Skocz do zawartości
Gość buczi82

125 na 450

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Nie wiem czy to dobry dzial, ale napisze...

W najblizszym czasie bede chcial sie przeniesc z 125L do 450L, i teraz mam problem, chodzi o wode, 350L swiezej solanki i tylko 140 ze starego zbiornika, czy tak mozna ??? Wiadomo ze od razu tego nie wrzuce, licze sie ze beda glony itp itd, dojrzewanie jednym slowem, a czy moge to jakos przyspieszyc, moze cosik lac, nie wiem, nie chcialbym usmiercic zwierzakow, moze to dla niektorych banalne, ale ja tam wole najpierw zapytac doswiadczonych morszczakow...

dzieki wielkie za porady, jesli jakies uzyskam :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę znów robił przejście wyżej, ostatnio z 112 na 324 robiłem tak że systematycznie częściej niż zwykle robiłem podmiany;) a woda dojrzałą do beczki, w beczce pompa i uzbierało się 100l extra:) plus 60l wody z innego baniaka.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys przypadkiem stawial nowe akwarium w innym miejscu niz stare to nie ma problemu. Jak Sienki napisal, moglbys wode z podmian wlewac do nowego zbiornika, potem przestawic skale itd.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no akwa bdzie w tym samym mscu, ale zawsze moge je przesunac :) a jesli wrzuce skale z dojrzalego zbiornika do swiezej solanki plus moja wode to czas dojrzewania jaki moze byc ??? bo akurat w okolicy koles ma skale, napisal ze akwa ma 6 lat, wiec skala chyba dobra, aha ile najlepiej kg skaly na taki litraz ?? obecnie mam okolo 15kg, nie wiem ile dokupic, moze jakbym kupil i wrzucil dojrzala to czas by sie skrocil, ale chce tez piasek dokupic, wiec nie wiem ehhh

aha i jeszcze jedna prosba, zaraz bede jechal zawiesc akwa na wymiane szyby, na jaka wymienic zwykla czy oti, bedzie to przednia szyba, roznica w cenie nie duza, ale czy przy 10mm widac roznice czy moze jednak nie ??? bede wdzieczny szybka odpowiedz bo za okolo godzinki bede w sklepie, a w drodze moge w fonie luknac czy ktosik cosik napisal :)

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy 6 letnia skała jest dobra nie wiem, czasem mówi się o starzeniu skały i dokupowaniu co jakiś czas świeżej dla odnowienia flory:)

Co do ilości do ok10-20% jest zalecaną ilością. Zobaczysz jak wygląda i co da się z tej skały ułożyć, skała skale nie równa.

Od 10mm podobno widać różnice, a jak różnica w cenie niewielka to dlaczego nie? ja do nowej 400etki zamówiłem szyby przednią i boczną z opti:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki wiec bedzie opti, a skala sie znajdzie :) dzieki za pomoc :) a wlasnie zapomnialem, a jak swiezy piach wrzuce, co bedzie ??

EDIT:

Wrocilem od szklarza, szklarz powiedzial ze na 99% nie musze wymieniac szyby bo jest dobra i nic sie nie stanie, wiec zostaje tak jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no i wiedzialem ze cos bedzie nie tak, zalalem akwa w garazu 2 dni temu i pod akwa pojawila sie woda :) wyglada jakby z komina byl wyciek, ale jak to moliwe ehhh nic, spuszcze wode postawie na czyms akwa i zaleje troszke woda, moze zlokalizuje wyciek... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.