Skocz do zawartości
Gość dieter25

160 l + sump przygotowania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam.

Pomalutku z problemami brnę do przodu aby postawić 160 litrowy zbiornik.Moja aktualna "63" to zbyt mało.

Jak ja bym chciał taką 350 postawić no ale może kiedyś.

jak na razie otworki zrobione ,tło przyklejone, sump schnie jeszcze tylko spienione pcv wkleje w komin i czeka mnie hydraulika

Na ostatnim zdjęciu moi pomocnicy:clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tez mam takiego pomocnika tyle ze 1 sztuka płci męskiej :) nie masz problemów z wszędobylską sierścią?


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25
#315608 sebakami :

heh tez mam takiego pomocnika tyle ze 1 sztuka płci męskiej :) nie masz problemów z wszędobylską sierścią?

Wiesz codziennie je wyczesuje,więc tragedii nie ma.To jest parka:bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojego tez czesze ale kłaki są ehhh... wszędzie, natężenie na wiosnę i jesienią ;p


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dziś zalewanie próbne kranówą i testy.Wszystko wypadło pomyślnie,sump przyjął wodę po odłączeniu prądu.Teraz ino trochę kasy i jadę po skałę, piasek i świetlówki bo na dziś oświetlenia nie mam,myślę kupić belki hagen 2x39w lub hqi 70w i do tego świetlówki 2 x39w.

Odpieniacz moczę w occie.Ale nie piszę jaki bo NIKA mnie zabije albo :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oswietlenia to chyba lepiej 150+2x24w, oprocz tego bedziesz mial problemy z zarnikami do 70w, w sensie barwa.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem zarnik 150w w akwarium 180l i dalem sobie siana bo malo swiatla bylo dla sps'ow

a juz w ogole dawanie zarnika 70w mija sie z celem,takie zarniki to tylko w sklepie do oswietlania wystawy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

czyli mam z hqi dać sobie spokój? A myślałem że to jest o.k.No nic to zostaje mi 4x39w lub 6x39w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317624 dieter25 :

Dziś zalewanie próbne kranówą i testy.Wszystko wypadło pomyślnie,sump przyjął wodę po odłączeniu prądu.Teraz ino trochę kasy i jadę po skałę, piasek i świetlówki bo na dziś oświetlenia nie mam,myślę kupić belki hagen 2x39w lub hqi 70w i do tego świetlówki 2 x39w.

Odpieniacz moczę w occie.Ale nie piszę jaki bo NIKA mnie zabije albo :waving

@k0k0z, @Peniek Panowie zgadzam się z Wami , a najśmieszniejsze że kolega (autor tematu) to wszystko wie.

Anatol, masz rację chwilowa "przerwa" w korespondencji, bo ... nie odpowiadam za to, co mi z klawiatury wyjdzie :waving

mimo to, życzę powodzenia i nadal trzymam kciuki.

:)

edit:

nikt nie mówi źle o HQI jako takim, ale o żarniku 70W.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No wiedziałem że @nika mnie olej....Ale poważnie nie wiedziałem że nie ma żarników 70W,a i o hqi nie mam za bardzo pojęcia więc pytam Was.Bo akurat wiem że oświetlenie to bardzo ważna rzecz,a przekonałem się o tym odkąd @nikusia mi doradziła w doborze oświetlenia i było wszystko o.k.

P.S

@nika naprawdę już w maju kupię delteca:bow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieter25 mam pytanie:

Czy rury w wywiercone otwory wklejałeś na stałe czy masz tam jakiś przelot?

Jeśli możesz powiedzieć jak dużą średniece masz (rewizji i spływu) to byłbym wdzięczny.

Mam jeszcze dwa pytania.

Rura ze spływu to zwykła PCV z nawierconymi otworami czy jeszcze jakiś inny wynalazek?

Jak wysoko (jeśli możesz zaznaczyć na zdjęciu nr 2) masz przyciętą rurą od rewizji?

Przepraszam, że tak dopytuje ale też się do 160 litrów przymierzam :waving

Pozdrawiam


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Użyłem śrubunków genowa czyli KW'GZ i KW'GW 1 calowe.Oczywiście uszczelniłem je klejem bo jednak to genowa a nie VDL.Rewizja ma 1 cal i spust też ,powrót za akwa 1/2 cala.Odnośnie spływu to zwykła rura nawiercona a z góry i tak przelot otwarty.Rura od rewizji jest wyżej ok.1cm od dołu grzebienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Skała dokupiona ,czekam aż dojrzeje i przekładam.Nadal leję bio digest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dziś wsypałem piasek oczywiście w żadnym worku nie znalazłem saszetki z bakteriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekam na dalszą relację,i życzę powodzenia.Co do hqi 70w to sam mam z żarnikiem Aqua Medic i mi się podoba.


