Skocz do zawartości
Gienek

robótki w pleksie... i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

grzybsonik podaj wymiary komory + poziom wody a coś się wymyśli ;)

swoją drogą jak wszystko sie uda w ciągu miesiąca pokażę gotowy zestawik małej nano rafki (ok 40-50 zł) z panelem, odpieniaczem, filtrem przepływowym w formie komór na media, oświetleniem własnego wykonania...

Wymiar 19,5x7,5cm

Poziom wody ciężko zmierzyć bo odpieniacz zasysa wodę od spodu a wyżuca górą do następnej komory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak wszystko sie uda w ciągu miesiąca pokażę gotowy zestawik małej nano rafki (ok 40-50 zł)

Gienek nie zgubiłeś zera? Cały zestaw za 40-50zł ? :thumbsup: będzie światowy HIT :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli coś na rurce 70mm zewn. i 30mm wewn. mogłoby być. A maks. jak wysoki może być odpieniek razem kubkiem ??

45 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z zapowiedzią mały up: filmik z bicia piany odpieniacza na rurce 100mm wysokość 60cm, napęd NJ2500 na igle

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po dłuższej przerwie wstawiam małe co nieco - standardowy skimmer na rurce 200 mm wysokość 50 cm, wewn komora z sitem - komora demontowalna + na odpływie zawór bramowy - tym razem w takiej wersji kolorystycznej

thumb_12490393912.jpg

thumb_12093555531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skromny up .... dawno nic nie wstawiałem ale ostatnio nie wiem w co ręce wsadzić taki zap... :evil: Ale w tzw mean timie udało mi się wreszcie okiełznać bestie :p chodzi o największy odpieniacz jaki wyszedł z mojego warsztatu. Dłuższy czas miałem problemy z napędzeniem kolosa : pompy igiełkowe nie wyrabiały, beckett też się nie sprawdzał do końca ale postanowiłem wziąć byka za rogi. Jeśli do tej pory problemem była jego wielkość, więc rozwiązanie samo się nawinęło : trzeba go zrobić jeszcze większego :roll: :roll:. A wić z dotychczasowych 65 cm odpieniek urósł do 102 cm :p Za napęd obecnie służy laguna max flo 7500, więc ma co napędzać bydle. Od kiedy odpieniacz urósł piana jest dosłownie jak śmietana :lol: Przerób i moc też mnie zaskoczyła i troszkę przeraziła :>, a dodatkowo ta cisza...

thumb_10786443951.JPG

thumb_12561155652.JPG

thumb_12536221803.JPG

thumb_11755323024.JPG

Filmiki z działania wrzucę wieczorem nich trochę pobije piany

Odpieniek będzie jak złoto do nowego zbiornika - wreszcie coś na miarę moich możliwości ;)

BTW w najbliższym czasie wreszcie zaprezentuje gotowy zestaw akwariowy : w tym przypadku to ok 100 litrów z oświetleniem ledowym ze sterowaniem przez bt z poziomu kompa, w panelu odpieniacz, filtr przepływowy i wewn, cyrkulacja. Natomiast sprzętowo można na tym postawić spokojnie 200-300 litrów (oczywiście powiększając odpowiednio oświetlenie). Jak nic nie wypadnie zestawik będzie cieszył znajmowego już w połowie grudnia...

oczywiście nie omieszkam wstawić ralacji z działania zestawu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezle bardzo ciekawa konstrukcja troche smiesznie wyglada z tak mala srednica rury lecz widac ze niezle dziala


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak wyglada ale wazne ze dziala i to jak. pewnie w najblizszym czasie dojdzie jeszcze jeden odcinek rury 200mm na dole bo musialem skrecic pompe i powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek, bomba! Odpieniacz takiej konstrukcji ma same minusy, duży, prądożerna pompa, zapychający sie beckett itd itp, ale ma tez jeden plus... Wierzę że Twoje korale go pokochają :)

