Skocz do zawartości
Olek

T5 a wys. akwa 60 cm????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest sens montować T5 54 W do akwa o wys. 60cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako oświetlenie główne- bez hqi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek: nie mam duzego doswiadczenia w akwarystyce morskiej ale moge podzielic sie moja ocena z ostatnich 3 miesicy. Moje akwa ma 70x65x60h. Zdecydowalem sie na HQI 150w ale jak podlaczylem to wydalo mi sie jakies ciemne. dodalem 4x t5. Moge teraz porownac oswietlenie hqi i t5-tek.

Wiec same T5 daja dosyc ciemne dno i dolne strefy zbiornika. Juz na oko wydaje sie byc to za malo. Mysle, ze aby bylo dobrze musialbym w moim akwa dwa 12x t5 24w czyli praktycznie cala obudowe zawalic swietlowkami (odblysnik czy odblysniku).

Tylko, ze cena 12x T5 jest dosyc wysoka....Ja w kazdym razie jesli robilbym jeszcze raz akwairum prawdopodonie zrobilbym to samo co mam, czyli hqi i t5...choc chyba najtaniej byloby zrobic 1x250w.

Pozdrawiam,

Maciek


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek,

popatrz na to zdjecie. Swielowki sa dokladnie po bokach akwarium. Po dwie z kazdej strony (1 szt colarstar i 1szt aquastar). Piasek jest w moim odczuciu szary (taki sie wydaje na zywo).

DSCN1125.jpg

A to zdjecie jest zrobione 5min pozniej od odpaleniu hqi dokladnie nad akwarium (piasek po lewej naprawde bialy).

DSCN1127.jpg

Wniosek jaki chce wyciagnac z tych zdjec, jest taki, ze jesli w srodku nad akwarium umiescilbym jasne zrodlo swiatla (powiedzmy 150-200w czyli zamiast mojego hqi dac 6-8 swietlowek) to akwarium bedzie dobrze doswietlone po bokach, ze teraz mam tylko t5-tki...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, orientuję się w tych sprawach:), gratulacje- bardzo fajny zbiorniczek i ciekawe ułożenie skały:), tylko za dużo tych gratów w środku:0

Pozdr Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olek: jestem w trakcie przerobki. W przyszlym tygodniu uruchomie sumpa i wtedy czesc sprzetu zniknie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o baniaku- jaki skimmer itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej sorry, ale ja nie jestem poczatkujący:), a chodziło mi tylko czy nie będzie za ciemno. Harnas udowodnił że nie i dzięki Mu za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek: Mam beast400p. Zprezentuje moj baniak za pare dni jak skoncze przerobke a'la Roman...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne proporcje zbiornika, pewnie zapoczątkujesz nowy trend na nano:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jej , to niesamowite nad sarkopytonem wyłania się postać myszki Miki :szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.