Skocz do zawartości
Moonalisa

Szereg pytan nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

To wszystko wyglada imponujaco. Jakbys nie byl poczatkujacym :clowning

Bedzie nielicha ozdoba niezlej chaty !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#349852 Stani :

To wszystko wyglada imponujaco. Jakbys nie byl poczatkujacym :)

Bedzie nielicha ozdoba niezlej chaty !

Witam,

Aparat sie odnalazl tak wiec zdjecia stanu obecnego zrobie w dniu jutrzejszym - choc brakuje mi szerokokatnego obiektywu.

Wszystkim Wam bardzo dziekuje za porady. Dzieki Wam akwarium ma szerokosc 70cm a nie jak pierwotnie zakladalem 50cm.

Pozdrawiam

Moonalisa

PS. Poki co nie wyglada to imponujaca, ale z czasem mam nadzieje ze bedzie :)

PS1. W Poniedzialek zakonczy sie zabudowa wiec bedzie troche ladniej !

PS2. STANI - Dziekuje !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324267 Amnor :

Witaj!

Fajny projekt się szykuje. Trzymam kciuki żeby został zrealizowany i żeby akwarium jak najszybciej ruszyło i zaczęło cieszyć domowników.

Fajnie że dojrzałeś do decyzji, że chcesz jak najwięcej zrobić samodzielnie - to zapewni Ci solidne podstawy na przyszłość i na pewno pozytywnie odbije się na akwarium i jego mieszkańcach. Wiem, bo sam miałem podobny dylemat i tak samo wybrałem.

Projekt praktycznie zrealizowany :)

Co do pytań na które nie otrzymałeś jeszcze wyczerpującej odpowiedzi, to jeśli chodzi o wymiary - zarówno 150x60x50, jak i 180x60x50 stworzą piękny efekt - jednak z doświadczenia wiem, że prędzej czy później zapragniesz mieć 'trochę' większy baniak, więc myślę że skoro są możliwości i miejsce, to od razu rób 180x60x50. I szerokość i wysokość są wystarczające, a im dłuższy baniak tym efektowniej wygląda. No i Pokolce będą miały gdzie się ścigać. :)

Dzieki Tobie i Stani jest 190x60x70 (szerokosc) i wyglada "to" bardzo ladnie !!

Jeśli chodzi o wybór oświetlenia, to biorąc pod uwagę fakt, iż będzie to zbiornik zamknięty, raczej podarowałbym sobie HQI (no chyba że koniecznie chcesz kupić chłodziarkę). Ja osobiście dla takiego akwarium (sugeruję się zamieszczonym zdjęciem) wybrałbym świetlówki, albo połączenie świetlówek z dobrymi lampami LED. Lampy LEDowe są droższe w zakupie, ale znacznie tańsze w eksploatacji - odpada konieczność wymiany świetlówek co pół roku, zużywają o wiele mniej prądu, no i nie grzeją tak wody, więc powinno się obejść bez chłodziarki (ewentualnie w razie naprawdę sporych upałów wiatraki powinny dać radę, a są znacznie tańsze). No i przy LEDach nie będziesz miał problemu z doborem długości lamp.

Jest HQI + T5 + LEd

Jeśli mogę doradzić, to nie sugeruj się kosztorysem, który przygotuje Ci firma zakładająca akwaria. Usiądź sobie na spokojnie przed komputerem, pomyszkuj trochę w necie i poszukaj najtańszych dostawców poszczególnych elementów. W 10 tysiącach raczej się nie zmieścisz, ale do 30 też nie powinieneś dobić - nawet jeśli kupisz sprzęt z wyższej półki. Mówię oczywiście o samym sprzęcie - bo życie to inna bajka, ale to już będzie zależeć od Ciebie.

Nie udalo sie zmiescic w gornej granicy :), ale nie zaluje :)

No i najważniejsza sprawa - nic nie napisałeś o planowanej filtracji. Przewidziałeś miejsce na SUMPa? Bez tego się nie obejdzie przy takim litrażu, a biorąc pod uwagę planowane usytuowanie akwarium (znowu sugeruję się zdjęciem) wchodzi w rachubę w zasadzie tylko oddzielne pomieszczenie na dole.

Sa 3 zbiorniki - jeden na dolewke, jeden z odpieniaczem i ostatni zapasowy litraz laczny okolo 800 litrow plus chlodziarka z UV pietro nizej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wytrwałości!:)

BARDZO DZIEKUJE !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Link do albumu z nowymi zdjeciami:

roslinki017.th.jpg

roslinki017.th.jpg

akwwwa024.th.jpg

akwwwa016.th.jpg

akwwwa011.th.jpg

akwarium005.th.jpg

akwarium007.th.jpg

akwarium003.th.jpg

Projekt wciaz w trakcie budowy

Pozdrawiam

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szereg pytan nowicjusza c.d.

1. Czy 100kg skaly na ten zbiornik to oby nie za malo ?

2. Czy zasolenie 1.022 to nie za malo ?

3. Czy moglbym wpuscic ekipe sprzatajaca - czy wciaz jest za wczesnie ?

4. Czemu wciaz nie mam aiptasi ?

5. Czy Bubble King 250 wystarczy na "ten" litrarz czy szukac czegos lepszego ?

Pozdrawiam

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 kg jest ok.

1,023 jest lepsze

sprzatajace tak, ale nie krewetki czyszczace (za wczesnie)

aiptasie moga sie jeszcze pokazac, takze obserwuj

BK 250 ? Zalezy od ilosci wrzucanego pokarmu

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.