Skocz do zawartości
konrad183

80x40x40 w Częstochowie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chce zamówić zbiornik do zrobienia u szklarza i myślę nad czymś takim 80x40x40wys szkło 6 komin planuję skośny jak u LUKIBLACK i tu pojawiają się pytania

1.jak wysoki ma być komin tak by zmiescił się grzebień i przepływ był odpowiedni?

2. jaką CICHĄ pompe do sumpa dobrać ,ok 1000-2000 l/h.

3. jak duże i gdzie 2 dziury w kominie, tzn jakie kazać wywiercić aby nie było problemu z dobraniem hydrauliki, przepływem, siorbaniem itp.

4. czy nie lepiej było by zastosować komin prostokątny w rogu jeśli tak to w jakich wymiarach

docelowo chcę uprawiać foto miękasy,1 ukwiał i parkę błazenków ew kilka sexy shrimp.

przy świetle 4x24w 2xactynika 2x17000k blau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chce zamówić zbiornik do zrobienia u szklarza i myślę nad czymś takim 80x40x40wys szkło 6 komin planuję skośny jak u LUKIBLACK i tu pojawiają się pytania

1.jak wysoki ma być komin tak by zmiescił się grzebień i przepływ był odpowiedni?

2. jaką CICHĄ pompe do sumpa dobrać ,ok 1000-2000 l/h.

3. jak duże i gdzie 2 dziury w kominie, tzn jakie kazać wywiercić aby nie było problemu z dobraniem hydrauliki, przepływem, siorbaniem itp.

4. czy nie lepiej było by zastosować komin prostokątny w rogu jeśli tak to w jakich wymiarach

docelowo chcę uprawiać foto miękasy,1 ukwiał i parkę błazenków ew kilka sexy shrimp.

przy świetle 4x24w 2xactynika 2x17000k blau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o co pytasz możesz znaleźć opisane na forum.

Aktualnie robi mi się podobny baniak i dość dokładnie "gryzłem" niedawno ten temat.

Więc postaram Ci się odpowiedzieć na pytania:

AD1. U mnie będzie 6 cm niższy od krawędzi akwarium

AD2. Proponuje NJ, lecz myślę, że może ktoś inny się dokładniej wypowie

AD3. Temat rzeka. Wszystko zależy na jakiej hydraulice chcesz robić.

Jeśli profesjonalna akwarystyczna tzw. szara (np. VDL), to wystarczy zastosować jeden rozmiar z poniższych:

D20 (otwór 28 mm) lub D25 (otwór 35 mm).

Jeśli na białej ( NIBCO/GENOVA) to różnie robią, ale możesz wybierać: 2x1" (dziura 32mm) lub 2 x 3/4" (dziura 26mm).

Co do umiejscowienia dziur - każdy robi jak chce.. Ważne jest, aby nie były za blisko krawędzi (powiedzmy jakieś 3cm do niej) i nie były zbyt blisko siebie. Poza tym jak zrobisz malutki komin, to będzie problem z ewentualnym grzebaniem w nim.

Przekop forum, to znajdziesz rysunek z kwadratowym kominem (jeśli dobrze pamiętam to chyba SKOCZEKPL to kiedyś wrzucał).

AD4. Znawcy tematu mówią (też sporo na ten temat na forum), że przy prostokątnym kominie gorzej jest ustawić cyrkulację.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o co pytasz możesz znaleźć opisane na forum.

Aktualnie robi mi się podobny baniak i dość dokładnie "gryzłem" niedawno ten temat.

Więc postaram Ci się odpowiedzieć na pytania:

AD1. U mnie będzie 6 cm niższy od krawędzi akwarium

AD2. Proponuje NJ, lecz myślę, że może ktoś inny się dokładniej wypowie

AD3. Temat rzeka. Wszystko zależy na jakiej hydraulice chcesz robić.

Jeśli profesjonalna akwarystyczna tzw. szara (np. VDL), to wystarczy zastosować jeden rozmiar z poniższych:

D20 (otwór 28 mm) lub D25 (otwór 35 mm).

Jeśli na białej ( NIBCO/GENOVA) to różnie robią, ale możesz wybierać: 2x1" (dziura 32mm) lub 2 x 3/4" (dziura 26mm).

Co do umiejscowienia dziur - każdy robi jak chce.. Ważne jest, aby nie były za blisko krawędzi (powiedzmy jakieś 3cm do niej) i nie były zbyt blisko siebie. Poza tym jak zrobisz malutki komin, to będzie problem z ewentualnym grzebaniem w nim.

Przekop forum, to znajdziesz rysunek z kwadratowym kominem (jeśli dobrze pamiętam to chyba SKOCZEKPL to kiedyś wrzucał).

AD4. Znawcy tematu mówią (też sporo na ten temat na forum), że przy prostokątnym kominie gorzej jest ustawić cyrkulację.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przy szkle 6mm będą wzmocnienia tak?

Nie lepiej dać 8mm (różnica w cenie groszowa) a zapewne nie będą potrzebne wszendobylsko-przeszkadzające wzmocnienia :nono

No i wiadomo że lepiej będzie przy ciut grubszym szkle. Napewno sen będzie spokojniejszy :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że przy szkle 6mm będą wzmocnienia tak?

Nie lepiej dać 8mm (różnica w cenie groszowa) a zapewne nie będą potrzebne wszendobylsko-przeszkadzające wzmocnienia :)

No i wiadomo że lepiej będzie przy ciut grubszym szkle. Napewno sen będzie spokojniejszy :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.