Skocz do zawartości
luft

Tropic Marin KH TEST instrukcja!

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś mi sie karteczka zapodziała z instrukcją od testu a w archiwum forum nie moge znaleźć. Ile ml solanki leje sie do probówki? Resztę pamiętam. Aha, dla ciekawych dodam, że b. zadowolony jestem z prostoty i przejrzystości tego testu TM KH.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten test którego wynikiem jest liczba kropel ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 ml


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5ml wody z akwarium

KH :

Dodawaj po 1 kropli odczynnika delikatnie mieszając po każdej kropli aż do zmiany koloru z zielonego na pomarańczowo - czerwony

Każda zużyta kropla odpowiada 1 stopniowi twardości tzn. zużyłeś 7 kropli do zmiany koloru to KH = 7


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie wszystkim!!!:clowning


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, któremu testowi bardziej wierzyć? TM czy Sali? Robię pomiar TM wychodzi 6 kropel czyli 6kh robię pomiar Sali wychodzi prawie 10. Zamówiłem Seachem'a test na kh, ale za nim dojdzie muszę się opierać na tych dwóch. Tylko któremu wierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam ze test moze zawyzac jak z nim cos nie tak. wiec jak masz swiezy test tropica to on moze mie racje.

ja ostatnio przesiadlem sie z saliferta na tropica i mi sie podoba. przy kh 7 mam wapnia 410 (a leje po rowno ballinga) wiec wg mnie sie zgadza i korale to samo twierdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słychać sporo głosów odnosnie skopanego testu saliferta wlasnie na KH. Wiec TM obstawiam, że dobry.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo salifert nas olal,nie przykladaja sie by nas ucieszyc...bardzo podobna sytuacja u mnie TM 8 a salifert 11 z kurzem...mam tez stary TM sprzed paru lat,o dziwo pokazuje tyle co nowy...TM gora...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 30 litrow wody z sola bez soli TM procoral i nie wiem gdzie to mozna wylac (odnosnie "TM gora")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtopem co do soli bez soli, nie wiem jakiej marki mam, ale wyskoczylo mi po niej cyjano. i ponoć sol bez NaCl lubi robić jaja :clowning A Tobie co wyskoczyło? Glony?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328657 KIDULT :

a ja mam 30 litrow wody z sola bez soli TM procoral i nie wiem gdzie to mozna wylac (odnosnie "TM gora")

...Kidult,ja mowie tylko i wylacznie o testach...rzadko tez sie zdarza by piekna baletnica byla zarowno mistrzynia tanca jak i boxu...akurat testy jak dla mnie maja najlepsze...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult jak nie wiesz gdzie wyslac?? Via kibel:-)))


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.