Skocz do zawartości
mrozikulus

NO3 i PO4 czy powodem ...

Rekomendowane odpowiedzi

... może być nadmierne karmienie jeśli w baniaku mam : 2 błazny clarkii 5 i 7cm , 2 pterapogony kauderni (średniaczki) , ecseniusa midasa 10-11cm , żółtka ok 8cm , krewecie czyszczącą ( okinawe nie liczę bo malenstwo dużo nie potrzebuje do życia ) i chyba z 11 tectusów no i dawałem 3 kosteczki nie płukane dziennie , ale... około godziny 14 rozpuszczałem te mrożonki i po trochu "skarmiałem" do 22

NO3 stoi w miejscu tak miedzy 10 a 25 (salifert) , a po4 ostatni wynik = 0,22 (duża hanka)

leję wódeczkę 2ml/dzień , odpieniek ostatnio na mokro , podmianki 10% tygodniowo na soli TMBA i IO pół na pół zmieszane.

Od dwóch dni ograniczyłem karmienie do jednej kosteczki płukanej dziennie (nie za mało dla tej watahy? )

Koraliki LPS i miękasy napompowane (jedynie grzybkom coś nie pasuje ... może za dużo światełka ) , monti bieleją ( jedna tylko rośnie i oblewa skałkę ) i wcale się nie dziwię przy tym PO4.

No więc co z tym karmieniem? za dużo dawałem ?


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak inni ale ja u siebie w 430L karmie 3 kostki dziennie (w zasadzie mniej - 2 kostki), ale nie mierze PO4 więc ci do konca nie pomogę

no i NO3 mam około 5 - ryb mam 7 szt. i 9 krewetek (krabów i ślimaków nie liczę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 900 l. daję 12 kostek dziennie, ryb około 25.

PO4 na 0,04 fotometrem


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#320489 MiQ :

ja spsów nie mam - powiedzmy że narazie lub wcale nie będę miał

no właśnie dlatego nie masz problemu :googleye ja też chyba nie będę sie porywał na spsy , mam kilka małych szczepek monti dla sprawdzenia czy dadza rade ... nie dają


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.