Fajnie że cały czas tworzysz, ja też się staram, mam już dyszę, mam tez pompę, a w tygodniu wyląduje u mnie antyczny downdraft, będzie zabawa :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz Seb : minusy są, bo i pompa drze sporo prądu i atykający się beckett, ale ta nieokiełznana moc i jakość piany powodują, żę póki co ten odpieniek jest dla mnie numero uno :thumbsup:. Obecnie składane przez nas odpieniacze na igle też czasami mają prądożerne pomy więc to raczej nie problem, a częste czyszczenie dyszy jest warte zachodu i poświęceń dla super wydajności. Możliwości przerobowe zestawu pompa + dysza (oczywiście po tuningu) są dla mnie zadziwiające. Faktem jest, że jak podepnę go do siebie w obiegu (obecnie 450 l) to mi przez nockę wyjałowi całą wodę, ale do nowego zbiornika (ok 1500 l w obiegu) będzie jak znalazł. Zastanawiam się, o ile można go jeszcze podwyższyć, bo póki co jest ostro skręcony - szczególnie powietrze i trochę zdławiona pompa, ale myślę, że do 1,5 metra uda się dobić :smoke:. U mnie i tak już do szafki nie wlezie, więc będzie stała obok zbiornika taka wieżyczka(to się żonka ucieszy ;)). No chyba, że ktoś z filtrownią i spooorym zbiornikiem poszukuje wydajne pienidło ?? :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz ma wzrostu ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej 102 cm czekam na łącznik do rurki 200mm ;) ale śmiesznie to wygląda przy takim litrażu... zastanawiam się gdzie zamontować miejsce na zasyp ziemniaków... nich destyluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek a jak bys obnizyl rure a zastosowal wieksza srednice, straci wtedy na mocy pienienia ?? pienidlo robi robote , widac na filmiku :thumbsup: :thumbsup:

tylko ciekawi mnie ta srednica ??

pozdrawiam :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba25 obniżenie tylko zaszkodzi ;) trzeba iść w górę :) A tak poważnie stwierdzam, że przy dyszy im wyżej tym lepiej.Na dzień dzisiejszy piana już jest dobrej jakości tylko odpieniacz mocno stłumiony więc trzeba trochę podnieść (dośdzie 30-40 cm rury 200mm) by działał na 100%. Poza tym jak dołożę jeszcze segment rur 200mm powinien pienić jak złoto. Dalej wydaje mi się że body/ objętość jest za małe na pompę + dyszę.

CO do średnic to podstawa 26x 40, dolna rura 200mm górna 100mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :) dzieki za info i czekam na fotki jak juz osiagnie zadana wysokosc :):welcome: :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Wreszcie udało się skończyć (prawie ;)) projekt związany ze skompletowaniem całego zestawu własnego wyrobu : baniak składany dla znajomego, w tym przypadku to 50x50x35 (3 szyby opti), panel podzielony na 3 komory w pierwszej filtr fluidyzacyjny, rurka 100 mm wysokość 40 cm, 2 to odpieniacz też na rurze 100 z wewn komorą z sitem+NJ2500 igła, 3 komora na pompę powrotu NJ1700. Obieg będzie zakończony loclinem + (ew. dodatkowa cyrkulacja). Istnieje możliwość wmontowania dodatkowej cyrkulacji w panel. Oświetlenie to lampa led 6 x xpe i 6 x xpg + komp sterujący by *** (ściemnianie, mieszanie i inne bajery z poziomu win przez BT).

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

thumb_13356633897.JPG

thumb_13981384611.JPG

thumb_10137833672.JPG

thumb_12523221584.JPG

thumb_10447229758.JPG

zostało do zrobienia jeszcze parę rzeczy orurowanie, wklejenie panela, maskownice do paneli i parę innych dupereli ale ogólnie jest bliżej niż dalej ;). Co do zasady sprzęt deczko przewymiarowany ale nigdy za wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek pierwsza liga thumbup.gif

Jak zalejesz pokaż jak pracuje !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezle szykuje sie powazna konkurencja na rynku jak widze! :thumbsup:

Gratulacje i jestem pod wielkim wrazeniem :czapki z głów:)


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.