Skocz do zawartości
miesoarmatnie

Parametry Wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem od poczatku kupuje gotowa solanke ze sklepu mam wiarygodne miejsce lecz w swieta moje miejsce bylo zamkniete i postanowilem kupic wode z innego sklepu przed podmianka sprawdzilem tylko zasolenie czy jest ok i bylo ok. Po 2- podmiankach robiac testy wody okazalo sie ze Mg spadlo mi z 1300 do 1170 sprawdzilem wode ktora robilem podmianki no i :waving Mg na poziomie 900. Nerwa wylapalem i jak najszybciej pojechalem do mojego miejsca po wode. (Zrobilem juz 2- podmianki po 10L, Mg 1350) a w akwarium dalej bez zmian Mg na poziomie 1170. W akwa jest malo zycia 4 rybki 3-rodzaje grzybkow i jedna xenia wiec nic raczej nie pobiera Mg. Oczywiscie nic negatywnego nie zauwazylem w akwa raczej wszystko ma sie dobrze. Wiec co mam robic ???

Prosze o Porady

Parametry na dzien dzisiejszy

tem. 25.5

sol. 1.024

Ph. 7.7

Kh. 12

Mg. 1170

Ca. 410

No3. 2

Po4. 0.02

I przy okazji co zrobic z tym Kh, i Ph mam buffer na Ph czy zapodac ??

a jak obnizyc Kh ??

Wszystkie porady mile widziane

Pozdrawiam


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić sól i samemu robić solankę:waving

pH buffer tylko Ci kH podbije. Wiem bo miałem. Kh obniżyć podmianami na dobrej solance albo czekać aż spadnie. Możesz ewentualnie jakiegoś preparatu na Ca dodać troszkę to kH powinno spaść.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg bym się nie przejmował. Ale jak pisze Włodzimierz rób podmianki z własnej wody, a nie jakiejś kupnej.

Moim zdaniem masz też za słono, bo przy wzroście temperatury zrobi się bardzo słono.

kH i pH są dość mocno powiązane, więc jak podbijesz jedno drugie też pójdzie. Woda powinna lepiej się napowietrzać (skieruj cyrkulację na taflę i spróbuj przewietrzyć pokój).


120l 60x50x40h, Kaskada FZN-2 z Chemipur Elite i Purigen + Phos i Carbon absorber.

Koralia evolution 2800 + koralia evolution nano 1600 + koralia evo nano 900

3x24W ATI Actynica

3x24W ATI AquaBlue

Sól - ReefCrystals

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.