Skocz do zawartości
Yendruu

Zwierzątko - a co to ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o pomoc w identyfikacji tego maleństwa. Wyrosło ze skały, średnica około 5mm.

Co to być może ?

Wybaczcie jakość zdjęć..

3730-xx.jpg3730-xxx.jpg


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie urosło coś takiego

5774-dsc04097.jpg5774-dsc04100.jpg

Jeśli Twoje są podobne zobacz tu:http://pl.reeflex.net/tiere/2069_Corynactis_sp.%2001.htm


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wszystko co jest małe szkliste i nie ja sam z pełną świadomością umieszczałem w baniaku traktuje jak wroga :) i zabijam... boje się że z niby sympatycznej istoty wyrośnie las aiptasii...

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markus dzięki, ale sam nie wiem czy to jest to :) Niby podobne ale jednak różnice. To co u mnie rośnie w innym miejscu (nie ma tego na zdjęciach) wytworzyło wapienną nogę coś jak euphylia czy caulastrea a Corynactis ma miękką. Poza tym nie ma na końcach polipów takich "kulek".

Co do koloru to w jednym zakątku akwarium rosną zielone (to te z fotografii) a w innym kącie białe-przeźroczyste (ale to chyba ze względu na gorsze światełko.

Jacku z pewnością nie są to aiptasie - tych populację kosi mi parka wunderwaffe plus chelmon. Tegoczegoś nie ruszają.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie przypadkiem majano? Niezbyt dobrze widać na tych zdjęciach, ale skoro mówisz o kolorze zielonym, to może być to...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega który to oglądał, stwierdził, że to nie jest majano.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie majano. Tez takie mam parę sztuk. bardzo powoli rośnie, chyba się specjalnie nie mnoży i buduje pod sobą coraz wyższą wapienną nóżkę. Kiedyś to zidentyfikowałem, ale nie mogę znaleźć. Może to i jakiś gatunek corynactisa.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o to samo pytałem:

http://pl.reeflex.net/tiere/2545_Corynactis_viridis.htm

Ten albo jakiś inny gatunek z tego rodzaju :)


szkło 120x60x50 360L - 55kg LR + 18kg LS + 200L sump + pudełko, Blau 2x150W HQI (żarniki Blau 20.000K) 2x54W aktynika i białe, Deltec AP600, obieg NJ3000, cyrkulacja 2xJVP-102 + koralia 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem zwierza pod lupę i faktycznie to Corynactis. Dziękuję :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.