Skocz do zawartości
Piotr-ek

Flatworm???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w identyfikacji flatworm'a

Przyszedł do mnie najprawdopodobniej ze szczepką Euphyllia

Zaczął się rozprzestrzeniać po akwa a teraz grasuje głównie po szybach z centralizacja na strefy gonowe.

Wiem że są dwa typy tego ustrojstwa jedno je glony a drugie korale i wszystko wskazuje na to ze mam tego mniej uciażliwego.

Wole się upewnić stąd prośba o pomoc.

Fotka z zewnątrz wiec robactwa od spodu od góry są bardziej szarawe i czerwona plama jest mniej widoczna.

flatwarms.JPG


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to wirki, ponoć groźne, ja u siebie znalazłem (i wywaliłem) jednego.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za identyfikacje

Rozumiem po minie że nic przyjemnego mnie nie spotkało.

Czy mogę poprosić o przybliżenie tematu.

Jestem w trakcie przeszukiwania hasła wirek i tego jest pełno różnych gatunków czy ktoś zna ten??

Ja mam tylko to:

http://www.xtalworld.com/Aquarium/hitchfaq.htm


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr-ek, wrzuć w wyszukiwarkę na forum --> wirki,

wyskoczy Ci sporo tematów gdzie i walka opisana i efekty.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas szukam....

Wydaje mi się że to ten:

http://pl.reeflex.net/tiere/962_Convolutriloba_retrogemma.htm

Piąta fota pasuje w 90%

Pokarm też by się potwierdzał: glony stąd miejsce ich przesiadywania.

Myślicie że Pseudocheilinus hexataenia zrobiłby eksmisje tym "pluskwom"

Tempo ich namnażania jest zabójcze myślę że populacja podwaja się co 24h albo lepiej.

Sytuacja mnie przeraża.

Dzięki za pomoc


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudocheilinus hexataenia - to najlepszy kierunek :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, u mnie ani hexatenia ani mandaryn wspaniały nie ruszają tego ścierwa :bump1 szlag mnie już trafia, bo tempo rozmnażania ma zabójcze. Hexa wykończyła wirki ale te białe, brązowe omija szerokim łukiem. Na razie odsysam, odsysam, odsysam ... i końca nie widać :) Najskuteczniej odsysa mi się w ciągu dnia, w miejscach o największym oświetleniu, bo tam gromadzi się ich najwięcej. Wieczorem włażą w "ciorną żopę". Pojawiły się nagle, więc mam nadzieję, że i nagle "zejdą". Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia plaga.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eliminacja wirkow przez jakiegos, nazwijmy to naturalnego wroga to jedno... faktycznie, nie zawsze przepis jest doskonaly...

druga sprawa jest eliminacja przyczyn, dlaczego sie pojawily, generalnie, diametralna poprawa parametrow wody jest z pewnoscia tutaj dobrym pomyslem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki

Chyba nie będzie tak źle jak to widziałem :bump1

Co do robactwa dla polecam:

http://www.xtalworld.com/Aquarium/hitchfaq.htm

Zaś w sprawie płazińców "flatworms" polecam dwa linki zresztą polecane na tej stronie:

http://web.archive.org/web/20020614014036/www.animalnetwork.com/fish2/aqfm/1998/sep/wb/default.asp

http://www.melevsreef.com/flatworms.html

Odessałem co znalazłem :)

Niestety na hexataenia będę musiał jeszcze poczekać co najmniej dwa tygodnie. Do tego dochodzi jeszcze znaleźć odpowiednio małą sztukę (max 4 cm).

Baniak ma miesiąc a jest w nim już koło 20 szczepek, krewetka, dwa pustelniki, dwa błazny 3 i 4cm, gobio okinawe 4cm.

Było na prawdę pięknie a tu sprawy zaczynają się komplikować......

Jeszcze raz dziękuję :)

Pozdrawiam

Piotrek

Edit:

Sorry ale zacząłem pisać, poszedłem do akwa robić i nie zlukałem nowych postów

W ostatnim z podanych linków gość opisuje preparat: Salifert Flatworm eXit ale trzeba z nim uważać.....


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak ma miesiac i juz tak zasiedlony... niezle...

zanim zaczniesz lac chemie, sprobuj poprawic parametry (bo jednak, zwlaszcza po tym, co napisales, obstawiam na pogarszajacy sie stan wody) i ew. kup hexe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem plage wirkow po przenosinach akwa po miesiacu same znikly tak szybko jak sie pojawily widac tylko pojedyncze szt. Takze z ta poprawa parametrow wody cos musi byc.


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooh

Baniak wystartowałem 27 grudnia zeszłego roku na wodzie i skale z Acropory.

Wszystkie plagi miałem w minimalnym stopniu, skała porządnie odgazowana bo kupowałem praktycznie ostatnie kawałki może z 5-10kg zostało.

Warunki są naprawdę "ok" na oko bo testów nie robiłem od ostatniego bodaj czwartku wieczorem, a te pokazały no3-10, po4-0, kh-8.

Następnego dnia (co daje około 4 tygodnie od startu) zrobiłem podmianę 10 l.i pojechałem wieczorem po Gobiego, a w sobotę po błazny.

Wiem że popędziłem ale akwa ładnie pracuje od 1 dnia. Nigdy mi nie pokazało nh3 ani no3.

Korale rosną i nie to że xenia bo mam też proste lps, nic mi nie padło cały czas wszystko do przodu

Do akwa nic nie dolewam poza wódką 0,5ml dziennie od jakiegoś tygodnia może ciut więcej.

Żadnych bakteri nawet nie lałem choć to rozpatruje żeby dolewać dopodmian.

Tego Saliferta na płazińce nie mam zamiaru lać.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie do rozmowy jesli chodzi o flatworms jest rada Chelidonura varians rodzaj slimaka i to dosc pieknie ubarwionego zje wszystkie flatwormsy ale jest problem ze po wyczyszczeniu akwarium sam zdycha z glodu wiec tu sie rodzi pytanie zycie za zycie bo poswiecamy slimaka chyba ze bedzie on jako puchar przechodni gdzie przekazemy osobie potrzebujacej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.