Skocz do zawartości
Graber

ReefMax Olsztyn @ Graber

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek Purigen czy Chemipure? Później będą w duecie... tylko, który zastosować pierwszy? :waving


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nowego olsztynskiego morszczaka

na poczatek to radzil bym posluchac doswiadczonych morszczaków a nie opierac sie tylko na testach, bo jka nie pojdziesz dobra scieszka to moze ci sie odechciec tego morszczowania (tak z mojego doswiadczenia)

ale jak bedziesz juz w w-wie w sklepie to daj znac moze poprosze o przysluge

pozdrawiam

łukasz


100x55x55 SUMP-62L, 4xT5, cyrk-2x5000 i 2x2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz nr kont. na prv nie będę się logował na forum będąc w sklepie :waving


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień prowadzenia akwarium. Wahania temperatur między 24.9 - 25.1 (z tego co wiem to chyba normalne). Na tylnej ściance powyskakiwały brązowe plamki wielkości jednego grosza. Zieleń, brąz i przewaga fioletu. Jak myślicie długo jeszcze te dojrzewanie potrwa? :) Dołączam fotki, komentujcie! Każde słowo jest dla mnie cenne! Pozdro!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jednym z lokatorów wiedziałem od prawie początku A1 ale o A2 dowiedziałem się dzisiaj, wyrosła jak na drożdżach :) między skałą a tłem... Pani Wurdemanni będzie miała co jeść po przeprowadzce :) Zaczynać się martwić o Aiptasie czy na razie dać sobie spokój? >Sorry za jakość zdjęć (telefon)<


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317882 Graber :

Na początek Purigen czy Chemipure? Później będą w duecie... tylko, który zastosować pierwszy? :)

Wznawiam pytanie :)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z tą Aiptasią kolego?!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większe sztuki usuń mechanicznie, a do zbiornika wpuściłbym min 2 krewetki. W pojedynkę będzie nieśmiała, a i tak za dnia ich nie zobaczysz, w nocy będą działać, tylko uważaj, żeby nie wcisnęli Ci kuekenthali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o krewetki to myślałem o takim duecie: Lysmata Debelius i Lysmata Wurdemanni natomiast dalszy skład ekipy czyszczącej wyglądałby następująco: 1x Mithraculus Sculptus, 2x Nassarius, 2x Fectus Fenestratus. Doradźcie co jest może źle wybrane i dobrane do mojego zbiornika :) z góry thx!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie i przebojach z moim RM mam pytanie... zakupiłem Chemipure Elite i zgodnie z zaleceniami wypłukałem woreczek w wodzie RO/DI... woda zrobiła się czarna ok dalej idąc wrzuciłem woreczek pomiędzy skały w koszykach filtracyjnych, wrzuciłem to wczoraj około godziny 20 do RM i wydaję mi się że woda staje się mętna :/ To normalne?


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zauważyłem zielony meszek na skałce... Wstaję dzisiaj rano, a tam busz... niektóre włoski glonów mają nawet po 2 cm... szkodliwe? minie?


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po bardzo długiej przerwie! :clowning Zbiorniczek dojrzewał był bardzo zachwiany biologicznie, no ale już wszystko wraca do normy. Miałem bardzo duże ogniska glonów, dino chyba... krótko mówiąc ciągnąca galareta z pęcherzykami powietrza na końcu... zacząłem to ściągać strzykawką i out za baniak! Zauważyłem, że powoli zaczyna zanikać, natomiast nie mogę poradzić sobie z zielonym i czerwonym "mchem", ale na to chyba przyjdzie Salarias. W baniaku zagościli:

- 2x Lysmata amboinensis (krewetka czyszcząca)

- 2x Nassarius vibex (ślimak przekopujący piasek)

- 2x Tectus fenestratus (ślimak turbo)

- Archaster angulatus (rozgwiazda piaskowa)

- Mithraculus sculptus (krab mithrax) >wieczna rafa R.I.P zaraz po przyjeździe ze sklepu<

Jeśli chodzi o korale z tego co pamiętam to:

- Euphyllia paraancora

- Clavularia sp. 01

i jeszcze 4 małe dżigity, ale bij, zabij nazwy nie pamiętam jak ktoś pomoże to z góry dzięki!!

Przepraszam również za jakość zdjęć! Proszę o komentarze i słowa krytyki!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze 4 fotki, aktynika + dzienne i sama aktynika...

21.02 - doszło 5 wiosek :D zoa, stwierdzam, że bez salariasa się nie obejdzie do tego mchu :/ poradźcie mi co jest z tą skałą na samej górze!!! Jest za blisko świetlówek i dlatego ciągle zielenieje? Jakieś dwa tygodnie temu wygotowałem łajdaczkę w ro/di (była żywa :clowning). Dołączam kilka fotek...

111020x768.th.jpg441020x768.th.jpg881020x768.th.jpg771020x768.th.jpg

221020x768.th.jpg551020x768.th.jpg991020x768.th.jpg

331020x768.th.jpg10101020x768.th.jpg111101020x768.th.jpg

661020x768.th.jpg13131020x768.th.jpg12121020x768.th.jpg


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łałułiłłła! Ruch na forum jak 150... Morszczaki podrzućcie jakieś pomysły na te glony a'la mech i ten zielony nalot!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władziu a co to za ładne korale na 11 i 12 fotce


Red Sea Max 250

Odpieniacz: Deltec MC500

Oświetlenie: 6x39w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphiliatus skurweus :banghead


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.