Skocz do zawartości
michal_natalia

Akawrium bezkominowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, zanim zaryzykujesz to musisz wziąć kilka rzeczy pod uwagę, po pierwsze rewizja, która pozwala spokojnie spać, ale ma też inne zastosowanie a mianowicie na spływie musisz dać zawór, którym tak wyregulujesz poziom wody w baniaku żeby przez rewizję przelewała się dosłownie odrobinka wody, co zapobiegnie wydawaniu dziwnych dźwięków przez spływ takich jak na przykład chlupotanie, siorbanie i co jakiś czas spuszczanej wody w sedesie, co po pewnym czasie doprowadziłoby Cię, co najmniej do depresji.

Jeszcze jedna uwaga, na którą niestety nie znam odpowiedzi a mianowicie nie wiem jak bardzo podniesie ci się poziom wody w baniaku, ja mam komin szeroki na 25cm + dwa boki po 10cm, co daje łącznie 45cm krawędzi, przez którą przelewa się woda do komina a poziom wody podnosi mi się o około 1,5cm a ty dasz kolanko powiedzmy o obwodzie 7cm to jak bardzo podniesie się poziom wody w twoim baniaku, i tu raczej musi się wypowiedzieć ktoś, kto stosował takie rozwiązanie albo musisz przeprowadzić jakieś testy, bo może się okazać, że wywierciłeś za wysoko otwór na spływ i wtedy będzie zonk. Aha dodam jeszcze, że pompa obiegowa u mnie ma 3500 l/h odejmując straty na podniesienie słupa wody na około 110 cm myślę, że może ma jakieś 2500 l/h a podnosi poziom o 1,5 cm na krawędzi o długości 45cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michal_natalia to co chesz zrobic przypomina mi pomysł, który i mnie chodzi po głowie:

1198-back-wide_500x375.jpg

popatrz też tutaj:

http://www.beananimal.com/projects/silent-and-fail-safe-aquarium-overflow-system.aspx

Jak już tutaj o to pytałem to odzew był raczej mizerny - może Tobie się uda.

Tez wolałbym nie mieć komina i tylko z tyłu akwa puścić 3 rury....


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak to widzę Qlfon tylko powrót bym wolał wężem puścić żeby nie robić oporu kolankami itd.

jodla a jakbym się postarał to w takim systemie też bym zrobił rewizję tylko musiałbym ją wyżej odrobinę umieścić i też powinno być ok


odpieniacz i dolwajka już jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wlot rewizji powinien znajdować się na takiej wysokości, jaki chcesz mieć poziom wody w akwarium a spływ umieściłbym kilka centymetrów poniżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balon nie, nie miałem z tym problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.