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No udało się w miarę szybko i bezproblemowo przeprowadzić z 60 litrów do 160 :clowning

Woda lekko mętna od piasku ale cięzko ustawić odpowiednio cyrkulacje.Ułożenie skały mnie nie zadowala muszę jeszcze coś pokombinować może jakieś Wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak zlikwidowac ten "mostek" po prawej i te skalke przymocowac na prawej kolumnie na rurce wstawionej do wywierconego otoru ?

Ustawienie w tak malej odleglosci przy lewej szybie chyba spowoduje, ze jej nigdy nie wyczyscisz tym bardziej, gdy tam jakis koral wyrosnie.:clowning


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dzięki @stani myślałem właśnie jak zrobić stabilną konstrukcje i nie wpadłem na to że można przewiercić i wstawić kawałek rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jak na razie wszystko O.K,szkoda tylko że dziś zaliczyłem awarię grzałki.

Parametry wody:

zasolenie 1.024

KH 8

pH 8

NO2 0

NO3 2

Mg 1160

Ca 380

niskie Mg i Ca ale to chyba sól jakaś uboga Instant ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Dieter25, Wygląda fajnie. Trzeba poczekac aż koralami zarośnie. Dodałbym może jeszcze trochę skały. Ja też przeprowadziłem się z 63L do 160L jakies pół roku temu. Pomiedz mi czy te 4 pompki cyrkulacyjne nie robią Ci burzy w akwarium ? U mnie 2xJVP 101 wydaje mi się za mocną dla paru miękasów i włączają się u mnie naprzemiennie.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dzięki @andretti.Czy według Ciebie jest za mało skały w akwa czy ogólnie,bo sam myślałem ze 4 kg wpakować do sumpa.Wiesz jedna pompka jest aktualnie wyłączona, myślę docelowo zostawić koralie nano 3 szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie 18kg jest wystarczająco jeśli chodzi o ilość do litrażu. Jednak jeśli kiedyś zabraknie Ci miejsca na dodawanie korali możesz spokojnie Twoją aranżację podwyższyć dodając trochę skały po bokach. Ale to już indywidualna sprawa :help1 Teraz też masz git !

Ja u siebie chce docelowo mieć około 30kg LR (teraz mam 25kg) bo chcę stworzyć coś na wzór "sciany" tak aby nie było widać tylnej szyby...zobaczymy jak to będzie wyglądać... jeśli kiepsko to się powiększy akwarium :) hah . pozdro


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Jak na dzień dzisiejszy wszystko O.K tylko cladelia się nie otwiera :help1

Muszę troszkę info o bailingu zaczerpnąć i zacząć dozować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mój pupil tubastera ma się świetnie zawsze otwiera się po 17.00 :clowning. a dostałem ją od @niejeden z nas ,dziękuje

Niestety tubka na razie w sumpie bo krewcia nie daje jej żyć.A wundermanii super się rozprawiły z różyczkami szklistymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mała aktualizacja.

Od pewnego czasu borykam się z koralami niestety nie są w najlepszej formie coś im wyrażnie przeszkadza ale co?.Dziś wywalam węgiel może on pochłania za dużo.Lałem już za namową Weroniki z E..... jod i stront ale chyba węgiel który mam w sumpie załatwił sprawę szybciej z jodem jak korale,drugim problemem to nadal lipne parametry Mg i Ca mimo że leję bailinga to nie mogę wyjść na prostą więc od dziś próbuję zmienić sól na TM BA,lecz boję się zakwitu glonów bo i tak od dwóch tygodni mi nitki wywaliło.

Parametry na dzień dzisiejszy:

pH 8,1

kH 7,6

NO2 0,0

NO3 0,0 ??

PO4 0,03 hanna

Mg 1110

Ca 350

Wapń pewnie pobierają takie małe białe "kuleczki" co mi się po szybach i w sumpie robią są b.twarde.

post-10982-0-88642600-1307532466_thumb.jpg

post-10982-0-57276400-1307532475_thumb.jpg

post-10982-0-26213700-1307532485_thumb.jpg

post-10982-0-11707200-1307532501_thumb.jpg

post-10982-0-51429900-1307532516_thumb.jpg

post-10982-0-54383300-1307532522_thumb.jpg

post-10982-0-69100300-1307532532_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.