Skocz do zawartości
orzechopcja

Rusza sie ichodzi

Rekomendowane odpowiedzi

@Nikuś - a bo krzyczysz na mnie i krzyczysz :waving

A w temacie, to wygląda na to że temat aiptasii nie jest taki prosty jak mi się wydawało, Orzechowi jednak wszyscy zgodnie radzą żeby się jej pozbył, aiptasii w sensie :googleye


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320542 Gotterdammung :

@Nikuś - a bo krzyczysz na mnie i krzyczysz :o

A w temacie, to wygląda na to że temat aiptasii nie jest taki prosty jak mi się wydawało, Orzechowi jednak wszyscy zgodnie radzą żeby się jej pozbył, aiptasii w sensie :googleye

dokładnie tak, mi raz pomogły krewetki, kolejnym razem sprawę olały. Rybcia też była świetna, do momentu konsumpcji euphylii i innych korali. Chełmona nie miałam, raz że mam tridacny a dwa że patrząc na przeżywalność to ... odpuszczam.

Akcje ze strzykawką, w moim wykonaniu to kompletna porażka. Ja cały czas stawiam na krewetki, u mnie jak pisałam wcześniej, w starym akwa był las aiptasii i poradziły sobie cudnie. tylko trzeba trafić na te właściwe :waving

ps. i gdzie ja na Ciebie krzyczę? no gdzie? no jednego CapsLocka mi pokaż?

:o


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orzech : I oby to była ostatnia sztuka w Twoim baniaczku, czego Ci z całego serca życzę :googleye

@Nikuś : zawsze musisz wygrać prawda ? :o nie ma capsa, ale kiedyś jakiegoś znajdę, wyśle Ci na PW i zakrzyknę "A nie mówiłem?!" :waving


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320560 Gotterdammung :

...

@Nikuś : zawsze musisz wygrać prawda ? :o nie ma capsa, ale kiedyś jakiegoś znajdę, wyśle Ci na PW i zakrzyknę "A nie mówiłem?!" :googleye

:waving I'll be waiting ...


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apistia siedziała na suchym kawałku mielonego korala, wiec ja zapodałem do skałki w dziurę. Czytając neta trochę i wasze posty dowiedziałem się ze to zły ukwiał. Apistia nie zdążyła zejść jeszcze całkiem z koralowego żwiry a więc siła płuc i odpowiedni rozmiar rurki pozwolił zassać i załatwić sprawę. Ten mieszkaniec pojawił się dziś z Capnella Imbricata więc myślałem ze to coś pozytywnego a tu zonk. Wybaczcie to moje pierwsze o d 2 miesięcy po założeniu baniaka nowi mieszkańcy, wiec się cieszyłem ja dziecko bateryjką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jajo zostaje :googleye


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320566 orzechopcja :

Apistia siedziała na suchym kawałku mielonego korala ...Apistia nie zdążyła zejść jeszcze całkiem z koralowego żwiry a więc siła płuc i odpowiedni rozmiar rurki pozwolił zassać i załatwić sprawę. ...

mnie bardziej te fragmenty interesują:

-co to jest suchy mielony koral? -chodzi o podłoże-żwirek?

-co to znaczy siła płuc? czy to przenośnia? czy Ty ją zasysałeś? no będziesz miał różyczki w płucach :googleye

chodzi o to, że trzeba odessać dokładnie wszystkie fragmenty, bo ona z kawałeczka Ci się odrodzi. Mi nigdy nie udało sie tego poprawnie zrobić.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziała na kwaku mielonego żwiru koralowego 1x0,5cm i z tym kawałkiem wsadziłem ja w otwór w skale. I se tak spacerowała po nim. Teraz czytając posty zassałem rurą do ściągania wody do kubełka i potem w pesetę i end do kibelka razem z kawałkiem korala.

Szkoda że to szkodnik taki bo myślałem że poza Capnella imbricata będzie coś więcej, a tak to capnela została sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna rzecz wystaje ze skały, ma takie kolorowe cieniusieńkie sztywne antenki mieniące się kolorami w świetle a ze środka wystają niewielkie białe macki poruszające się. Więcej aktywne jest wieczorem.są 2 szt w skale i tak jakby były ulokowane na przestrzał skały oddalone od siebie o 2-3cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby to być mała rurówka, powiedz czy pracuje, w sensie, czy te jej włoski chowają się i wysuwają to powiedzmy "rurki"?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chowają się jak rurówka tylko składają jak parasol. Całość wystaje z otworu w skale i ja nawet dotknę tego to reaguje bardzo powoli czasem wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba czekać aż się ktoś kompetentny wypowie :googleye


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apistia

apitaska

aiptaska

Aiptasia :googleye

Jakkolwiek by nie nazwać, prawie spadłem z krzesła na dokarmianiu :waving

Oczywiście Aiptasia przemieszcza się, jak to ukwiały mają w zwyczaju. Może też złapać się wszystkiego - skały, szyby, innego korala, u mnie na ten przykład postanowiła sobie stanąć na pompie cyrkulacyjnej.

PS. - jajo się prawie potłukło - też ze śmiechu. :o


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.