Skocz do zawartości
aj2ak

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje że diy przestaje się robić opłacalne,jak się chce zrobić coś konkretnego,koszty materiału i dostępność rur w krótkich odcinkach.

Teraz w dobrej kasie można kupić dobry firmowy sprzęt,tu jest moja mamuśka na którą sam materiał kosztował prawie klocka.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=332087#332087

Pozdrawiam.

Jacek


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nanorafa - to zależy od konstrukcji odpieniacza. Odpieniacze np. z serii APF firmy Deltec mają jedną pompę do "mieszania" wody ( pompa AB 2000/1 z wirnikiem igiełkowym), a druga ( o wydajności ok. 600 l/h ) jest pompą podającą wodę. Inne firmy jak ma to miejsce np. w BK o czym mówił MateuszD mają jedną pompę co nie oznacza że odpieniacz jest o słabszej wydajności. To zależy od konstrukcji i wydajności pompy.

Poza tym nanorafa widzę że mieszkasz blisko mnie bo mieszkam na wylotce na wawę więc może zaciśniemy współpracę ??? ;)

Chyba że to inne Michałowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie z J@ckiem calkowicie zgadzam. W tej chwili mozna dostac fajne, troche uzywane odpieniacze, ktore kosztuja odrobine wiecej niz sama do nich pompa. Te pompe i tak trzeba kupic, zeby swojego diy wystartowac.

@nanorafa; w zasadzie to Deltec stosuje dwie pompy (widzialem tez niektore modele H&S) ale przewaznie odpieniacze potrzebuja jedna (H&S, Schuran, BK, Tunze, ATK, Bubble Magus, Terra Nova) - jest tego pelny wybor.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz się bawić w diy to mam kompletny zestaw Adama Słodowego zrób to sam do zrobienia BK diy na rurze 150mm.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy panowie jednak o tym że DIY to nic innego jak zabawa właśnie w Adama Słodowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak,duże odpieniacze jeszcze sie opłaca zrobić ale małe to chyba nie,jedyna pociecha z tego że się coś samemu zrobiło,ale że wyszło więcej jak by się kupiło gotowca to już inna bajka.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.