Skocz do zawartości
Gość buczi82

Problem ze śrubunkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam problem :waving

Mam otwor w akwa, kupilem srubunek 2" i cholera doslownie 1mm jest za duzy, czy moge jakos wlasnym sposobem powiekszyc ten otwor ??? Pytam bo nie chcialbym zeby cos peklo albo cosik podobnego, nie wiem moze wkretarka i kamien, albo papier scierny, mam tez mniejszy srubunek, ale jest ciut za maly i mi cieknie pod akwa ehhh prosze o pomoc, z gory dziekuje

Mała prośba- zakładając temat, staraj się dobrać tytuł odpowiadający problemowi :)

mintaj

ok, sorka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak popieścisz to zmieścisz :waving

A tak poważnie, to ja bym spróbował z tym kamieniem i wiertarką delikatnie swazować - 1mm to chyba nie aż tak dużo


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

jak srubunek zeszlifuje to gwint zjade, ale moze jakbym go leciutko papierkiem zjechal to moze by sie udalo, no nic cosik musze zrobic :waving

ahajeszcze jedno pytanie, srubunek ma wielkosc 2" czyli jakies 4-5cm, rura, kolanka i zawory tez taka wielkosc beda mialy, czy tak moze byc czy zredukowac do mniejszego, szczerze to wolalbym tak zostawic, ale nie wiem jak to bedzie dzialac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zeszlifujesz milimetr po obwodzie, to gwintu nie zjedziesz, szlifuj spokojnie:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sam napisales ze mniejszy srubunek jest za maly w stosunku do otworu, czyli musisz miec ten (2 cale to jakies 51mm, czyli bardzo solidna rura - mozesz to oczywiscie zredukowac do mniejszej srednicy, ale ja bym zostawil - to obsluzy praktycznie kazda pompe powrotna, mysle ze i 10-12tys l/h


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś delikatnie papierem ściernym powiększyłem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

rure chce zostawic, bo mam tylko jeden otwor i bedzie problem z rewizja, ale kolega Chodi poradzil mi co mam zrobic, wewnatrz tej ruru wywiercic dziure, wsadzic mniejsza rurke i poprowadzic przez srubenek do gory, bedzie rewizja, dobry pomysl :kapelusz

nic jutro biore sie za szlifowanie srubunka :waving w ostatecznosci bede szlifowal otwor..

dzieki wielkie za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.