Skocz do zawartości
Angelripper

Reefmax by Angel - start

Rekomendowane odpowiedzi

Lewą stronę właśnie chcę jeszcze pozmieniać.

Tylko nie widzę możliwości wpakować tam jeszcze wiecej

skały :/ nie chcę mieć gruzowiska.

Maciek.


Reefmax, 2xKoralia nano 1600, RO DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób tak żeby Cie cieszyło :waving


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#327962 kapuhy :

Kefu, Koralia 1 ma 1500 l/h, może miałeś na myśli nano?

Dzięki za poprawkę, my mystake :D Już poprawiłem

Angelripper tej skałki IMHO za mało i to sporo. Nikt gruzowiska nie chce robić tylko pamiętaj, że im mniej skały tym trudniej będzie Ci prowadzić baniak. Tak mi się wydaje przynajmniej :clowning


ReefMax 80L, 16kg LR, 9kg LS, Koralia 1,JVP-101, Chemi Pure Elite, Active Carbon, Purigen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angelripper

Tak na moje oko, to powinieneś dać dodatkowo przynajmniej ze 4 takie kawałki skały jak masz teraz. Dobierz tylko płaskie kawałki i poukładaj takie "tarasy". Skała pełni ważną funkcję filtracyjną w zbiorniku. Podpatrz jak inni reefmaksiarze mają poukładaną skałę i ile jej jest. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię :D Tylko będę musiał dokładnie przebrać skałę w sklepie.

Jeśli dołożyłbym jeszcze około z 5 kg., to pewnie od momentu dołożenia dojrzewanie zacznie się od nowa ?

Teraz mam 10kg.

Mam jeszcze głupie :clowning pytanie odnoście czyszczenia . Nigdy nie miałem akwarium z giętą przednią szybą, czym ją czyścicie ? Normalnym czyścikiem magnetycznym ?

Nie mogę zrozumieć "przelewu" :/ jak mam wszystkie koszyki z kulkami i kratką zraszającą to działa dobrze - po odpaleniu pompy poziom wody w pierwszej i drugiej komorze opada o około 10 cm.

Jeśli wyjmę koszyk to po odpaleniu pompy poziom wody się nie zmienia :/ i nie jestem przekonany czy jest prawidłowy obieg.

Maciek.


Reefmax, 2xKoralia nano 1600, RO DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal kulki i włóż skałę (małe kawałki) :D Ja tak miałem u siebie i dużo lepiej sie sprawdza :D. Poziom wody zawsze będzie opadać po włączeniu pompy wyreguluj go po odpaleniu tak aby nie chlupało, wodę odparowana uzupełniaj 2 razy dziennie i będzie gitara :clowning


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328452 Angelripper :

Tak zrobię :D Tylko będę musiał dokładnie przebrać skałę w sklepie.

Jeśli dołożyłbym jeszcze około z 5 kg., to pewnie od momentu dołożenia dojrzewanie zacznie się od nowa ?

Teraz mam 10kg.

Mam jeszcze głupie :clowning pytanie odnoście czyszczenia . Nigdy nie miałem akwarium z giętą przednią szybą, czym ją czyścicie ? Normalnym czyścikiem magnetycznym ?

Nie mogę zrozumieć "przelewu" :/ jak mam wszystkie koszyki z kulkami i kratką zraszającą to działa dobrze - po odpaleniu pompy poziom wody w pierwszej i drugiej komorze opada o około 10 cm.

Jeśli wyjmę koszyk to po odpaleniu pompy poziom wody się nie zmienia :/ i nie jestem przekonany czy jest prawidłowy obieg.

Maciek.

wg. mnie jesli Ci sie podoba ulozenie skały to nie musisz dokupować. Zobacz baniak RM Lizarda, ktory wiedział po co i dlaczego właśnie tyle skały będzie potrzebować. Ty podobnie jak większość ludzi(również ja), dla których RM jest pierwszym baniakiem jeszcze nie wiesz jaka bedzie obsada docelowa. To wszystko bedzie ewoluowac. Takze albo teraz załadujesz się skałą, albo stopniowo w razie potrzeby.

