Skocz do zawartości
ralph

Odpieniacz do 99 l własnej roboty / sump

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie oglądałem kilka odpieniaczy wykonanych przez fachowców z forum i nie tylko - chciałem zapytać czy ma ktoś z was coś takiego co mógłbym zastosować do mojego baniaka? Chodzi mi o zwymiarowanie / jaką pompe zasosować i co ważne dla mnie czy doolna część może nie być przezroczysta ? zbiornik jak w opisie czyli około 900 l wody - jak ma ktoś jeszcze schemat albo fajne zdjęcie swojego sumpa to byłoby miło.

A co myślicie o tym na tą pojemność http://allegro.pl/odpieniacz-aquarium-systems-io-skimm-1200-i1402107352.html proszę o wypowiedz!

Upominam- nie pisz dużymi literami.

mintaj


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady,na 900l szukaj odpieniacza do akwa 2000-2500l.

Ten z linku to sie nada do mojego co najwyzej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Przy tym litrazu to Ati Power Cone 250 to minimum

Niestety maja raczej slabe pompy

Z DIY to BK250 na jakiejs porzadnej pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#316943 ralph :

witam ponownie oglądałem kilka odpieniaczy wykonanych przez fachowców z forum i nie tylko - chciałem zapytać czy ma ktoś z was coś takiego co mógłbym zastosować do mojego baniaka? Chodzi mi o zwymiarowanie / jaką pompe zasosować i co ważne dla mnie czy doolna część może nie być przezroczysta ? zbiornik jak w opisie czyli około 900 l wody - jak ma ktoś jeszcze schemat albo fajne zdjęcie swojego sumpa to byłoby miło.

A co myślicie o tym na tą pojemność http://allegro.pl/odpieniacz-aquarium-systems-io-skimm-1200-i1402107352.html proszę o wypowiedz!

Upominam- nie pisz dużymi literami.

mintaj

witam

dobra rada odpieniacz -serce systemu !!! :waving

jakoś dziwnie do zagadnienia podchodzisz -czytałeś coś czy tylko wypytujesz ???

nie żebym karcił ale dobra rada potem wydasz dwa razy więcej na poprawki - ale trzymam kciuki

pozdrawiam AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory z duże literki zielony mintaj

Z DIY to BK250 gdzie coś o tym - wiem że to serce ale ja teraz będę przez 6 miesięcy tylko skały miał - jak dojrzeją to pomyślę - może trochę wcześniej

@ralph, w każdym temacie, w którym się wypowiadasz, scalam Twoje posty.

Kolejny raz przypominam, o pkt. 6-tym Regulaminu.

nie piszemy tu jak na gg.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku gdzie zaopatrujesz się w plexy i czy można kupić kawałek czy pełną długość jakiego kleju używasz czy ta dolna część musi być przezroczysta czy jest to nie wskazane pozdrawiam i bardzo dziękuje coś bliżej o wymiarach?


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów u Darka i masz problem z głowy, bieganie cudowanie i tak wyjdzie cię więcej niż u niego. Czas telefony paliwo itd i jeszcze nie wiadomo czy ci wyjdzie, a to tylko strata kasy i czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolna część nie musi być przeźroczysta, pewnie można i z rury kanalizacyjnej zrobić (sam jak robiłem filtr do peletek to zamiast kombinowanego dołu (klejonego, skręcanego) wsadziłem korek PCV w rurę z akrylu

ale fakt faktem byłem u Darka i jak masz możliwość to niech ci zrobi - dużej różnicy od markowego nie będzie - swoją drogą patrząc na opieniacze to konstrukcja prosta jak cep a ceny z kosmosu (mój APF600 to 2 rury z akrylu i kilka szarych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.