Skocz do zawartości
barlaj

Co to za listki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po ok tygodniu od zalania zbiornika zaczęły wyrastać ze skały małe listki i jest ich coraz więcej.

Powiedzcie co z tym zrobić? rwać czy zostawić i ewentualnie później wrzucić kogoś komu będą smakowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po takich maleńskich ciężko poznać, ale takie glony podczas dojrzewania mogą wyrastać a potem znikać - na rwanie według mnie za wcześnie, nie napisałeś jakie masz akwa, ale jak potem wsadzisz jakiegoś pokolca to chętnie glony wciągnie :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

też mam takie z tych brązowawych listków robi się taka fajna kępka a potem zawsze znajdzie się jakiś chętny i ją ścina i tak w kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Wiem że dopiero zaczyna dojrzewać ale im więcej człowiek czyta tym bardziej strach o jakieś plagi, a że nie znalazłem nic podobnego to pytam tak w razie czego. Może na fotkach nie widać ale jest tego dość sporo - rzeczywiście później może zaniknąć ale jak ktoś uspokoi to zawsze spokojniej się śpi.

Przy okazji jeszcze jedno pyt.

Mam kilka małży w skale, jedna się otwiera ale inne nie dają śladu życia - mogą tak zostać,nie będą gniły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

postaw je gdzieś z przodu i jak zobaczysz że przemieszczają się w stronę prądu to zostaw jak nie to wywal. ja też myślałam że są zdechłe ale po pary dniach zaczęły się przemieszczać, małże są dość wytrzymałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usuwaj tylko te kulki zielone - ten glon jest plagą więc pozbywaj się go póki jest go niewiele.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko staraj się nie rozgnieść tych kulek


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#317912 tytan69 :

tylko staraj się nie rozgnieść tych kulek

a znacie jakąś bezpieczną metodę żeby je usunąć bez rozgniatania, bo wyglądają na bardzo delikatne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.