Szyba profilowana czysci sie jak prosta, dostepnymi czyscikami, gąbkami kuchennymi, czy kartami płatniczymi...

Co do obiegu wody w panelu filtracyjnym to ciezko byłoby mi sobie to wyobrazic po Twoim opisie, gdybym sam nie mial RM :D Dla Ciebie najważniejsza jest pierwsza komora w zrozumieniu działania/będąca odp. na pytanie. Na dole pierwszej komory jest z 5 kulek w siateczce (jeśli one źle się na dnie ułożą to koszyki na niej za bardzo wystają później na górze). Reszta kulek nie gra roli (warto je wyrzucić z koszyków). Inną sprawą są też białe taśmy koszyków - jesli są źle położone to również waży na końcowej "wysokości" koszyków. Na górze deszczowinica/rynna, przez której dziurki przelewa się przy dobrym ustawieniu większość wody. Można to wykorzystać podpinając do jej spodu za pomocą gumek prostokątny kawałek fizeliny (wymieniać codziennie należy). W ten sposób masz idealny wstęp do oczyszczania wody. I tutaj złota rada: wywal wszystkie kulki, łącznie z tymi w siateczce z baniaka. Dzięki temu nie będziesz miał bólu głowy czy konstrukcja dobrze "siedzi", a wieńcząca całość rynna do której przymocowany jest grzebień zawsze tak samo będzie ustawiać poziom lustra/tafli wody.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po prawie 2 tyg od zasolenia, widać efekty dojrzewania. Na pisaku robi sie glonowy dywanik.

Niestety znalazłem wylinke jakiegoś krabika i coś co przypomina małe Majano. Zdjęcia nie mogę zrobić bo nie łapie na nim ostrości, i jest trochę pod górną skałką ( rośnie do dołu :waving ).

1675-zd2j.jpeg

1675-zd3.jpeg

1675-zd4j.jpeg

Chyba powoli zacznę mierzyć parametry wody ( no2, no3 , nh4) , jeśli wyjdą prawidłowe to za jakiś tydzień małą ekipę czyszczącą zatrudnię .

Pozdrawiam

Maciek


Reefmax, 2xKoralia nano 1600, RO DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ułożenie skałki. Górki i wąwozy :waving

Ładnie to wygląda.

Powodzenia w wprowadzaniu pierwszych domowników w ramach ekipy czyszczącej :waving


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytropiłem gada , ale nie chciał się cały pokazać :waving

1675-zdj.jpeg


Reefmax, 2xKoralia nano 1600, RO DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa czyszczaca w postaci 4 turbo, pustelnik , rozgwiazda piaskowa radzi sobie dobrze od 2ch tygodni.

Dzisiaj przybyły do baniaka dwa małe ocelariski :help1

Czy powinienem na noc wyłączać jedną Koralie nano 1600 ? Zeby zmniejszyć ruch wody.

Pozdrawiam.

Maciek.


Reefmax, 2xKoralia nano 1600, RO DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie, niech sobie caly czas hula falownik. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam mam jeden i to troszkę mało jest:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Więc obie będą chodziły 24h.

Z przerwami na karmienie :help1


Reefmax, 2xKoralia nano 1600, RO DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wypatrzyłem bandyte jednego !!!

Siedzę sobie przed baniakiem i nagle patrzę a tu "coś" wciąga dużego turbo pod skałę !!!!!!!

Szybka akcja! Skała wyjęta do wiadra , patykiem zacząłem dłubać w większych dziurach i ...... pac. Wypadł bandyta do kubła.Miał około 2cm. Turbo uratowany.

A tak franca wyglądała :

1675-bandyta.jpg

Po wyciąganiu skały trochę inaczej ją ułożyłem.

1675-lewa.jpg

1675-prawa.jpg

Całość

1675-cale.jpg


Reefmax, 2xKoralia nano 1600, RO DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.