Skocz do zawartości
jr91

Filtry, turbiny itp.

Rekomendowane odpowiedzi

HQI nie byłoby za mocne bo są przecież lampy o rożnych mocach ale wymiary tego akwarium nie są najlepsze do tego typu oświetlenia. Jeden żarnik nie oświetli dobrze a dwa to już robią 300W (bo 150W IMO to minimalna moc jaka ma sens) i można więcej wycisnąć z t5.

Połączenie HQI i t5 to bardzo dobre wyjście ale radziłbym na początek zainstalować tylko t5 - mniej kombinacji z doborem barwy. Przynajmniej 4 rury a chyba lepiej 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisales, 4x39 bedzie na poczatek ok (kazda z osobnym odblysnikiem, nie taka tania lampa z jedna blacha na wszystkie rury) ) a pozniej, jak rs zapodal, dolozysz jeszcze jedna podwojna belke, gdybys chcial wiecej na twarde popatrzec.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napisales, 4x39 bedzie na poczatek ok (kazda z osobnym odblysnikiem, nie taka tania lampa z jedna blacha na wszystkie rury) ) a pozniej, jak rs zapodal, dolozysz jeszcze jedna podwojna belke, gdybys chcial wiecej na twarde popatrzec.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wymiary akwarium pozwolą. Bo to jakiś zbiornik z gięta przednią szybą a więc boki nie mają 40cm tylko sporo mniej.

Mnie się takie zbiorniki nie podobają i mogą sprawiać jakieś problemy techniczne.

Jak pisałem o oświetleniu to miałem na myśli budowę lub zakup lampy, która od razu by miała docelową ilość świetlówek. Ale można też tak jak Stani napisał.

W ogóle, filozoficznie trochę dodam, że większość celów można osiągnąć różnymi drogami. Nie ma jednej najlepszej recepty na akwarium morskie i każdy musi popełnić ileś tam błędów żeby dowiedzieć się co mu odpowiada.

Ja w moim akwarium zmieniałem coś prawie nieustannie. Odpieniaczy miałem chyba siedem, cyrkulacja była przebudowana od podstaw trzykrotnie, sumpy były trzy, oświetlenie chyba robiłem cztery razy. Po kilku latach dotarłem do takiego miejsca, że tylko wymiana zbiornika mogła coś zmienić.

No i teraz nie mam akwarium :waving

@jr91, wybierz jakiś dobrze działający zbiornik z forum o zbliżonej wielkości i obsadzie planowanej przez ciebie i go zwyczajnie skopiuj. Na eksperymenty jeszcze przyjdzie czas więc na początek zastosuj sprawdzone rozwiązania.

Pomysły przedstaw tutaj a najpoważniejsze błędy zostaną skorygowane. Lej wodę, wkładaj skałę, działaj. Co nie znaczy, że trzeba to robić w pośpiechu i pochopnie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wymiary akwarium pozwolą. Bo to jakiś zbiornik z gięta przednią szybą a więc boki nie mają 40cm tylko sporo mniej.

Mnie się takie zbiorniki nie podobają i mogą sprawiać jakieś problemy techniczne.

Jak pisałem o oświetleniu to miałem na myśli budowę lub zakup lampy, która od razu by miała docelową ilość świetlówek. Ale można też tak jak Stani napisał.

W ogóle, filozoficznie trochę dodam, że większość celów można osiągnąć różnymi drogami. Nie ma jednej najlepszej recepty na akwarium morskie i każdy musi popełnić ileś tam błędów żeby dowiedzieć się co mu odpowiada.

Ja w moim akwarium zmieniałem coś prawie nieustannie. Odpieniaczy miałem chyba siedem, cyrkulacja była przebudowana od podstaw trzykrotnie, sumpy były trzy, oświetlenie chyba robiłem cztery razy. Po kilku latach dotarłem do takiego miejsca, że tylko wymiana zbiornika mogła coś zmienić.

No i teraz nie mam akwarium :)

@jr91, wybierz jakiś dobrze działający zbiornik z forum o zbliżonej wielkości i obsadzie planowanej przez ciebie i go zwyczajnie skopiuj. Na eksperymenty jeszcze przyjdzie czas więc na początek zastosuj sprawdzone rozwiązania.

Pomysły przedstaw tutaj a najpoważniejsze błędy zostaną skorygowane. Lej wodę, wkładaj skałę, działaj. Co nie znaczy, że trzeba to robić w pośpiechu i pochopnie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szukam opcji upchania nad baniaczkiem 6x39W zatem :) ciekawe to bedzie. Co do profilowanego akwa, tez by drugi raz nie kupil - podobac mi sie podobaja, jednak ciezki temat z cala reszta.

Postaram sie do konca tygodnia naszkrobac liste sprzetu (powinniscie byc z siebie dumni :kapelusz :)). Do oceny rzecz jasna - no moze poza odpieniaczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam, czy jednak moze jest jakis przepis na HQI+T5 do tego akwa, ciezko strasznie upchac 6xT5 przez ten profil.... myslalem moze o 1x 150W HQI + 2x T5 aktynika. Albo 2x 75W HQI? Co tam myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.