Skocz do zawartości
Kośmid

Artemia- dorosłe osobnmiki

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka.

Żywa artemia pojawia się niezwykle rzadko w naszych sklepach ( jeśli ktoś ma namiary bardzo prosze o kontakt ).

Kupiłem sobie Chelmona i chciałbym go zmusic do jedzenia. Mam jajeczka solowca i już są w wodzie w butelce czyli jutro sie wyklują ale tu mam mały problem. Czy rybki w tym Chelmon dostrzegą takiego małego skorupiaczka ?? Da się nieco podkarmic solowce żeby podrósł ? Jeśli tak to czym karmic i jakie warunki zapewnic.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemia w formie dorosłej jest dostępna prawie zawsze na Łódzkiej giełdzie akwarystycznej na której to zaopatruje się większość sklepów akwarystycznych w środkowej Polsce, podafaj więc z kimś ze sklepu w Twojej okolicy to Ci przywiezie.

Larw artemii raczej chelmon nie zauważy a wychodowanie dorosłej formy z larwy jest niełatwe (temat przerabiałem)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice-> Tychy= 300km

Chyba nikt ode mnie nie jeździ tam :/

Jakieś efekty miałeś ??


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niektorzy sklepikarze tam jezdza, bo lodzka gielda to fajne miejsce jest i co czwartek sie tam ludzie chcacy handlowac spotykaja. Namow zaprzyjaznionego sklepikarza zeby ci kilka saszetek przywiozl :waving

Sprobuj podac zywa szklarke latwiej zdobyc w sklepie, tez sie rusza i chwile zyje w wodzie morskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja hoduję dorosłe osobniki lecz hodowla nie jest zbyt opłacalna :waving z jednej hodowli otrzymuję max 50 szt dorosłych osobników które hoduję w słoiki 2,5 litrowym


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hodowla jest bardzo prosta sporządzam wodę (tak jak morską 35 g soli na 1 litr wody- może być kranówa) wsypuję cysty artemii włączam napowietrzanie i tak aż do wylęgu cyst. Świeżutką atremią skarmiam rybki które je uwielbiają i nie tylko rybki ją lubią. Małe artemie zostawiam na 2-3 dni i po tym czasie zaczynam karmić. W około 30 ml wody rozpuszczam szczyptę suszonych drożdży i kilka kropel dziennie takiego płynu dodaję by miały co jeść. Co 3 dni dodaje im fitoplanktonu i tak po około miesięcy do półtorej uzyskuję dorosłe osobniki które składają nawet cysty same i następuję znów wylęg. Jak jest ich bardzo dużo przecedzam przez sita i małe umieszczam w zupie z fito i tak cykl się zamyka :waving

mam nadzieję że pomogłem i coś zrozumiałeś z mojej wypowiedzi :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z światełkiem ile jej świecisz i jakiej mocy sorki za oftopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ogólnie sobie stoi na oknie specjalnie to w całej hodowli nie używam światła w ogóle napowietrzanie przez 3-4 dni tylko powiem szczerze że im mniej nad nimi poświęcam uwagi tym lepiej rosną a czym bardziej się staram tym bardziej to nie wychodzi raz specjalnie chciałem odchować dorosłe osobniki to nic mi z tego nie wyszło innym razem zapomniałem karmić to super rosły

tutaj są filmiki dorosłych osobników które udało mi się wyhodować :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura taka jak na oknie w piwnicy czyli średnia teraz to około 14-15 stopni czyli mało a zasolenie tak jak pisałem 35 g soli morskiej na 1 litr wody :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym zestawie JBL do hodowli Artemii:

http://www.youtube.com/watch?v=ppOheQa43ps


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no koło 150 zł z tego co kojarzę z serii idot-zestawów: czyli wszystko dla tych co wolą kupić niż zrobić (nie obrażając tutaj oczywiście nikogo)

ale ja tam wole hodowlę w butelce lub w słoiki najprostsze rozwiązania zazwyczaj są najlepsze :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale całkiem ciekawie to wygląda i się prezentuje :waving można zrobić ciągłą hodowle z artemią w różnym stadium rozwoju :waving ale i tak uważam że to idiot-zestaw :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne i nawet nie wygórowana cena :waving takie estetyczne . Efekt taki sam


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz.s4 gratuluje Ci odchowania dorosłych osobników, ja sam podchodziłem do tematu kilka krotnie i to z dużo bardziej profesjonalnym przygotowaniem i nigdy nie udało mi się odchować dorosłych osobników. Jedna rzecz mnie dziwi w twoim opisie-artemia nie jest w stanie przeżyć w wodzie z nawet niską zawartością jodu więc jak to możliwe że Tobie nawet rośnie i się rozmnaża?


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól jest używana ta samo co do akwarium morskiego :waving jedynie wodę stosuję z kranu bo nie mam jeszcze filtra osmozy i idę na łatwiznę :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stąd właśnie moje zdziwienie, bo artemia żywa kupiona w sklepie i wpuszczona do zbiornika morskiego przeżywa najdłużej 6 godzin.

A tak z innej beczki ta na chwilę obecną zakup żywej artemi w sklepie jest niemożliwy ponieważ artemia hodowana jest w basenach na zewnątrz budynków i z racji niskich temperatur zwyczajnie śię nie lęgnie, jest to informacja uzyskana o producenta pokarmów.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy ta specjalna sol JBL pozwala na wyhodowanie doroslych osobnikow??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się udaje wyhodować bez jakiś specjalnych soli co widać zresztą na moich filmach że sie da :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moja tygodniowa hodowla artemii mam nadzieję, że uda mi się doczekać dużych osobników za około 2 tygodni i nakarmić nimi rybki, które wprost je uwielbiają :nono


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moja tygodniowa hodowla artemii mam nadzieję, że uda mi się doczekać dużych osobników za około 2 tygodni i nakarmić nimi rybki, które wprost je uwielbiają :waving


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.