Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do "długodystansowych" użytkowników purigenu - jak u Was wygląda preparat po dłuższym użytkowaniu? Wg opisu "o zużyciu produktu świadczy zmiana koloru na ciemnobrązowy lub prawie czarny". U mnie w baniaczku purigen z małą przerwą siedzi gdzieś od roku (ta sama, nieregenerowana saszetka), granulki nadal są jasne. Nie zauważyłem też żadnych "cudownych" włąściwości, jakie rzekomo ma posiadać ten specyfik, długo miałem problemy ze sporym NO3, generalnie produkt wydaje mi się mocno przereklamowany. Jakie macie doświadczenia z purigenem?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "długodystansowych" użytkowników purigenu - jak u Was wygląda preparat po dłuższym użytkowaniu? Wg opisu "o zużyciu produktu świadczy zmiana koloru na ciemnobrązowy lub prawie czarny". U mnie w baniaczku purigen z małą przerwą siedzi gdzieś od roku (ta sama, nieregenerowana saszetka), granulki nadal są jasne. Nie zauważyłem też żadnych "cudownych" włąściwości, jakie rzekomo ma posiadać ten specyfik, długo miałem problemy ze sporym NO3, generalnie produkt wydaje mi się mocno przereklamowany. Jakie macie doświadczenia z purigenem?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , ja miałem podobnie. U mnie woreczek siedział w reefmaxie około 6 miesięcy i rownież sie nie odbarwial nie mówiąc żeby jeszcze miał parametry poprawiać . Wyrzucony .... :-)


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć , ja miałem podobnie. U mnie woreczek siedział w reefmaxie około 6 miesięcy i rownież sie nie odbarwial nie mówiąc żeby jeszcze miał parametry poprawiać . Wyrzucony .... :-)


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop lekki, ale rozmontowałeś mi konstrukcję kapuhy :nono , bo właśnie jechałem do sklepu po purigen, i jakoś mnie odeszła chęć momentalnie ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop lekki, ale rozmontowałeś mi konstrukcję kapuhy :waving , bo właśnie jechałem do sklepu po purigen, i jakoś mnie odeszła chęć momentalnie ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy purigen nie wpłynął u was na klarowność wody, przecież jest środkiem absorbującym ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy purigen nie wpłynął u was na klarowność wody, przecież jest środkiem absorbującym ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem efektów, które mógłbym jakoś entuzjastycznie opisać :nono Albo nigdy nie było u mnie kiepsko z klarownością i nie mam porównania, albo różnica była słaba - ciężko powiedzieć. Albo mało wymagający jestem :)

Gotter, sorka :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem efektów, które mógłbym jakoś entuzjastycznie opisać :) Albo nigdy nie było u mnie kiepsko z klarownością i nie mam porównania, albo różnica była słaba - ciężko powiedzieć. Albo mało wymagający jestem :)

Gotter, sorka :waving


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wina leży w nieodpowiednim przepływie.

Mam zamiar władować Purigen do filtra wewnętrznego z usuniętą gąbką ze środka i umieścić w sumpie, przepływ 700l/h


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wina leży w nieodpowiednim przepływie.

Mam zamiar władować Purigen do filtra wewnętrznego z usuniętą gąbką ze środka i umieścić w sumpie, przepływ 700l/h


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około 4 miesiącach robi się brązowy co oznacza że czas go wymienić.

Jadę na nim około roku. Jest razem z Chemi Pure Elit w jednym filterku efekty doskonałe.

Pomiar dużą hanką PO4 - 0,04 NO3 - 0,5, niczego więcej nie używam


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około 4 miesiącach robi się brązowy co oznacza że czas go wymienić.

Jadę na nim około roku. Jest razem z Chemi Pure Elit w jednym filterku efekty doskonałe.

