Skocz do zawartości
Kefu

Dziwne zachowanie ślimaków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni zauważyłem spory przyrost glonów zielonych na tylnej szybie.

Zastanawiałem się dlaczego aż dzisiaj odkryłem, że 5 moich ślimaków Turbo stoi w miejscu.

Pierwsza myśl ... "padły" ... ale nie, żyją z tym, że za każdym razem jak wezmę któregoś do ręki i przestawię w inne miejsce to porusza się przez chwilę i staje. Taka sytuacja ma miejsce od kilku dni :/

Co może być tego przyczyną i jak zagonić je do roboty ?

Baniak to ReefMax 105L (80L), wystartował 3 miesiace temu, wszystkie inne stworzenia (korale, ryby, krewety) mają się dobrze.


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje turbo łazily tylko noca...w dzien zachowywaly sie jak twoje;]


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak miałem turbo to wychodziły zaraz po zgaszeniu światła,w dzień waliły w kimono,gdzieś ukryte w skałach:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory łaziły po całym akwa w dzień.

Najgorsze jest to, że 3 siedziały 2 dni w tym samym miejscu, w ogóle się nie ruszyły.

Zaobserwuje co porabiają nocą :) Może faktycznie zmieniły porę do buszowania.

Dzięki za odpowiedzi


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku mi sie wydaje ze "poznaja" teren bo u mnie tez byly aktywne cala dobe potem popadaja w rutyne i przerzucaja sie na nocny tryb zycia:)


akwarium zlikwidowane:( kiedys bedzie duuuzo wieksze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie również ślimaki na początku śmigały jak prawdziwe "turbo odkurzacze", niestety po 3 miesiącach zwolniły praktycznie do zera. Sidzą w jednym miejscu, 2 z 4 zakupionych już niestety odleciały. Jaka może być tego przyczyna? Parametry wody w normie, no może poza magnezem, którego jest ok 1100 (aktualnie dodaję regularnie i podnosi się stopniowo). Ma ktoś realne wytłumaczenie? Neta przekopałem jak tylko można i nic!


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co lejecie do wody poza podmianami? Wbrew pozorom slimaki są wrażliwymi stworzeniami, zwłaszcza na nagłe skoki parametrów. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie dodawałem, systematycznie po jakimś czasie przestały chodzić. Widać, że powoli coś skubią ale tylko w miejscu. Teraz aktualnie dolewam magnez Kenta

Edytowane przez marioletti (wyświetl historię edycji)

MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam podbijam temat bo nic w necie nie znalazłam, Na początku ślimaki turbo były wszędzie w dzień i w nocy skały lśniły a teraz od 5 dni zacumowały i siedzą w miejscu nie wiem jaka jest przyczyna?

Akwa ma 100l zalane 14.01.2013 sól Tropic Marin

odpieniacz red sea prizm działa 24h/dobe

temperatura stała 25 stopni

parametry:

zasolenie 1.025

ph 8.2

kh 10.6

nh3 0

no2 0

no3 30 (na razie zbijam wódką dawka 0,06 ml pomału podnosze)

po4 0.03

ca 440

mg 1400

podmian na razie nie robie bo mam lekkie cyjano, tylko dolewka wody odparowanej RO

co 2 dzien 1,5ml leje gamma nutraplus

w akwarium oprócz ślimaków jest babka kopiąca którą karmię płukaną mrożoną artemią i mrożonym czerwonym planktonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przyczyny - one już taka mają - taka ich natura. Łażą jak im się chce - u mnie potrafiły i z 2 miesiące się nie ruszać. Pilnuj tylko żeby nie spadły na plecy bo ciężko im się podnieść i często zdychają.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.