Skocz do zawartości
Tofik

Rozdzielenie mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam NJ 1200 zasilam nim paletki. W jaki sposób rozdzielić jego moc na drugi filtr?, Muszę stosować zawory? czy trójnik starczy?

A może podpiąć to tak, że wylot z paletek jest jednocześnie zasileniem rowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam NJ 1200 zasilam nim paletki. W jaki sposób rozdzielić jego moc na drugi filtr?, Muszę stosować zawory? czy trójnik starczy?

A może podpiąć to tak, że wylot z paletek jest jednocześnie zasileniem rowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz zawory to bedziesz mial wieksza regulacje :nono


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz zawory to bedziesz mial wieksza regulacje :)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dasz filtr rowy za peletkami to będzie te 900-1000 l/h płynąć przez każdy filtr (kwestia jaki teraz masz przepływ - w sensie czy dobry, czy za duży). jak dobry to połącz jeden za drugim, jak za duży to trójnik i co najmniej jeden zawór, na odnodze która będzie wymagała mniejszego przepływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dasz filtr rowy za peletkami to będzie te 900-1000 l/h płynąć przez każdy filtr (kwestia jaki teraz masz przepływ - w sensie czy dobry, czy za duży). jak dobry to połącz jeden za drugim, jak za duży to trójnik i co najmniej jeden zawór, na odnodze która będzie wymagała mniejszego przepływu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, tak myślałem, żeby podpiąć szeregowo, a jako takiego problemu z chęmią tutaj nie ma?

BO ponoć palletki powinny lecieć wprost do odpieniacza - tyle, że ja mam inaczej i nic nowego się nie .

Ogólnie to paltki i tak zdławiłam z 1200 o 40-50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, tak myślałem, żeby podpiąć szeregowo, a jako takiego problemu z chęmią tutaj nie ma?

BO ponoć palletki powinny lecieć wprost do odpieniacza - tyle, że ja mam inaczej i nic nowego się nie .

Ogólnie to paltki i tak zdławiłam z 1200 o 40-50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak tak masz zdławione to szkoda pompy, nie lepiej podzielić na 2 niż zdławione szeregowo mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak tak masz zdławione to szkoda pompy, nie lepiej podzielić na 2 niż zdławione szeregowo mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tak jak piszesz, a mozesz tez trojnik i tylko 1 zawor, 2-gi masz na samej pompie - w ten sposob tez dowolne przeplywy powinienes ustawic na obu filtrach.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz tak jak piszesz, a mozesz tez trojnik i tylko 1 zawor, 2-gi masz na samej pompie - w ten sposob tez dowolne przeplywy powinienes ustawic na obu filtrach.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik, trójnik i 2 zawory. Jak egzamin?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik, trójnik i 2 zawory. Jak egzamin?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też zrobić trójnik i jeden zawór mniejsze koszty ale mniejsza regulacja. jeżeli brakuje ci regulacji przepływ można zmniejszyć jeszcze za pomocą by-passa czyli jeszcze jednego trójnika z zaworem :)

Taki mały off top czy mi sie zdaje czy tofikowi przybyło ostrzeżeń :googleye


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybyło troszku, tym, że obiecano mi wykasować 1 ale do teraz Przemek nie dotrzymał obietnicy...

Włodek egzaminy jakoś tam idą zostały jeszcze 3. Ale dzięki za pamięć.

Jednak poszukam kogoś kto mi pożyczy pompę tak będzie prościej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.