Skocz do zawartości
Graber

ReefMax Olsztyn @ Graber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak jak pisałem wcześniej, przechwyciłem ReefMax'a od kolegi rawenum nie tylko forumowego, ale i w realu :waving. 1 dzień sobota... pobranie wody właśnie od Pawła i od kolegi Pana Mandaryna (jeszcze raz dzięki!!). Szacunkowo 80 l wody z uruchomionych zbiorników reszta RO/DI + sól Aquarium Systems Instant Ocean. Zasolenie 1022,5. Niedziela... nic się nie dzieję... Poniedziałek żywy piasek 9,07 kg :). Wtorek 11 kg żywej skały. Układałem, układałem i d*pa... nawet moja druga połówka wzięła ręce do roboty... mam wrażenie, że prawa strona ok a lewa do bani :/ Sorry za zdjęcia woda jeszcze zamulona od piasku. 1'sze zdjęcie po wsypaniu piasku wczoraj. 2'ie po układaniu skały. Pozdro!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego zapaleńca reefmaxa. Jeśli mogę coś zasugerować to spróbuj ułożyć skałkę w ten sposób aby płaskie kawałki układać na niższych poziomach , bryły daj wyżej.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa bardzo duże kawałki skały :/ z 2,5 kg każdy :/ ładne płaskie elementy do tworzenia grot i półek skalnych mam 3 reszta jakieś bryłki także pola manewru za dużego nie ma :waving


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wygląda to tak. Dalej mi się nie podoba, ale będę kombinował :waving dzisiaj zakończyłem stosowanie Microbe Lift Special Blend i zacząłem stosować Nutrafin Cycle Hagen.


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co raz nas wiecej, już możemy organizować lokalne olsztyńskie spotkania morsczaków.

U Niki w ogródku:)

ort do poprawy,

pkt. 8 Regulaminu


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA! :waving


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Graber, Witaj :waving i mam nadzieję, że chociaż u Ciebie to akwarium chwilę postoi... trzymam kciuki i zyczę powodzenia.

@ArekF, Ty już "zorganizowałeś" nasze spotkanie... w miniony piątek...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :waving postoi postoi... od zawsze podobały mi się akwaria, o morskim nawet nie marzyłem. W tej chwili akwarystyka morska stała się dosyć przyziemnym tematem :) Najważniejsze jest to, że drugiej połówce zaczyna się podobać :waving Spotkanie zawsze można zorganizować, nie widzę w tym żadnego problemu. Zachorowałem na gąbkę kaktusową :) muszę ją mieć w swoim akwa!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nowe ułożenie skały, którą układał forumowicz. Jeszcze raz dzięki! :waving (fotki: środek, prawitka, lewitka)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21.01.2011 r. zaobserwowana Aiptasia :waving i górne partie skał zaczynają robić się zielone, także dojrzewanko ruszyło :):):waving Jak dobrze pójdzie, to w czwartek będąc w "stolycy" zakupię ekipę czyszczącą :) jak ktoś z Olsztyna chciałby coś ze sklepu z Zabrza z filią w Warszawie to przywiozę, pisać priv!!!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317735 Graber :

21.01.2011 r. zaobserwowana Aiptasia :waving i górne partie skał zaczynają robić się zielone, także dojrzewanko ruszyło :):):waving Jak dobrze pójdzie, to w czwartek będąc w "stolycy" zakupię ekipę czyszczącą :) ....

chwilka!

Jaką ekipę czyszczącą ? po pięciu dniach???

naprawdę woda z działającego zbiornika + skała "przechodzona" (z innego zbiornika) nie oznacza, że :

-nie będzie dojrzewania

-że akwarium jest stabilne.

musisz to przejść i wpuszczanie "ekipy" po pięciu dniach to... hm.. powiedzmy , ze nie do końca zgodnie ze sztuką.

ps. ślimaki podobnie jak krewetki (co wiele osób lekceważy) to bardzo wrażliwe stworzenia, i mogą wiele powiedzieć nam o parametrach.

niestety, najczęściej już nie powiedziedzieć a pokazać.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga Koleżanko po 10 :waving i zawarte w mojej wypowiedzi jest "jak dobrze pójdzie"... nikt nie jest w stanie przewidzieć procesu dojrzewania swojego akwarium morskiego... jeśli nie w najbliższy czwartek to jeszcze w kolejny co da nam wynik 17 dni... :waving


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego,

poczytaj chociażby ten temat i ten .

a potem policzmy dni, a potem pomierzmy parametry.....


