kryzys w baniaczku przyjme wszelkie zycie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar zasolenia już ok, mój błąd odczytu, patrzyłem w panelu hydrometr się za bardzo zanurzał od ruchu wody. Podmianę wykonałem prawidłowo,woda 24h mieszana w temp. 25C. Z oświetleniem mogę się ograniczyć do 24W lub 48W czyli jedna lub dwie świetlówki. Mogę palić Aktynike i dopalać okresowo 15000K Reef White

Pomiary zrobiłem na dużej Hance. Ale w domu zrobiłem jeszcze raz Zoolekiem i muszę powiedzieć że są porównywalne. Odpieniacz poprawiłem była to wina uszczelki woda uciekała z rury pieniącej ale i tak coś jest nie tak z nim lub pompa. Trzeba będzie sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.