Skocz do zawartości
joopa

Zmieniam zbornik na wiekszy

Rekomendowane odpowiedzi

Po 9 miesiacach posiadania 60 l akwa stwierdziłem, że macie rację i lepiej mieć większy zbiornik. Będę trzymał same miekkie plus 3-5 rybek. Wymyśliłem sobie taką konfiguracje :

akwarium - 90x50x45h (większego raczej nie dam rady postawić)

komin - 15x15 w rogu, dwie dziurki 32mm i 25 rewizja

sump na jakies 60l , chcę tam wcisnąć małe refugium, aby usunąc glony z głównego (no i będzie gdzie wrzucać dzikie krabiki :) )

chcę wykorzystać pompę którą posiadam Aquabee 2000/l jako główną, więc dam do środka jedną cyrkulacyjną (z 1000l/h) później może zmienię pompę na silniejszą.

oświetlenie albo 3x39w T5 (2x dzienne i 1x aktynika) albo 2x39wT5 dzienne plus 2x24wT5 aktynika

CO do odpieniacza to jeszcze nie wiem, na pewno nie rzucę się na jakieś z wyższych półek, może sam coś wydłubię :)

Skała na początek tylko ta co mam jakies 13-14 kilo plus 1kg żywego piasku, później dorzucę jeszcze z 5 kg

Czy gdzieś można coś poprawić, jakieś sugestie ? :)

Akwa chce zaczać stawiać po wakacjach


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz wysokość akwa do 40 cm. Nie dawaj piasku w zbiorniku, bedzie łatwiej utrzymać czystość. W sumpie zrób refugium ale inne tzn na dnie zrób sobie plenum i wsadź ze 2 skałki z glonami i oczywiście jakieś światełko. Plenum zniweluje małą ilość skały a poza tym pozwoli trzymać więcej ryb i system będzie stabilniejszy. Jest jedno ale wielkość sumpa z plenum musi mieć jakieś 2/3 powierzchni dna głównego zbiornika.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz

Czy te 2/3 powierzchni zbiornika to własna obserwacja, czy też gdzieś przeczytane? (Jeśli tak, to gdzie - może jakiś link?)

podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w "SZUKAJ" s?owo plenum i za?atwione. Te 2/3 wyczyta?em w art Juliana Sprung'a w "Corals" i w art Ma?ka Kosteckiego w Magazynie Akwarium.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dzieki Tomasz

popatrze co pisza o plenum

przy wysokosci 40 cm jak wysoko powinien siegac komin - 35cm bedzie ok ?


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.