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wpuszczeniem życia przeprowadzę profesjonalne testy wody, nie jakieś tam gotowce ze sklepu. Wiem co robię, aczkolwiek dziękuję za troskę zwierzątek i mojego baniaczka :waving


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317752 Graber :

... Wiem co robię, aczkolwiek dziękuję za troskę zwierzątek i mojego baniaczka :waving

więc nie przeszkadzam :waving


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadzasz! Po prostu stężenia pierwiastków i związków chemicznych zawartych w tak małych ilościach wody rzędu 1-5 ml (tj. standardowe testy akwarystyczne) i badanie tych próbek mija się z celem, ponieważ są to za małe ilości materiału badawczego do poprawnego badania. Podpowiedział mi o tym pewien forumowicz, oraz znajomy chemik laboratorium kryminalistycznego WSPOL w Szczytnie :waving


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche mija sie z prawda. Jak najbardziej mozemy zmierzyc wiele potrzebnych zwiazkow. Blad jakis zawsze jest, ale wyniki daja duzo wskazowek.:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, lecz mając takie możliwości chyba warto skorzystać...


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tam maja mozliwosci przetestowania slonej wody (co wcale nie jest takie oczywiste) to oczywiscie ze warto.

Nie kazdy ma dojscie do laboratorium czy chec wydawania co tydzien pieniedzy na testy (+duzo czasu) wiec reszta potestuje, jak zwykle, w domach.

Pomiar z bledem rzedu np: 0,04 mg/l (to chyba dosyc malo, jak myslisz?) i da nam jednak mozliwosc wyciagania wnioskow. Moze spytaj sie, z jaka dokladnoscia moze ten kolega sprawdzic zawartosc nieorganicznego PO4 w wodzie morskiej, gdzie jest pelno "przeszkadzajacych", innych zwiazkow. Nie bedzie duzo lepszy. No i spytaj o cene a nie "na czarno".

Ale dziekujemy za wskazowke, ze to nasze testowanie mija sie z celem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi... jako laik w dziedzinie chemii i akwarystyce morskiej sądzę, że bardziej wiarygodne byłyby testy wykonane w laboratorium...


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest zaopatrzone w sprzet do badania wody morskiej, to oczywiscie masz racje.

Jesli nie, to zapomnij wyniki. W tej wodzie jest za duzo organiki, dlatego mozna wysnuc zbyt pochopne wnioski co do dokladnosci testu. Moze moga to porozbijac na atomy, ale kropelkowo nie zmierza nic innego niz my.

Podstawa to wyposazenie i doswiadczenie w akwarystyce morskiej zeby wiedziec jaka zawartosc innych zwiazkow, jaki ma wplyw na pomiar. Inaczej smie watpic, ze nie zmierza wielu innych rzeczy, tylko podadza suchy winik pomiaru bez glebszych analiz calego plynu.

Mysle, ze w Szczytnie potrafia zanalizowac DNA z zaschnietej kropelki krwi, wiec nasze 1-5 ml wody z akwarium to juz potezna ilosc :waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże żebyście nie odbierali tego jako jakiś atak lub szyderę!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie chyba się już zaczęło na dobre, z godziny na godzinę zieleń wyskakuje w coraz to nowych miejscach.


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w sobote :waving

Poniewaz akwarium dopiero zaczyna swoja egzystencje, to parametry roznych zwiazkow beda "skakac". Takze zbytnio sie nie przejmuj, gdyby ktorys sie wychylil w gore lub w dol (NO2, NO3). To sie musi ustabilizowac. Warto natomiast wiedziec, czy nie ma przypadkiem za duzo tego naszego nieszczesnego PO4 :waving zeby go od poczatku zbic jakims adsorberem. Inne wartosci (Ca, Mg, Kh, pH) warto na poczatku trzymac odrobine podwyzszone. To utrudni troche zycie glonom. Reszte zalatwi czas.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.