Skocz do zawartości
Monika

Kalkreaktor vs. Kalkmikser - po co aż 2 urządzenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o zastąpieniu Liq.Reactor Kent czymś wygodniejszym i zautomantyzowanym(wiadomo wakacje)

tu oczywiście pojawiają się 2 urzadzenia Kalkreacktor i Kalkmikser.

Moje pytanie brzmi, dlaczego używa się ich obu na raz, czy do dozowania wapnia nie wystarczy jedno z nich?

a jesli wystarczy, to które jest łatwiejsze w użyciu?

Dzięki za pomoc, m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosc ciekawe pytanie i dlatego proponuje przeczytac ten artykul.

Szkoda, ze nie pytasz o Ballinga bo ta metode mozna swietnie zautomatyzowac.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzi?ki za linka :-)

ale przy ballingu to wog?le nie ma wakacji z dala od akwa (tak mi si? wydaje).

Wnioski z tego artyku?u s? krzepi?ce dla portfela:

Podsumowanie

"Stosowanie r?wnoczesne suplementacji wapna do tanku przy u?yciu kalkreaktora i 'kalkwasser' powoduje, ?e w?glany z akwarium zostaj? uzupe?nione a powsta?a forma wapna palonego nie jest przydatna dla korali. 'Kalkwasser' pracuje w opozycji (przeciwko) do kalkreaktora. Z tego te? wzgl?du nale?y stosowa? tylko jedn? metod? dozowania wapna - albo 'kalkwasser' albo kalkreaktor, dzi?ki kt?remu mo?na z ?atwo?ci? uregulowa? kH oraz zawarto?? wapna.

Spore nasycenie odcieku kalkreaktora CO2 mo?e by? przyczynkiem do wzrostu glon?w je?li towarzyszy temu r?wnie? spora koncentracja w wodzie fosforan?w i nitratu (NO3-)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie zgodze sie, ze przy Ballingu nie ma wakacji. Ja dolewam do butelek odczynniki co jakies 1,5 miesiaca i samo sie wszystko wlewa. A to dzieki takiej pompie jak nizej. Ogolnie takie pompy sa drogie ale ja wyrwalem ja za 27E na eBay.de.

DSCN1372.jpg


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Arcadio , a co to za cudo, daj jakies blizsze info , gdzie kupic ile plynow dozuje itp


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... to jest uzywana pompa perystaltyczna z jakiegos laboratorium. Stary sprzet ale smiga az milo. Kupilem ja tak jak na zdjeciu, czyli bez wezy. Dokupilem do tego weze z neoprenu 1,6mm srednica wewnetrzna i grubosc scianki 1,6mm. Typowe weze do pompy perystaltycznej. Takie pasuja dosc dobrze ale mozna zalozyc troche grubsze. Pompa dodatkowo posiada regulacje obrotow co pozwala na ustawienie wydajnosci. Cos kojarze, ze przy ustawieniu na max. podaje 6ml plynu na minute na kanal. Ale mierzylem to dosc dawno temu i nie pamietam.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa 140x70x60 OW, SUMP 100x50x40 LR 60kg, obieg NewJet 4500, 2xTunze 6105+2x6095,odpieniacz DIY alaBK200 z Tunze 9420.040, 10x54W w T5, Profilux II, pompy dozujące GHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajniutkie

ale niestety pierwsza jest 2 kanalowa a 2 tylko 1 kanalowa, ja bym cos takiego min 3 kanaly potrzebowal


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza jest ciekawa. Z tego co widac to ma dwa kanaly. Ta druga troche mniej mi sie podoba. Wybralbym pierwsza jesli mam byc szczery.

Na niemieckim eBay trzeba szukac tak jak to zrobiles pod nazwami: peristaltic, schlauchpumpe, dosierpumpe.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza da sie pewnie na 3 kanaly przerobic.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na coś takiego: dwie pompy perystaltyczne zintegrowane z zegarem. Idealne do dozowania np Ballinga:

24-pict0004.jpg

Jeżeli się znajdą chętni to mogę sprzedać, rezygnuję z Ballinga na rzecz reaktora i miksera :)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

a jaka cene za to urzadzonko krzykniesz....

Ale powaznie................!!!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moiom zdaniem bzdura ja stosuje oba urzadzenia na raz zaprazam do galerii zdjec uwazam ze kalkreator nie utrzyma nam kh i wapna na wymaganym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex, pompa chodzi jak "burza". Dzięki.

Nie jest to Allegro, ale należy się Alexowi jak najlepsza opinia. Konkretny facet, na którym można polegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

@alex, pompa chodzi jak "burza". Dzięki.

Nie jest to Allegro, ale należy się Alexowi jak najlepsza opinia. Konkretny facet, na którym można polegać.

hehe :D rs o tym wiem juz dawno ze Alex jest w porzadku slowny gosc :D podobnie jak R@f@l , BarTy czy tez wielu innych :D

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.