Skocz do zawartości
Martines

Co myśleć o takim sprzedawcy?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za sprzętem do mojego pierwszego akwarium morskiego, wchodze do sklepu (chyba jednego z niewielu w Łodzi) na ulicy Zachodniej i pytam sprzedawce: czy może mi Pan powiedzieć co potrzebuje do założenia solniczki - tylko niedrogo poproszę -to bedzie 50litrów.

A facet mnie od razu zgasił - 2 tys na początek :)

Szukałem po necie trochę i co nieco wiedziałem. Potem mówi, że najlepiej bez żywej skałki- same rybki - łatwiej utrzymać.

Dodam tylko, że w sklepie było tylko jedno akwarium przedzielone na trzy małe. W dwóch pierwszych po jednej rybce, w trzecim nic.Zadnej żywej skałki, ni ukwiału czy korala. Tylko na zamówienie.

Dziwne jak dla mnie.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olać go tak jak wiekszość sprzedawców poczytać trochę te forum i będziesz wiedział prawie wszystko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nie napalaj się na wydatek mniejszy niż podał sprzedawca.Najprawdopodobniej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 470 euro kupilem 200L akwa z sprzetem i koralami miekimi, rybkami . to bedzie okolo 2tysiecy. Fiu fiu ceny to niezle na 50 L


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że morszczyzna tania nie jest.

Ale właśnie na tym forum udowodniono nie raz, że można samemu za niewielkie pieniądze coś zbudować np:odpieniacz,oprawa do śiwatła i wiele innych rzeczy.

Przerabiam właśnie filtr zewnętrzny przelewowy na potzreby słone, projektuję (to mocne słowo) odpieniacz i zamierzam przerobić pokrywę na większą ilość świtlówek.

Zacznę od samej żywej skałki, po kilku miesiącach jakiś ukwiał. Jak wszystko sie uda to moze koral miękki i jakiś "Nemo" :)

Jak rozłożyć to w czasie to nie będzie bolało.

Poza tym czerpię z dużej kopalni wiedzy jakim jest internet.

CHCIEĆ TO MÓC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego co chce się mieć. To po pierwsze. Po drugie, na pewno taniej jest kupić akwa od kogoś kto chce się go pozbyć niż kompletowanie od początku. Niedawno było ogłoszenie 500zł za 30l. Radzę wszystkim zakładającym akwarium staranne notowanie wydatków. Wynik będzie przerażający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm . Sam kiedyś usłyszałem że w sklepie akwarium morskie to około 15000 , tyle trza mieć.Oczywiście chodziło o dużo większą pojemność 500litrów około. Rozmawiałeś ze sprzedawcą a oni zawsze chcą zarobć i najlepiej dobrze . Cóż to biznes a są tacy kontrachenci co płaca i to jeszce z cotygodniową obsługą. I gdzie tu przyjemność. Tak jak piszesz samoróbki to jest lek na ceny sam robiłem oprawy, pudełko przelewowe a takie to min 250 a i 700 pln.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo co być przy narodzinach :)

Poczuć smak zwyciestwa okupiony godzinami majsterkowania - to jest to.

Liczy sie wyzwanie i ujażmienie żywiołu.

Na pewno wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz troche ikry to mozesz zrobic taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest sklep ktory proponuje 50l akwa z sumpem stolikiem odpieniaczem oswietleniem pompą i zwierzynkąa za 2700 a wiadomo ze zawsz mozna tanieja gosc niejest byle kto bo zaklada akwa prawie na calym slasku zna go nawet Asmondai:lampka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłem się,

jak będzie trzeba to i ikrę sam zrobie :)

Ale wracając do sprzedawcy to nie wyglądam na takiego kogo mozna z forsy doić - a taka postawa pseudo-specjalisty nie jednego mogłaby zrazić.

Początki sa zawsze najtrudniejsze a tu ktoś rzuca kłody pod nogi.