Pomiar dużą hanką PO4 - 0,04 NO3 - 0,5, niczego więcej nie używam


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim RM po 6 miesiacach wymienilem lekko ciemny woreczek. Dobrze dziala na NO3. Mam praktycznie ciagle niewykrywalne. Walcze troche z PO4 wiec na pewno "cos" u mnie duzo mocniej wyciaga azotany niz fosforany a poza Purigenem nie mam innej chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim RM po 6 miesiacach wymienilem lekko ciemny woreczek. Dobrze dziala na NO3. Mam praktycznie ciagle niewykrywalne. Walcze troche z PO4 wiec na pewno "cos" u mnie duzo mocniej wyciaga azotany niz fosforany a poza Purigenem nie mam innej chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

purigen nie jest na fosforany


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

purigen nie jest na fosforany


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja pare tygodni temu wyciagnalem purigen,kulki i powrocilem do starej dobrej vodka-method...fakt ze po takich specyfikach jak chemi-pure elite czy purigen mozna dostrzec jakas przejrzystosc,dostrzeglem ja tez po kulkach,ale zmienilem na vodke,gdyz kulki dosc szybko malaly w oczach,wywalaly syf i tak naprawde nie wiem czy zrobily zbiornikowi lepiej...kiedy zmierzylem NO2,ktorego nigdy nie mierze,okazalo sie ze mam go 0,05,NO3 niezmiennie 5...tydzien vodki i NO3,NO2 spadly do zera...moze troche za szybko.Teraz zmniejszylem dawke i czekam...Woda klarowna jak za dawnych dobrych czasow i nie musze sobie wmawiac jak przy purigenie ze chyba troche klarowniej...Ogolnie moja woda jest przezroczysta,ale jak to ktos napisal ze woda zewsze moze byc bardziej przezroczystsza...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja pare tygodni temu wyciagnalem purigen,kulki i powrocilem do starej dobrej vodka-method...fakt ze po takich specyfikach jak chemi-pure elite czy purigen mozna dostrzec jakas przejrzystosc,dostrzeglem ja tez po kulkach,ale zmienilem na vodke,gdyz kulki dosc szybko malaly w oczach,wywalaly syf i tak naprawde nie wiem czy zrobily zbiornikowi lepiej...kiedy zmierzylem NO2,ktorego nigdy nie mierze,okazalo sie ze mam go 0,05,NO3 niezmiennie 5...tydzien vodki i NO3,NO2 spadly do zera...moze troche za szybko.Teraz zmniejszylem dawke i czekam...Woda klarowna jak za dawnych dobrych czasow i nie musze sobie wmawiac jak przy purigenie ze chyba troche klarowniej...Ogolnie moja woda jest przezroczysta,ale jak to ktos napisal ze woda zewsze moze byc bardziej przezroczystsza...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregorowicz: wiem, ze Purigen nie jest na fosforany. Chodzilo mi o to, ze z chemicznej filtracji mialem dotychczas tylko Purigen. NO3 niewykrywalne a PO4 dosyc wysokie. Gdyby Purigen nie dzialal to na chlopski rozum mialbym tez wysokie NO3. Stad moj wniosek, ze dziala. :nono Chyba, ze ktos ten tok rozumowania za chwile rozlozy na lopatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregorowicz: wiem, ze Purigen nie jest na fosforany. Chodzilo mi o to, ze z chemicznej filtracji mialem dotychczas tylko Purigen. NO3 niewykrywalne a PO4 dosyc wysokie. Gdyby Purigen nie dzialal to na chlopski rozum mialbym tez wysokie NO3. Stad moj wniosek, ze dziala. :) Chyba, ze ktos ten tok rozumowania za chwile rozlozy na lopatki :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam w sumie jakies 4 miechy wlasnie regeneruje 2 raz powiem ze po regeneracji korale poprostu bajka nawet ricordee zmienily lekko kolor a sam purigen robi sie z bialego brazowy jak herbatai w tedy regeneryje bo widze ze niedziala jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam w sumie jakies 4 miechy wlasnie regeneruje 2 raz powiem ze po regeneracji korale poprostu bajka nawet ricordee zmienily lekko kolor a sam purigen robi sie z bialego brazowy jak herbatai w tedy regeneryje bo widze ze niedziala jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.