Skocz do zawartości
seb

Stężenie miedzi w NWM

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

Wiem ze kieeeedyś dawno temu, był na forum taki temat, w którym podany był pełny skład NWM. Chodzi mi o to czy w NWM, albo w naszej wodzie w akwariach występuje choćby w sladowych ilościach miedź w jakiejkolwiek formie, jeśli tak to jakie są tego wartości. Pytam, bo zastanawiam się jaki jest poziom letalny dla bezkręgowców morskich, czy mają one jakąkolwiek tolerancję na miedź, czy nawet śladowe ilości sa w stanie je zabić? Jakby komuś udało się dogrzebać do jakichś opracowań na ten temat to prosze pisać.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzi w wodzie morskiej jest wg tego opracowania :

http://awans.szkola.pl/oficyna/051/EM_Sklad_wody_morskiej.pdf

0.002 mikro grama na gram wody

Czyli po przeliczeniu 0.000000002 grama miedzi na gram wody.

Czyli dwie miliardowe grama...

Czyli niewiele...

Ale jest :clowning


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uranu jest wiecej :clowning

zaraz pojawia sie produkty z suplemetacja uranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od zrodla :clowning

Levels of copper in fresh water and salt water have been found to be generally low. In the United States studies of raw, untreated surface water have shown copper content ranging from 0.001 milligrams per liter to 0.28 milligrams per liter. The mean was 0.015 milligrams per liter. In open oceans, copper levels ranged from 0.1 milligrams per liter to 0.39 milligrams per liter, with an average of 0.8 milligrams per liter.

zrodlo: http://www.copper.org/publications/newsletters/innovations/1998/12/water_health.html


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też coś ciekawego znalazłem, nie wiem z którego roku, wyraźnie dotyczy wyniesienia na tron soli Marine Enviroment, ale ciekawe, jest miedź, a fosforany w NWM wynoszą uwaga... 0,07 :clowning

http://www.bulldog.neostrada.pl/ocena_soli1.html

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD - jak ktoś umie liczyć to może się pokusi, bo ja podałem przeliczenie na gram wody, Ty na litr. Nie wiem ile gram waży litr wody morskiej. Ale dla uproszczenia jakby woda ważyła 1000g a miedzi jest 1/1000 g. To dzieląc /1000 i jeszcze raz /1000 wychodzi 0.0000001 - 0.00000039. Czyli i tak więcej niż ja podałem.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli wiemy że miedź w wodzie jest, teraz tylko jeszcze trza się dogrzebać jaki jej poziom zagraża bezkręgowcom.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotterdammung: ja chcialem wskazac, ze ta zawartosc mocno sie rozni, nawet w oceanicznej wodzie morskiej, aczkolwiek sa to nadal mikroskopijne ilosci :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedz w wodzie morskiej występuje ale jako zanieczyszczenie,inaczej mówiąc miedzi brak ,ale w wodzie jest np. złoto,srebro,rad czy uran i wiele innych.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati, dzieki, ale przepraszam, nie zrozumiałem :):):) trzeba być chemikiem, fizykiem i matematykiem żeby to zrozumieć :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotter, przypadkiem wyciachałem Twojego posta, chciałem tylko linki, bo się forum rozjeżdżało, a poszedl cały :clowning Przepraszam Cię.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, po zagłębieniu się wyszło że nie wnoszą za wiele do tematu :clowning


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.