A nie wyjaśnił mi nikt do tej pory czy można morskie akwarium bez żywej skałki założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Bez ryb, bez korali też można. Zależy wszystko od tego jak kto sobie wyobraża morskie akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można , można tylko po co? Pusty zbiornik tylko z rybami lub z dołożonym tufem i silnym odpieniaczem.Ale efektu brak.Nawet tzw tylko z rybami powiniem zawierać żywą skałę co nie znaczy że bedzie to tzw rafowy zbiornik.Bo nie musisz się pakowac w korale i bezkręgowce ,ale chyba i tak nie wytrzymasz i dołozysz.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Martines, widzisz taka postawa sprzedawcy tylko mobilizuje do samodzielnego działania, z drugiej strony dobrze że "rzucił" taką kwotą, ty się trochę przestraszyłeś i zaczniesz sam szukać a jak zaczniesz szukać to będziesz się uczył, a jak się nauczysz to mniej błędów popełniś przy zakłądaniu a co za tym idzie mniej kasy wydasz, ale jest druga strona medalu nie wszystkie oszczędności popłacają , w pózniejszym czasie okazuje się że płacisz podwójnie - Powodzenia

Podzrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 2k to na sero niedużo :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

@Martines, widzisz taka postawa sprzedawcy tylko mobilizuje do samodzielnego działania, z drugiej strony dobrze że "rzucił" taką kwotą, ty się trochę przestraszyłeś i zaczniesz sam szukać a jak zaczniesz szukać to będziesz się uczył, a jak się nauczysz to mniej błędów popełniś przy zakłądaniu a co za tym idzie mniej kasy wydasz, ale jest druga strona medalu nie wszystkie oszczędności popłacają , w pózniejszym czasie okazuje się że płacisz podwójnie - Powodzenia

Podzrawiam Roman

kurde skąd ja to znam opisałeś właśnie moją biografię


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@alex, ależ gdzieś bym śmiał opisywać Twoją biografię :), podejżewam że jest ona bardziej bogata w więcej pikantnych szczegółów :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

@alex, ależ gdzieś bym śmiał opisywać Twoją biografię :), podejżewam że jest ona bardziej bogata w więcej pikantnych szczegółów :)

Pozdrawiam Roman

owszem, ale widzę że z wrodzonym taktem skupiłeś się na wątku akwarystyki który nie jest już aż tak pikantny

Ci tu dużo mówić, bestselleru z tego nie będzie...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tymi 2000zl wcale koles nie przesadzil.

Szafka - 100zl

Akwarium 50l - 60zl

RO - 350zl

Odpieniacz (Miniflotor) + pompa powietrza - 200zl + 100zl

Skala 5kg (10kg) - 225zl (450zl)

Pompa cyrkulacyjna - 100zl

Swiatlo - 2x24W T5 samorobka - min. 142zl albo

(Swiatlo - 3x24W T5 samorobka - min. 161zl)

Swietlowki - (Sylvania) 70zl (albo 105zl)

Sol 5kg - 95zl

Hydrometr - 25zl

Termometr (dokladny) - 10zl

Grzalka - 65zl

I pewnie jeszcze jakies rzeczy o ktorych zapomnialem, do tego zwierzaki i mam nadzieje, ze sie zmiescisz w tych 2000zl. :)

Ktos juz tutaj napisal, zebys notowal ile kasy wydasz na to hobby. Moje zdanie jest takie, ze zlapiesz sie ostro za glowe. Tak bylo przynajmniej w moim przapadku. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie jak zliczyłem rachunki u siebie wyszło prawie 3000zł sam sprzęt więc może 2000zł to kwota min. i tyle może wyjść

aż się boję liczyć dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na początku też wszystko skrupulatnie zaliczałem, kalkulowałem, zbierałem wszystkie rachunki aż do przesady, ale po pewnym czasie stwierdziłem, że to bez sensu. Akwarystyka morska to moje hobby i nie mam zamiaru oglądać się na pieniądze, oczywiście w ramach moich możliwości i potrzeb. To jest zabawa na lata, a nie jednorazowy wydatek. Oczywiście na start jest potrzebna jakaś kwota, ale niech ktoś nie mysli, że na tym temat wydatków jest zakończony.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam excela (niestety w domq) i za 160L wyszło mi albo prawie 4k albo trochę powyżej 4k (ale wliczałem też obsadę, jak choćby ekipę czyszcząca za prawie 300PLN)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Można. Bez ryb, bez korali też można. Zależy wszystko od tego jak kto sobie wyobraża morskie akwarium.

To bedzie morze martwe :)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja moje 225 litrowe z sumpem ok.60l, ale bez zywej skalki obliczylem na 2 tysiaki.

a pokrywe, stolik, zrobie sam reszye kupie, oby jak njawiecej w promocji.......

Pozdrawiam.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.