Skocz do zawartości
zelix

czym karmicie i wspomagacie sps-y

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym by w tym topic-u doświadczeni hodowcy różnych sps-ow uchylili rąbka swojej tajemnicy i podzielili się z resztą forum :

1. czym karmicie i jak często sps-y

2. czym ''wspomagacie'' sps-y (wzrost , wybarwienie)

3. jakie średnie miesięczne otrzymujecie przyrosty dzięki owym zabiegom

4. jakie macie najczęstsze trudności ich w hodowli(ew. zlokalizowane przez przyczyny tych trudności)

Prosiłbym o tylko własne doświadczenia w poście, w tym sensie by każdy się wypowiedział bez polemiki z innymi postami .Myślę ,że taki temat się przyda bo każdy wyciągnie własne wnioski i czegoś się nauczy od innych:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A NA CIEBIE LICZYLEM :)

:banghead:clowning


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. niczym

2.niczym

3.zadne

4.zadne


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani: bo korale rosna same z siebie :clowning


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zelix, żartowałem :), ale widac poznałes sie na dowcipie:waving Cóż by Ci napisać... Starzy indianie mawiali "nie sztuka dać rybę, sztuka dać wędkę i nauczyć łowić"... Więc, żeby podbić zielony kolor potrzeba xxx, żeby podbić niebieski potrzeba xxx, żeby podbić wszystkie odcienie różu, pomarańczu i czerwieni trzeba dać xxx :clowning polecam poczytać przewodnik po metodzie Zeovit, którą znajdziesz na stronie KZ, ale nie brać wszystkiego dosłownie i nie sugerować się sugerowanym dawkowaniem tylko czytać między wierszami, a wyczytasz wiele:) Generalnie jeśli chodzi Ci o własne doświadczenia to mogę napisać tyle że wszystkiego co lejesz do baniaka z sps-ami musi być za mało, cokolwiek to będzie, czy żarło, czy mikroelementy czy cokolwiek, żeby uzyskać naprawdę "bright" kolorki, sps-y muszą zeżreć/przyswoić wszystko co im podasz czyli wylizać michę jak głodny pies i czekać z wywalonym jęzorem na jeszcze, bo jeśli dasz za dużo to wszystko co zostaje w wodzie "gasi" kolory i karmi brązy. Mam nadzieję że trochę Ci pomogłem:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.