Skocz do zawartości
Zoe

20l nano rafa. Od czego zacząć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj natknęłam się na nowy zestaw aquaela nanoreef .

w tym zestawie jest tylko filtr i oświetlenie. wyczytałam jedynie że do nano rafy nie koniecznie potrzebny jest odpieniacz. o reszcie nie wiem , więc proszę o odpowiedź :

* czy do nano rafy potrzebne są jeszcze inne sprzęty do tego zestawu z aquaela ? ( zakładając że w akwarium byłaby jedynie skała , koralowce i możliwe że drobne kraby lub krewetki ) jeśli tak to co jeszcze ?

* czy jest jakaś możliwość , abym mogła za jakiś czas spróbować swoich sił w akwarystyce morskiej?

* jeśli tak to o czym powinnam jeszcze wiedzieć ?

* co z wodą ? czy można samemu sobie przygotować wodę ( rozumiem że trzeba kupić sól morską czy tam akwarystyczną ) czy kupic od kogoś z akwarium ?

* czy podłożem może być tylko żywy piasek czy są jeszcze inne warianty ?

* no i oczywiście jaki średni koszt za takie akwarium , 20 litrów . oraz pytanie - czy mam się wgl za to brać czy dać sobie spokój ?

Chodzi mi o to aby ktoś uświadomił mi z czym mam się liczyć. mam już 2 akwaria słodkowodne , ale akwarium słodkowodne a morskie to całkiem inne rzeczy. to tyle.

z góry dzięki za odpowiedzi :nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj natknęłam się na nowy zestaw aquaela nanoreef .

w tym zestawie jest tylko filtr i oświetlenie. wyczytałam jedynie że do nano rafy nie koniecznie potrzebny jest odpieniacz. o reszcie nie wiem , więc proszę o odpowiedź :

* czy do nano rafy potrzebne są jeszcze inne sprzęty do tego zestawu z aquaela ? ( zakładając że w akwarium byłaby jedynie skała , koralowce i możliwe że drobne kraby lub krewetki ) jeśli tak to co jeszcze ?

* czy jest jakaś możliwość , abym mogła za jakiś czas spróbować swoich sił w akwarystyce morskiej?

* jeśli tak to o czym powinnam jeszcze wiedzieć ?

* co z wodą ? czy można samemu sobie przygotować wodę ( rozumiem że trzeba kupić sól morską czy tam akwarystyczną ) czy kupic od kogoś z akwarium ?

* czy podłożem może być tylko żywy piasek czy są jeszcze inne warianty ?

* no i oczywiście jaki średni koszt za takie akwarium , 20 litrów . oraz pytanie - czy mam się wgl za to brać czy dać sobie spokój ?

Chodzi mi o to aby ktoś uświadomił mi z czym mam się liczyć. mam już 2 akwaria słodkowodne , ale akwarium słodkowodne a morskie to całkiem inne rzeczy. to tyle.

z góry dzięki za odpowiedzi :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zoe, witaj na forum.

Wybacz ale temat zamykam.

Poczytaj proszę tematy z działu dla nowicjuszy chociaż te przyklejone.

Poogladaj dział "nasze akwaria", tam znajdziesz kilkanaście już działających takich nano-rafek, własnie aquael'owskich.

Nie chcę Cię ABSOLUTNIE zniechęcać.

Ale czytając Twoje pytania, sądzę że musisz jeszcze poczytać i temat odblokujemy.

Wtedy wraz z pomocą Forumowiczów na pewno rafka będzie Cię cieszyć.

zerknij też na Regulamin forum.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zoe, witaj na forum.

Wybacz ale temat zamykam.

Poczytaj proszę tematy z działu dla nowicjuszy chociaż te przyklejone.

Poogladaj dział "nasze akwaria", tam znajdziesz kilkanaście już działających takich nano-rafek, własnie aquael'owskich.

Nie chcę Cię ABSOLUTNIE zniechęcać.

Ale czytając Twoje pytania, sądzę że musisz jeszcze poczytać i temat odblokujemy.

Wtedy wraz z pomocą Forumowiczów na pewno rafka będzie Cię cieszyć.

zerknij też na Regulamin forum.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.